27. 1. 09 Mike Ribeiro hattrickem pomohl k obratu proti Panthers  R. Štolpa

Florida – Dallas 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Mike Ribeiro lahůdkově překonává Tomáše Vokouna
(Autor – AP Photo/Wilfredo Lee)

Druhou polovinu floridského výletu odehráli hráči Dallasu proti Panthers a dařilo se jim o poznání lépe než v předchozím zápase a připsali si dva důležité body do bojů o play off.

Dallas první třetinu na ledě Panthers prolajdal. Domácí byli lepším týmem, přestříleli Stars v poměru 10 ku 5 a dočkali se i gólového vyjádření. Ve 13 minutě totiž ujeli do brejku 2 na 1 Kreps společně se Skrastinšem. Kamil Kreps vystřelil, Turcovi se puk odrazil od plastronu a jak naschvál rovnou ke Skrastinšovi – 1:0.

Přes nevábný výkon mohl před sirénou srovnat v přesilové hře James Neal, ale jeho střela se odrazila od břevna a ve hře se pokračovalo dál.

Do druhé části sice vstoupil Dallas opět v bílých dresech s nezměněnou sestavu, ale na ledě to vypadalo zcela jinak než ve třetině první. Stars začali hrát jako vyměnění, tak jak se o play off sluší a patří.

Ještě než se dostali ke slovu střelci, inkasoval tvrdý, ale čistý úder od Keitha Ballarda Darryl Sydor a jen velmi těžce se sbíral z ledu.

První gólový zápis hostí do zápisu o utkání si vzala na starost legenda organizace Stars Mike Modano. V přesilové hře poslal z pravého rohu puk na Richardsovi modrou čáru, Brad mu jej střílenou přihrávkou vrátil. Modano si puk zastavil a poslal ho do branky, Vokoun se nestačil přesunout – srovnáno 1:1.

Jen půl minuty před koncem druhé části střílel od modré čáry Matt Niskanen, Vokounovi neposedný kotouč vypadl a v té chvíli nejhbitější Ribeiro jej poslal do branky – 1:2.

V samém závěru třetiny si domácí vynutili závar před brankou Dallasu, ze kterého se strhla pěkná mela. Výsledkem byla hromadná žduchanice a nejzajímavější pak byla zřejmě bitka Niskanena se Stillmanem, od kterého dostal mladý zadák Stars řádně naloženo.

Domácí nesložili ve třetí části zbraně a jednogólová ztráta navíc nebyla nepřekonatelnou mezerou přes kterou by se Panthers nemohli vrátit do zápasu, ale nebyli schopni skórovat. Dallas dobře bránil a v brance stál Marty Turco.

Ve 4. minutě se navíc podařilo při jedné takové obranné akci Steve Ottovi vyhodit puk do středního pásma, kde číhal Mike Ribeiro. Obránci Floridy trochu zaspali a Ribeira už nedohnali, ten v zakončení zvolil střelu nad Vokounovu lapačku a trefil úplně přesně – 1:3.

Výsledek zápasu pečetil střelou do prázdné branky Mike Ribeiro, čímž zkompletoval svůj první hattrick v NHL!