20. 1. 09 Lehtinen a Ribeiro strojcami víťazstva proti Kráľom z Los Angeles  P. Čižmár

Dallas – Los Angeles 3:2 sn (0:0, 0:0, 2:2, 0:0, 1:0)

Mike Ribeiro proměnuje rozhodující nájezd
(Autor – AP Photo/Matt Slocum)

Stars museli na porážku s Buffalom rýchlo zabudnúť, pretože ho čakal na domácom ľade ďalší tím súperiaci o postup do playoff, Los Angeles Kings. Po dramatickom konci zvíťazili domáci až na nájazdy, 3:2.

Stars vs. Ersberg

1. Tretina

Stars nastúpili do prvej tretiny lepšie ako súper, mali viac streleckých príležitostí, no prevládal defenzívny hokej z oboch strán, nikto totiž nechcel spraviť chybu ako prvý. Stars vyslali na Ersberga 10 striel, no väčšinou to neboli strely zblízka a obránci Kings odrazené puky s prehľadom likvidovali.

Najviac sa zaskvela Ribeirova formácia s Lehtinenom a Ottom, no gólman Kings Ersberg bol solídny a predviedol pár pekných zákrokov.

Marty Turco mal podstatne menej práce ako jeho protivník, to však nebránilo tomu, aby na ľade pôsobil ako tzv. tretí obránca.

Oba tímy mali k dispozícii po jednej presilovej hre, avšak nedokázali vyťažiť z početnej výhody nič.

Gólmani perfektní

2. Tretina

V druhej tretine sa začal hrať trochu aktívnejší hokej a šance mali oba tímy, no nebol nik, kto by vyčnieval z davu. Veľkú šancu prepásol Frolov, keď v obrannom pásme Stars stál medzi kruhmi v dobrej pozícii, no obranca Robidas ho donútil spraviť ďalší pohyb, čím sa dostal do menej výhodnej pozície a Marty Turco puk pohodlne zlikvidoval.

Stars aj Kings odohrali v druhej tretine dve presilové hry a práve v nich sa predviedli obaja gólmani, keď dokázali aj pod veľkým tlakom likvidovať dorážky súperov.

Stars prestrieľali Kings 12-9.

Dráma na záver

3. Tretina

V tretej tretine začali menšie gólové hody, ktoré odštartoval gól Dustina Browma v siedmej minúte. Obrana Stars na neho totiž zabudla a tak sám zoči voči Turcovi vsietil prvý gól zápasu. 0:1

V dvanástej minúte vyrovnal Jere Lehtinen po nádhernej individuálnej akcii, v strednom pásme prebral puk od Ribeira, predral sa cez pár obrancov Kings a z pravého kruhu nemilosrdne zavesil. 1:1

"Je skvelé vidieť Lehtinena uspieť po dlhšom čase, posledných pár zápasov mal niekoľko šancí, za jeho gólmi je ťažká práca."
Tréner Stars Dave Tippett

Stars zvýšili na 2:1 minútu pred koncom riadneho hracieho času, keď Mike Ribeiro tečoval strelu Darryla Sydora. Rozhodca však tesne po góle nadelil dvojminútový trest Johnsonovi a Ottovi, čím získali hostia v závere menšiu výhodu.

Hostia odvolali brankára, čím hrali presilovku 5 na 4 a 17 sekúnd pred koncom vyrovnal Alexander Frolov. 2:2

V predĺžení mohol skórovať Darryl Sydor, no odrazený puk, ktorý smeroval za bránkovú čiaru, včas vyrazil hráč Los Angeles Kings.

V nájazdoch sa zaskveli Mike Ribeiro, ktorý sa tentokrát pridržal zásady, v jednoduchosti je krása, a Marty Turco, ktorý zneškodnil všetky pokusy súpera.

"Chcel som si byť istý, že aspoň vystrelím, brankári skutočne nevedia, čo spravím a neviem to ani ja. Tentokrát som sa rozhodol vystreliť."
Útočník Stars Mike Ribeiro

Stars zaslúžene vyhrali 3:2.

"Bol to ťažký zápas, obe mužstvá bojovali tvrdo. Päť bodov zo šiestich na domácom ľade je dobrý začiatok, ak chceme ísť v tabuľke vyššie. Tieto dva body boli pre nás kriticky dôležité a páči sa mi, ako v poslednom čase hráme."