Stránky o Dallas Stars, týmu NHL

2. 2. 09 Stars na čele s Martym Turcom porazili Detroit  P. Čižmár

Detroit – Dallas 2:4 (0:3, 2:1, 0:0)

Po výhre nad Atlantou čakal Dallas oveľa ťažší oriešok, a to vyhrať v Joe Louis Arene nad súčasnými šampiónmi ligy, Detroitom Red Wings, kde bol Turcov rekord veľmi nelichotivý, 0-8-2. Texasania však predviedli fantastický výkon a vyhrali v dramatickom a akčnom zápase 2:4.

Conner dáva víťazný gól zápasu

1. tretina

Na výhru nad Detroitom by Dallasu nestačil len dobrý výkon, každý by musel hrať na sto percent, od brankára až po posledného útočníka, v rámci tímovej hry a hlavne uspieť v presilovkách a oslabeniach. A práve to sa prihodilo v Joe Louis v jednom z najlepších zápasov sezóny.

Zápas sa začal v rýchlom tempe a oba celky hrali vyrovnaný hokej, až do 10. minúty, kedy sa ujali iniciatívy hostia. Kris Draper si proti pravidlám podržal Mikea Modana a už o 18 sekúnd neskôr sa Stars ujali vedenia. Brad Richards vystrelil z modrej čiary, pred bránou stojaci Steve Ott puk tečoval a Osgood nemal šancu, 0:1.

Ani nie o minútu neskôr hlavný rozhodca nadelil Chrisovi Cheliosovi štyri minúty za faul vysokou hokejkou na Krysa Barcha a Stars jeho konanie potrestali. V presilovej hre sa opäť puku ujal Brad Richards a po aktívnej hre v útočnom pásme prihral Lehtinenovi stojacemu medzi kruhmi, ten pohotovo vystrelil a zvýšil tak na 0:2.

Barch sa však ukázal ako veľký bojovník, aj napriek ôsmim rozdrveným zubom vďaka zákroku Cheliosa, sa oklepal a pokračoval v hre ďalej.

"Keď sa hrá takýto zápas, chcete byť toho súčasťou. Bolo to vzrušujúce, takmer ako zápas playoff."
útočník Stars Krys Barch

Ott vo formácii s Ribeirom a Lehtinenom predvádzal skvelú hru, aj keď nie je až tak talentovaný ako zranený kapitán, jeho pozícia v prvej formácii je oprávnená. A tak niet divu, že dostal priestor aj v presilovej hre v zápase proti Detroitu. V tretej presilovke Dallasu mohol Steve Ott zvýšiť na 0:3, ocitol sa vo výbornej šanci, no nastrelil len tyčku.

Minútu a pol pred koncom Stars zvýšili náskok na tri góly, Mike Modano vyhral v útočnom pásme buly, šikovne posunul puk doprava ku Connerovi a ten z prvej vystrelil, čím prekvapil Osgooda a bolo 0:3.

Fantastický výkon v prvej tretine podčiarkol Marty Turco, pochytal desať striel Detroitu, z toho tutovku Nicklasa Lidstroma a zdalo sa, že konečne zahnal svojich démonov.

Eriksson skóruje

2. Tretina

V druhej tretine sa očakával silný nápor Detroitu, Osgooda nahradil Conklin, no boli to hostia z Dallasu, ktorí udreli ako prví. V druhej minúte druhej tretiny Dallas odohral skvelú presilovku, v ktorej Neal našiel Erikssona, ten si kľučkou spravil Conklina a zasunul puk do brány, 0:4.

Stars hrali čisto, bez faulov až do piatej minúty a to bola príležitosť, ktorú Detroit potreboval. Marián Hossa dorazil Rafalskeho strelu a bolo 1:4.

V 16. minúte domáci znížili na 2:4, keď Lilja vystrelil z modrej a clonený Turco nemal šancu.

Večný súboj Martyho Turca s Holmstromom tentokrát vyhral Marty Turco, keď Holmstroma v jeho klasickej pozícii pred bránou vyviedol z rovnováhy vďaka skvele mierenej rane hokejkou do korčule, následne za asistencie Daleyho Holmstrom sa na ľade neudržal a spadol na pripraveného Turca, vďaka čomu rozhodca poslal tohoto švédskeho rodáka na dve minúty na trestnú lavicu. V rovnakom momente sa trafil do brány Nicklas Lidstrom, lenže rozhodca gól kvôli faulu neuznal.

"Je samozrejmé, že my sme to videli inak."
tréner Detroitu Mike Babcock

Dallas víťazí

3. Tretina

Dallasu sa už párkrát stalo, že aj takýto náskok dokázali premrhať, no dnes nebol ten deň. Red Wings si brúsili zuby na tretiu tretinu, no Stars ich kompletne v tretej tretine vymazali.

Stars podali v poslednej tretine jeden z najlepších defenzívnych výkonov v sezóne, ak nie priamo najlepší. Hráči Detroitu mali obrovské problémy s prechodom do útočneho pásma, akonáhle získal niekto puk, už na ňom boli nalepení jeden, dvaja hráči. Dokonca ani počas presilovej hry Detroitu tomu nebolo inak. Za všetky slová stojí štatistika striel domácich v tretej tretine, 4 strely!

"Vidieť tú pracovnú etiku, špeciálne v tretej tretine, bol to úžasný pohľad. Povedal som všetkým chlapcom ďakujem."
gólman Stars Marty Turco

Dallas tak zvíťazil v dramatickom zápase a opäť sa posunul dopredu v boji o priečku playoff.

"Je to zväčšenie sebadôvery pre náš klub vedieť ako chceme hrať a že nezáleží na tom, s kým hráme, ak budeme hrať takto, úspech bude nasledovať. Bolo skvelé vidieť to, bolo to totálne nasadenie tímu."