1 (edited by Mikesz 17.12.2013 08:54:11)

Topic: Stars @ Avalanche 16.12.2013 (zápas č. 32)

-
Connauton první gól.

Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Hero

Re: Stars @ Avalanche 16.12.2013 (zápas č. 32)

Patrick Roy vs. Dallas Stars - 3:0

3 (edited by steiner 17.12.2013 11:20:01)

Re: Stars @ Avalanche 16.12.2013 (zápas č. 32)

Jako Avs měli mít krizi. 4 branky v 6 zápasech a nám dají 6 v 1 zápase. Obrana je bez Daleyho a Robidase v řiti. A také mám dojem, že Lehtonen tradičně začíná jít dolů. Ale možná mu křivdím. Nicméně ta křivka u něj jde dolů obvykle kolem prosince a ledna, letos možná dřív, než kdykoli před tím. Je to rok co rok. Zatím se může vymlouvat na zranění v obraně. A to právem, neb Daley a Robidas jsou směrem dozadu to nejlepší, co máme.

Avs jsme v prvních dvou duelech jasně přehráli, byť to byly prohry, dneska to ale asi bylo jinak.

Jinak ještě jsem si všiml, že nás trápí moc vyloučení v poslední době. Jak jsme měli to super období, tak byl jen 1 nebo 2 vyloučení na zápas, nyní hrajeme zápas co zápas oslabení 5 na 3. Takže i PK hraje svoji roli. Nedisciplinovanost.

Re: Stars @ Avalanche 16.12.2013 (zápas č. 32)

ale vono si to sedne, mladí budou starší a zkušenější, mančaft se sehraje, GM to vhodně doplní a do dvou let jsme v PO. A pak už jen samá pozitiva a sociální jistoty big_smile

Re: Stars @ Avalanche 16.12.2013 (zápas č. 32)

To si piš! smile Jakmile nebude příští rok PO, bude zle...jde jen o to po tomhle vydařeném létě, aby přišlo další...

BTW, Peverley v poslední době vůbec neboduje, co je s ním?

6 (edited by kisin 17.12.2013 13:52:27)

Re: Stars @ Avalanche 16.12.2013 (zápas č. 32)

Kari má zbytečně moc startů, začíná být/bude přetížený. V tuto chvíli měl mít o 3-4 méně. On je ten poslední, který by měl chytat 65+ zápasů. Pro něj je cca 55 ideál, pakliže se mu vyhýbají zranění. Ale to je samozřejmě chyba Nilla, že nebyl schopen přivést kvalitní dvojku.

''You have to pay your dues'' - Jon Cooper

Re: Stars @ Avalanche 16.12.2013 (zápas č. 32)

Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Hero

8 (edited by steiner 17.12.2013 19:26:06)

Re: Stars @ Avalanche 16.12.2013 (zápas č. 32)

Já bych řekl, že žádná chyba se nestala. Vedení si potřebovalo vyzkoušet, kde je Kariho strop, jak moc s ním mohou počítat, jak moc mu drží zdraví, apod. Nyní už ví, že Kari bude mít zdravotní problémy rok co rok, a už ví, že nemůže hrát moc. Letos to prostě chtěli zkusit, byl zdravý a šlapal. Pokud se cítil OK, hrál. Kari prostě není typ gólmana, kterej dvojku na led nepustí. Žádnej Roy, Belfour, Brodeur, prostě žádnej TOP gólman. Pro mě, dokud neudělá další krok kupředu, na který se zatím čeká, tak to bude jen nadprůměrný gólman, který ale má svá ale. Třeba jako Luongo. Či Turco.

Re: Stars @ Avalanche 16.12.2013 (zápas č. 32)

Tak šlo na něj skoro 50 střel to už je strašně moc, obrana mu vskutku moc nepomáhá.

I pád na držku je pohyb dopředu...

Re: Stars @ Avalanche 16.12.2013 (zápas č. 32)

Tak si dnes dáme aj odvetu big_smile

Re: Stars @ Avalanche 16.12.2013 (zápas č. 32)

Obrana stála za prd, ale co třeba Dillon dělá poslední zápasy, to je děs. Vyloučení, když hrajeme oslabení, nečistí přebrankový prostor a obecně se nechá utáhnout na nudli.

BTW, problém byl také, že Rome se v úvodu zranil a hrálo se na 5 beků. A když z těch beků jsou tři zelenáči, dá se tušit problém.

Jukl jsem na highy a děsné branky. Před brankou bylo vždy volno. Nikdo ten prostor nečistil.

12 (edited by kisin 17.12.2013 23:48:23)

Re: Stars @ Avalanche 16.12.2013 (zápas č. 32)

To už snad přece každý ví, že Kari má každý rok 2-3 menší zranění (v tom lepším případě). Tady se nic zkoušet nemělo a nemuselo a že Nill přivede snad nejhorší dvojku na trhu, to je jeho obrovská chyba, kterou nelze omlouvit. Ellis má pouze 6 startů a to ještě Kari nějaký ten den chyběl. Nyní má náběh na cca 15 startů, už jen to značí neschopného backupa. Ruff a spol se ho tam bojí dávat, to je evidentní. Nechytal při back-to-back na ledě Calgary! a Oilers! a při zranění Kariho se raději při back-to-back vsadilo na prospecta, který už je ovšem nyní minimálně na jeho úrovni. Ruff a spol v tom jsou nevinně, těžko s tím můžou něco dělat, s Ellisem častěji v bráně by bylo PO definitivně ztraceno, ovšem při současném využívání by byl Kari v případném PO vyštaven (ne-li zraněn).

Ellis by při těch omezených startech, kdy chytá cca 2x za měsíc, měl mít tak 4 dobré zápasy z 5. Zvládne ovšem cca 2-3, což je sakra málo a navíc si málokdy odpustí soft goal(y). On je tak na úrovni Montoyi, Huttona a Zatkoffa, spíš ještě pod nimi. Říkal jsem, že ho loni přejel Justin fucking Peters (ten konečně dostává zaslouženej credit), ačkoliv čísla měl horší a letos se to potvrzuje. I přesto Ellis dostal 2 roky a one-way deal...

Já myslím, že na počtu odchytaných zápasů nezáleží. Je důležité být dobře připraven na PO, neunaven, v dobré kondici a to zpravidla 70+ zápasů neumožní. MAF, Luongo a další dopláceli i na přetíženost, která se pak v PO projevila (Shero na to například reagoval ziskem Vokouna, byl si vědom své chyby, loni se projevila MAFova psychická indispozice). Každý backup by měl začít alespon ve 20 zápasech.

''You have to pay your dues'' - Jon Cooper

Re: Stars @ Avalanche 16.12.2013 (zápas č. 32)

V lete sme si tu Ellisa pochvalovali smile

Re: Stars @ Avalanche 16.12.2013 (zápas č. 32)

''You have to pay your dues'' - Jon Cooper

Re: Stars @ Avalanche 16.12.2013 (zápas č. 32)

Na jednu stranu ano, Belfour nepustil dvojku na led, ale berme taky v potaz, že když na něj šlo 25 střel, tak měla obrana hodně špatnej den. Na Kariho to snad pod třicet nejde. Jen co vím já, a to není moc, je tohle druhej zápas, kdy na něj šlo skoro 50 střel. Karimu ta guma už snad i chutná. A mám ještě v živý paměti, jak Luongo u Panthers každej rok přepisoval rekord v počtu střel proti. Možná proto už má dost.