31

Re: Mistrovství světa v ledním hokeji 2012 ve Finsku a Švédsku

Čtvrtfinále: Slovensko - Kanada 4:3 (Jamie Benn je venku), Rusko - Norsko 5:2, Finsko - USA 3:2 (Alex Goligoski je venku, Kari Lehtonen nenastoupil), Česko - Švédsko 4:3 (Loui Eriksson je venku).

32

Re: Mistrovství světa v ledním hokeji 2012 ve Finsku a Švédsku

1. semifinále: Rusko - Finsko 6:2: Rusové jsou opravdu nejlelpším týmem na turnaji, zatím vyhráli všech devět zápasů a Jevgenij Malkin hraje opravdu super, v tomto utkání zaznamenal hattrick. Kari Lehtonen nenastoupil.

2. semifinále: Slovensko - Česko 3:1: Dvě branky zaznamenal Miroslav Šatan, jeho druhá trefa byla zároveň vítěznou.

Re: Mistrovství světa v ledním hokeji 2012 ve Finsku a Švédsku

Krása! smile

The harder the battle, the sweeter the victory.

34

Re: Mistrovství světa v ledním hokeji 2012 ve Finsku a Švédsku

O zlato: Rusko - Slovensko 6:2: Rusové byli na mistrovství světa opravdu nejlepším týmem, což potvrdili i ve finále. Rusové zvítězili ve všech deseti zápasech na turnaji.

O bronz: Česko - Finsko 3:2: Domácí Finové po loňském zlatu letos medaili nezískali. Češi si vezou bronz, stejně jako z loňského šampionátu. Kari Lehtonen nenastoupil, zranil se v zápase proti Spojeným státům americkým.

35

Re: Mistrovství světa v ledním hokeji 2012 ve Finsku a Švédsku

Jak hodnotíte mistrovství světa vy? Rusové byli oopravdu nejlepší. Jevgenij Malkin hrál na turnaji skvěle, vstřelil v 10 zápasech 11 branek a vyhrál kanadské bodování s 19 body na kontě (11+8). Druhý v této statistice skončil Patrick Thoresen s 18 body (7+11) a třetí skončil Henrik Zetterberg s 15 body (3+12). Hned za Henrikem se na čtvrtém místě umístil Loui Eriksson se 13 body (5+8).

Jevgenij Malkin zcela po zásluze obdržel cenu pro nejužitečnějšího hráče šampionátu a byl direktoriátem turnaje vyhlášen nejlepším útočníkem. Skvělý turnaj mají za sebou i Slováci, za které perfektně chytal Ján Laco, který si převzal cenu pro nejlepšího brankáře šampionátu. Oba byli i zcela logicky vybráni do All-Star týmu MS.

Ocenění podle akreditovaných novinářů:
All Star tým: Ján Laco - Zdeno Chára (oba Slovensko), Ilja Nikulin - Jevgenij Malkin (oba Rusko), Patrick Thoresen (Norsko), Henrik Zetterberg (Švédsko)
Nejužitečnější hráč: Jevgenij Malkin (Rusko)
Nejlepší hráči podle direktoriátu turnaje:
Brankář: Ján Laco (Slovensko)
Obránce: Zdeno Chára (Slovensko)
Útočník: Jevgenij Malkin (Rusko)

Re: Mistrovství světa v ledním hokeji 2012 ve Finsku a Švédsku

Mistrovství světa hodnotím kladně. Rusové hráli krásný hokej a parádně se ně dívalo.  Jsem ráda, že to Rusáčci vyhráli, přála jsem jim to!!! :-) Výborně hrál Jevgenij Malkin, ale výborně hrálo vlastně celé Rusko!!! Velké překvápko pro mě byli naši bratři Slováci... Trenér Vláďa Vůjtek s nimi udělal kus práce a výsledkem je nádherné 2 místo. Jinak, škoda Finů... :-(
Jinak paráda... big_smile

Re: Mistrovství světa v ledním hokeji 2012 ve Finsku a Švédsku

finů není nikdy škoda wink

Re: Mistrovství světa v ledním hokeji 2012 ve Finsku a Švédsku

Louíček odehrál pěkný MS, jen mu chyběla placka... Rusáci dobrý, dali vzpomenout na sbornou z let největší slávy. No a mejm kucím nevyšel vlastně jeden jedinej zápas big_smile

39

Re: Mistrovství světa v ledním hokeji 2012 ve Finsku a Švédsku

Kobra má pravdu, Finů je škoda vždycky, také jsem jim přál. Švédové mě zklamali, takovej super výběr co se týče jmen... No jo, já vím, jen jména výsledek neudělají, ale TÝM a kolektivní výkon ano a u Švédů to platilo dvojnásob. Proti Čechům se ve čtvrtfinále hrozně špatně prosazovali, to jsem jak Čechy, tak Švédy "nepoznával". Zatímco Češi hráli nad očekávání v tom duelu, Švédi přesně naopak, bídně. Jakýpak to rozdíl proti utkání stejných reprezentací ve skupině. Jen doufám, že když se bude finálová část na příštím MS odehrávat ve Švédsku, tak bude návštěvnost diametrálně odlišná. Vždyť ani nevyprodali své čtvrtfinále, a to se hrálo ve Stockholmu a atmoška snad taky nebyla skoro vůbec žádná. A to už je co říct. Až jsem se divil. Mělo být vyprodáno a v hale švédské peklo, jak v hledišti, tak i na ledě! smile Jinak máš pravdu, že Loui hrál velice dobře. Třeba takovému Danielu Alfredssonovi by medaile určitě slušela smile.

Re: Mistrovství světa v ledním hokeji 2012 ve Finsku a Švédsku

šampionát nemal chybu :-)