Dallas Stars cz Výměny a spekulace z NHL
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání  

Výměny a spekulace v NHL

Květen 2006

Co nového u Ducks?

29. 5. 2006 Ducks zatím nemají jasno v tom, jestli vyměnit Giguera nebo nechat oba brankáře pohromadě i pro další sezónu. Teemu Selänne se stane 1. července neomezeným volným hráčem, pravděpodobně bude požadovat velký platový nárůst. Jednání o podpisu nové smlouvy začnou do jednoho týdne. Obdobná situace je u Ruslana Saleje. Rozdíl je v tom, že jednání už začala, nicméně mezi oběma stranami je velký rozpor. Salej požaduje tříletou smlouvu, GM Brian Burke však nechce o tak dlouhé smlouvě ani slyšet.

Marc Savard bude čekat

29. 5. 2006 Centr Marc Savard zatím nebude s vedením Thrashers jednat o nové smlouvě, otestuje si svou cenu na trhu volných hráčů. Návrat do Atlanty nevylučuje, nicméně se očekává, že pokud by mu některý tým nabídnul více než 5 milionů dolarů za sezónu, do Atlanty by se pravděpodobně již nevrátil.

Ukončí Tuomo Ruutu kariéru?

22. 5. 2006 V jednom rozhovoru pro finskou televizní společnost Tuomo Ruutu uvedl, že kvůli zdravotním problémům, které ho v minulosti sužovaly, by mohl ukončit aktivní kariéru. Rozhodnutí učiní v následujících měsících.

Roberto Luongo dostal další nabídku

22. 5. 2006 Tento robustní brankář dostal další nabídku od svého mateřského klubu. Tentokrát se prý jedná o čtyřletou smlouvu znějící na o něco více než 6 milionů dolarů za sezónu. Jen připomenu, že Luongo nedávno odmítl pětiletou smlouvu znějící na 30 milionů dolarů. Nová smlouva by prý měla být uzavřena nejpozději do jednoho měsíce.

Brad Richards prý podepsal novou smlouvu

22. 5. 2006 Brad Richards prý podepsal novou smlouvu s Tampa Bay Lightning. Podmínky ještě nejsou známy, brzy se je však veřejnost dozví. Buď ještě dnes nebo nejpozději zítra na oficiální tiskové konferenci.

Alexej Jašin na odchodu?

17. 5. 2006 Spekuluje se o tom, že Isles využijí své možnosti a vykoupí ze smlouvy Alexeje Jašina. Využijí tak možnosti, kterou jim kolektivní smlouva dává. Ta mluví o období, kdy může k vykoupení ze smlouvy dojít. Tentokrát se částka, kterou klub zaplatí za vykoupení ze smlouvy, bude počítat do platového stropu.

Bryan McCabe zřejmě zůstane u Leafs

17. 5. 2006 Jednání o nové smlouvě jsou prý na dobré cestě. McCabe má prý zájem především o klauzuli no-trade. Leafs budou na poli volných agentů aktivní, budou bojovat o Eliáše, Cháru, Reddena a další.

Těžké chvíle v Minnesotě

17. 5. 2006 Jednání o nové smlouvě pro Mariána Gáboríka jsou velmi problematická. Agent Mariána Gáboríka prý odmítl dva návrhy smlouvy a sám nepřišel s žádným konkrétním návrhem. Naposledy prý Gáborík odmítl pětiletou smlouvu na 5,5 milionu dolarů za sezónu. Když se na nové smlouvě nedohodnou, Gáborík využije možnosti arbitráže a ještě rok u Wild zůstane. Po příští sezóně však už bude neomezeným volným hráčem a mohl by odejít někam jinam, a to bez náhrady. Wild by pak už nezbylo nic jiného než ho v průběhu sezóny vyměnit stejně, jako to udělali s Willie Mitchellem.

Zdeno Chára v očekávání nabídek

16. 5. 2006 Zdeno Chára je jedním z nejzajímavějších volných agentů. Rozhodně vzbudí hodně pozornosti a zájmu. Ottawa mu nabídne smlouvu, není však jasné, jestli budou moci udržet všechny klíčové hráče. Bez smlouvy je totiž i Redden. Mohli by zůstat oba, a to za předpokladu, že by Ottawa vyměnila třeba Chrise Phillipse. O Cháru bude mít zájem hodně týmů, již teď deklarují zájem NY Rangers.

Změny v Ottawě?

16. 5. 2006 Senators jsou momentálně na rozcestí, čeká je spousta klíčových rozhodnutí. Nejasná je budoucnost GM Johna Mucklera, spekuluje se o jeho možném odchodu. Sens budou chtít posílit na pozici centra, zájem by prý mohli mít o Joe Sakica, ten však podle všeho zůstane v Coloradu. Vyloučena není ani výměna Alfredssona či Havláta, pokud nějaký klub nabídne ty správné hráče. Osobně si myslím, že výměna hrozí spíše v případě Havláta, Alfredsson podle mě zůstane v Ottawě. Vyřešit budou muset i brankářskou otázku, nepravděpodobný je návrat Haška.

Legace, Gerber nebo Giguere?

15. 5. 2006 Detroit zřejmě bude hledat náhradu za Manny Legaceho. Otázkou zůstává, kdo by ho mohl na pozici týmové jedničky nahradit. Mike Babcock by mohl mít zájem jak o J. S. Giguera, tak o Martina Gerbera. Oba dva totiž působili pod Babcockovým vedením v Anaheimu a oba dva budou přes léto pravděpodobně k dispozici.

Marián Gáborík odmítl novou smlouvu

15. 5. 2006 Návrh nové pětileté smlouvy znějící na 5,5 milionu dolarů za sezónu odmítl tento mladý, slovenský hokejista. Vypadá to, že dokončí poslední sezónu u Wild podle stávající smlouvy a pak vyzkouší svou cenu na trhu volných hráčů.

Roberto Luongo asi zůstane na Floridě

15. 5. 2006 Ačkoli ve věci jeho nové smlouvy nedošlo k žádnému posunu, jedna věc je nová. Luongo očekává, že jednání budou pokračovat a že během následujících týdnů vyvrcholí podpisem nové smlouvy znějící minimálně na 5 let a 30 milionů dolarů. Luongo si před časem stanovil podmínku, že podle toho, jak klub získá či udrží hráče, podle toho, že se rozhodne, zda u Panthers zůstane. Nyní prohlásil, že je s týmem Panthers spokojen.

Mats Sundin chce zůstat v Torontu

15. 5. 2006 Kapitán Leafs chce v Torontu zůstat. Chce však ovlivňovat budoucí nákupy hráčů. Jak tohle snese GM Toronta, to je otázkou?

Robert Lang za Richarda Zedníka?

15. 5. 2006 Montreal shání centra, Detroit zase skórující křídlo. I když se tato spekulace objevila, myslím, že to není nic jiného než čirá spekulace, která nemá žádný pevnější základ.

Něco nového v Coloradu?

15. 5. 2006 Nový manažer Avs bude mít hodně práce. Hned 13 hráčů Avs bude volnými agenty. Prioritou bude zřejmě podpis Sakica, Blakea, Tanguaye, Svatoše a Lilese.

David Aebischer v Montrealu asi skončí

11. 5. 2006 Tento švýcarský brankář poslal vedení Habs jasný vzkaz, když prohlásil, že chce v Montrealu zůstat, ale jen za určitých podmínek. Mezi ty patří například požadavek být v příští sezóně brankářskou jedničkou a odchytat kolem 50 zápasů. Prioritou pro Montreal je zřejmě udržení Cristobala Hueta a vzhledem k tomu, že se očekává jeho velký platový nárůst, Aebischer by se mohl stěhovat třeba zpět do západní konference výměnou na skórující křídlo nebo kvalitního centra.

Možné změny v Tampě

11. 5. 2006 Již dříve jsem psal o velmi pravděpodobném odchodu brankáře Johna Grahama. GM Jay Feaster zřejmě udělá vše možné jen aby udržel hráče jako je Brad Richards či Martin St. Louis. Richardsovi letos skončí smlouva a na trhu o něj bude velký zájem. Pokud budou chtít tito dva hráči zůstat v Tampě a dohodnou se zde na nové smlouvě, stěhování se zřejmě nevyhnou ani hráči jako je Ruslan Fedotěnko nebo Fredrik Modin. Za ty by Tampa mohla angažovat nějakého kvalitního brankáře, třeba J. S. Giguera nebo Jevgenije Nabokova.

Scouti sledují sérii San Jose s Edmontonem

10. 5. 2006 Scouti Chicaga, St. Louis a Bostonu se zúčastnili prvních dvou zápasů této série. Vyhlíželi si nové posily pro příští sezónu. Jejich zájem se prý soustředil zejména na Sergeje Samsonova, Jevgenije Nabokova a Dwayna Rolosona.

Montreal chce Arnotta

9. 5. 2006 Habs prý mají eminentní zájem o služby Jasona Arnotta. Ten však chce zůstat v Dallasu. Stars mu určitě nabídnout novou smlouvu, jasné však je, že pokud bude chtít Arnott v Dallasu zůstat, bude muset ze svých mzdových požadavků slevit. Pokud se rozhodne odejít, má šanci vydělat si až kolem 4 milionů dolarů za sezónu.

Na trhu bude hodně brankářů

9. 5. 2006 Po této sezóně bude na trhu poměrně hodně brankářů. Přinejlepším však jde jen o mírně nadprůměrné gólmany. Jevgenij Nabokov, Martin Gerber, Manny Legace, Ed Belfour, Dominik Hašek, Cristobal Huet, Johan Hedberg, Martin Biron, John Grahame, Chris Osgood, Brian Boucher, Curtis Joseph, Ty Conklin a další. K případným výměnám by mohl být k dispozici jeden z brankářů Philadelphie, tedy Robert Esche nebo Antero Niittymäki, dále J.S. Giguere, Dan Cloutier, Andrew Raycroft.

Thornton chce hrát se Samsonovem

9. 5. 2006 Joe Thornton vyjádřil přání znovu hrát v jedné lajně se Sergejem Samsonovem, který bude po sezóně volným agentem. Myslím, že Samsonov bude mít lehké rozhodování.

Změny přijdou i v Montrealu

4. 5. 2006 Prioritou pro Habs bude podepsání nové smlouvy s Cristobalem Huetem. Habs prý budou shánět celkem tři hráče. Velkého, kvalitního centra, skórující křídlo a defenzivního obránce. Zájem prý mají o Jasona Arnotta. Vyměnit mohou několik hráčů, mezi nimi Richarda Zedníka, Mika Ribeira, Michaela Rydera či Davida Aebischera. Do týmu by se prý nemusel vrátit ani Jan Bulis a Niklas Sundström.

Joe Nieuwendyk asi letos skončí

4. 5. 2006 Joe Nieuwendyk prý v brzké době oznámí ukončení aktivní kariéry. Uvidíme, v letošní sezóně se mu celkem dařilo. Rozhodně letos zakončí aktivní kariéru větší množství hokejistů.

Kubina, Sydor a Garahame na odchodu z Tampy

4. 5. 2006 Pavel Kubina a Darryl Sydor budou asi hledat nové angažmá pro příští sezónu. Jejich setrvání u floridského klubu se neočekává. Oba dva měli celou sezónu problémy s přizpůsobením se „nové“ NHL. Dan Boyle a Paul Ranger pravděpodobně na Floridě zůstanou. John Grahame je také na odchodu, nahradit by jej mohl David Aebischer, Andrew Raycroft, J-S Giguere nebo Jevgenij Nabokov.

Tampa si bude chtít Richardse udržet

4. 5. 2006 Tampa se bude snažit podepsat novou smlouvu s Bradem Richardsem. Pokud se tak stane, je možné, že se Richards stane příští sezónu kapitánem Bolts. Richards je pro Tampu prioritou číslo jedna.

Yzerman asi skončí, Legace asi odejde!

3. 5. 2006 Steve Y pravděpodobně ukončí kariéru. Nová NHL mu příliš nesvědčí, neustále se potýká s množstvím zranění. A navíc, věk nezastavíš. Nejasný je také osud Manny Legaceho. Ten již dříve prohlašoval, že pokud nevyhraje s Detroitem SC, patrně bude příští sezónu nastupovat jinde. V playoff se totiž potvrdilo, že Legace je kvalitní dvojkou, ale ne jedničkou vhodnou pro playoff. V Detroitu jako jednička skončil, otázka je, jestli o něj budou mít zájem jako o kvalitní dvojku anebo jestli bude Legace shánět jinde po lize post týmové jedničky.

Webhosting Web4U | Redakce | Diskuze | RSS | Propagace | Reklama u nás

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist