Dallas Stars czDallas Stars cz
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 2.6. Ed Belfour odchází  Radek Štolpa

Ed Belfour

Brankář Ed Belfour nebude v příští sezóně chytat v bráně Dallasu Stars. Hvězdy nevyužijí přednostního práva a nebudou s 37 letým Belfourem jednat o nové smlouvě. Tím pádem je volným hráčem a může jednat se všemi ostatními kluby. Jeho působení v Dallasu je po pěti letech u konce.

Ed Belfour se narodil 21. dubna 1965 v Carmanu v Kanadě. Draftován nikdy nebyl a v roce 1987 podepsal jako volný agent Chicagu. V sezóně 19996/97 byl vyměněn do San Jose a v létě roku 1997 podepsal jako volný agent smlouvu s Dallasem Stars.

S jeho pomocí hvězdy čtyřikrát vyhrály Pacifickou divizi, dvakrát se dostaly do finále Stanley Cupu a jednou ho vyhrály. Za Dallas nastoupil v základní části ke 307 a v Play-off k 73 utkáním.

Belfour proslul jako problémový hráč a jeho spory s trenérem Hitchcokem byly téměř neustálé. Horká hlava pak Edovi komplikovala jeho pozici po celé jeho působení v Dallasu. V letošní sezóně jeho řádění odneslo vybavení v útrobách stadionu Vancouveru Cannucks.

"Rozhodli jsme se, že přišel čas dát Martymu šanci."
Doug Armstrong

Jako jednička dostane šanci dosavadní záloha Marty Turco. Ten se již zotavil po srážce a Michalem Sýkorou a očekává tvrdou práci.

"Jestli budu oslavovat, tak jedině na konci nastávající sezóny, až uvidím čeho dosáhnu. Pak možná otevřu láhev šampaňského."
Marty Turco

Belfourova gáže v letošní sezóně činila 6 mil. dolarů a vedení se rozhodlo tyto peníze v následující sezóně použít k jiným účelům. Část z těchto prostředků bude použita pro novou brankářskou dvojku.

Spekuluje se Steve Shieldsovi a Garthu Snowovi. Stále však ještě dost prostředků zbude. Můžeme, tak očekávat kvalitní posilu do ofenzivních řad.

šipka  Použité zdroje: Dallasstars.com, NHL.com


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist