Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o Dallas Stars, týmu NHL

 6. 8. 09 Charlie Huddy jmenován asistentem trenéra Stars  D. Brunclík

8. dubna 2009 generální manažer Stars Joe Nieuwendyk oznámil, že do funkce asistenta hlavního trenéra Stars byl jmenován Charlie Huddy. Ten se Stars podepsal dvouletou smlouvu s jednoroční opcí. Zájem o něj projevila i Tampa Bay, Huddy dal ale přednost Dallasu.

"Máme obrovskou radost, že se Charlie Huddy stal součástí našeho trenérského týmu. Má bohaté zkušenosti z těch nejvyšších hokejových pater. Víme, že si bude velmi dobře rozumět s našimi mladými obránci. Jeho jméno je na Stanley Cupu vyryto hned pětkrát, dále hrál třikrát neúspěšně finále, bude důležitou součástí našeho týmu při dosahování našich společných cílů."
generální manažer Stars Joe Nieuwendyk

50letý Charlie Huddy působil od roku 2000 až do letošního léta v organizaci Edmonton Oilers. Ze své pozice však musel odejít, neboť nový hlavní trenér Pat Quinn měl o fungování týmu trochu jiné představy. Vzhledem k tomu, že má s Oilers ještě rok platnou smlouvu, nemusel by letos nikde pracovat a byl by i nadále placen podle této smlouvy. On si ale vybral jinak. Otázkou zůstává, jak se mezi sebou oba kluby dohodly na placení této částky.

"Jsem touto možností nadšený. Mezi Edmontonem a Dallasem panovala nějakou dobu velká rivalita, moc se mi tady všechno líbí. Líbí se mi tradice. Líbí se mi hráči. Moc se těším, až začneme něco dělat."
asistent trenéra Stars Charlie Huddy

Před působením v Edmontonu strávil dvě sezóny u NY Rangers (1998-2000). V sezóně 1997/1998 byl ředitelem hokejových operací u týmu Huntington Blizzard (ECHL). V sezóně 1996/1997 působil v týmu Rochester Americans (AHL) coby hráč a zároveň jako asistent trenéra.

"Jsem moc rád, že se mi Marc ozval….je to příležitost zase se vrátit k práci. Pořád mám totiž chuť trénovat. Nechtěl jsem letos v zimě sledovat zápasy jen v televizi."

Během své kariéry v NHL odehrál tento bývalý obránce za Edmonton, Los Angeles, St. Louis a Buffalo celkem 1107 zápasů s bilancí 99+354, navíc přidal i 785 trestných minut. V playoff pak odehrál 183 zápasů, v nich vstřelil 19 branek a přidal i 66 asistencí a 135 trestných minut.

Charlie Huddy, rodák z kanadské Oshawy, je jedním ze sedmi hráčů, kteří s Oilers získali všech pět Stanley Cupů (1984, 1985, 1987, 1988 a 1990). S Edmontonem si ještě zahrál v roce 1983 neúspěšně finále Stanley Cupu, stejně tak v roce 1993 s Los Angeles. Jako asistent trenéra si ho pak zahrál v roce 2006 opět s Oilers.

Pracovní náplň: obrana

Bude pravou rukou kouče Marca Crawforda. Stejně jako v Edmontonu, tak i v Dallasu, bude mít na starosti obránce. Tato pozice zůstala neobsazená po odchodu dlouholetého zaměstnance Hvězd Ricka Wilsona do Tampy Bay. Wilson totiž nesplňoval představy Marca Crawforda o pojetí obranné hry v dnešní NHL.

"Situace v Dallasu je podobné té edmontonské. Také jsou tu mladí obránci (Nicklas Grossman, Matt Niskanen, rodák z Edmontonu Mark Fistric, Ivan Višněvskij a Philip Larsen). V Edmontonu to byl Gibby (Tom Gilbert), Denis (Grebeškov), Laddie (Šmíd) a Matt Greene, tedy než odešel do LA.“

Jeho hlavním úkolem bude rozšířit útočné možnosti a myšlení zejména mladých obránců Stars. Nejvíce jeho služby budou potřebovat Trevor Daley a Matt Niskanen. Daley totiž nikdy nenaplnil ofenzivní předpoklady, díky kterým ho Stars draftovali. Minulé vedení v něm navíc vidělo především defenzivního beka, to se ale nyní změní.

"Když se podíváte na hráče jako je Trevor Daley, myslím, že by měl dostat jinou možnost se ukázat, podle mě bude využíván odlišně než v minulosti."

Trenérská ekipa je kompletní

Tým trenérů Stars je tak už kompletní. Hlavním trenérem je Marc Crawford, jeho asistentem Charlie Huddy coby trenér obránců, útočníky má na starosti asistent Stu Barnes a Andy Moog bude mít na starosti gólmany a řadu dalších věcí.

nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist