571

Re: Tampa Bay

''You have to pay your dues'' - Jon Cooper

Re: Tampa Bay

Who the Hell is Erik Condra? o.O

573

Re: Tampa Bay

Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Hero

574

Re: Tampa Bay

''You have to pay your dues'' - Jon Cooper

575

Re: Tampa Bay

Kamenné ruce? big_smile To popravdě ani nevím, jestli jsem to někde slyšel nebo četl. big_smile To se říká spíš o srdci, né? "Má srdce z kamene." Ale o rukou? Používají se výrazy jako "levý rce" "volšový pracky", "dřevěné ruce". smile wink Že je třeba někdo dřevák. Ale že by někdo o sobě řekl, že je kameňák a měl na mysli svoje né úplně šikovné ruce ruce/hokejku, to jsem asi fakt nikdy neslyšel. big_smile V Americe/Kanadě místo o dřevu mluví o kameni? smile Mně se tedy o hodně víc líbí používat když už, tak dřevěné ruce. Ale né o sobě, takové je naštěstí nemám. big_smile

576

Re: Tampa Bay

Já to použil v angličtině. Tak to přece nemůžeš brát, že si to přeložíš do češtiny a bude to vždy zcela přesně odpovídat. Idiomy či různé fráze většinou nelze pochopit překladem jednotlivých slov, každý jazyk funguje jinak. Nám může pojem 'stone hands' znít směšně, ale oni to můžou mít úplně stejně s našim 'dřevákem' a tak podobně.

''You have to pay your dues'' - Jon Cooper

577

Re: Tampa Bay

Nene, omyl, tak to vůbec není, jak ty píšeš. Já to pro jistotu napíšu hned na začátek. smile První otázka na tebe: Dám příklad - Hráč v extralize nedá jasnou šanci a v rozhovoru pak řekne, že měl dřevěné ruce, že je dřevák. Hráč v zámoří nedá jasnou šanci a v rozhovoru pak řekne, že měl "stone hands? To mě zajímá. smile

Druhá otázka na tebe, spíše potvrzující, defacto souvisí s tou první: Čili my pro onu nešikovnost, neohrabanost apod. užíváme výraz "dřevěné ruce" a Američani pro změnu "stone hands"? (Stačí potvrdit)

A třetí: Shodneme na tom, že "stone" v té jejich frázi symbolizuje jistou kamenitost, nebo jak to nazvat? Jestli to tak používají, mě to neva - my dřevo, oni kamení, obojí je přece materiál. big_smile

V pohodě, na tom svět samozřejmě nestojí, jen mě to prostě zajímá. smile A jak píšeš na začátku, tak to neberu vůbec, to mě ani nenapadlo, mě absolutně nejde o to jestli to bude nebo nebude přesně odpovídat, jen mi jde o to, abys mi dal odpověď na ty otázky, snad tě nenadhodnotím, když řeknu, že by ti to nemělo činit nějaký větší problém, neb se domnívám, že to znáš. wink

A něco na závěr:
Nejen jazyk, ono kde co funguje jinak, já už ani kolikrát nevěřím kdejakýmu návodu nebo složení. big_smile

Mekáč máme, dali by si Big Mac a Colu, já už bych jim to nějak vysvětlit. big_smile


PS: Díky za povrzení či vyvrácení těch tří tezí, ať mám jasno. smile wink

578

Re: Tampa Bay

U nás je to prostě dřevák.

Jinak k té poznámce na Murrayho. Podobné kroky oddělují průměrného GM od toho špičkového. Těžko chyba u hráče čtvrté linky znamená, že ten GM je provar.

579 (edited by kisin 7.7.2015 12:22:19)

Re: Tampa Bay

''You have to pay your dues'' - Jon Cooper

580

Re: Tampa Bay

Tak Tampu jsi také natíral za kde co a udělali jsme málem SC. wink

Ale rozumím, možná vás malá chybka od toho poháru oddělila. Morrow...tak to v životě chodí. Někdy vyměníš hráče, který hraje prd a on pak po přestupu hraje výborně. Jukni na Hagmana na Floridě a pak u nás. Nebo na Turgeona v STL a pak u nás, atd. Někdy to lze jen těžko odhadnout, faktorů je vždy mnoho.

581 (edited by kisin 7.7.2015 14:48:11)

Re: Tampa Bay

No, ale ty věci byly prostě pravda. PP je neuvěřitelně ubohá, Yzerman nyní neustále zminuje nutnost ji zlepšit, Cooper špatně distribuuje TOI atd., netřeba se opakovat. Holt ovšem podobné problémy má většina týmů (naštěstí) a u nás je ten talent level extrémně vysoký. Kritika musí být, když je na místě.

To je jasné, nikdy nevíš, co od nového hráče dostaneš. Ale jsem toho názoru, že když sázíš na hráče typu Glass, Morrow, Greening, Neil a tak podobně, koleduješ si prostě o průser, vyjde možná jeden, ale obecně to fungovat nebude. Když uděláš nějaký chytrý nákup a získáš Letestua, Richardsona či Condru, kteří jsou několik sezon velmi dobří v řadě aspektech a z jakéhokoliv důvodu to nakonec nevyjde, dá se to ještě omluvit. Je to normální, každý rok někdo zklame, jsou tam faktory věku, zranění a tak podobně. Ovšem když za tím úspěchem ani nejdeš a bereš hráče, kteří dlouhodobě nevykazují dobré výsledky, jsou pomalí, nehrají PP ani PK atd., ta kritika být musí.

''You have to pay your dues'' - Jon Cooper

582

Re: Tampa Bay

''You have to pay your dues'' - Jon Cooper

583

Re: Tampa Bay

''You have to pay your dues'' - Jon Cooper

Re: Tampa Bay

Jeden srandista tam psal Šustra smile

585

Re: Tampa Bay

Sustr tam je snad ještě víc ''hejtovaný'' jak Morrow. A to je co říct.

''You have to pay your dues'' - Jon Cooper