23. 12. 08 Loui Eriksson obstaral domácí výhru proti Coyotes  M. Šimeček

Dallas – Phoenix 2:1 pp (1:0, 0:0, 0:1, 1:0)

Loui Eriksson překonává brankáře Bryzgalova
(Autor – AP Photo/Tony Gutierrez)

V nepříliš divácky atraktivním utkání se Dallas dokázal na domácím ledě vypořádat s Phoenixem a zejména zásluhou Louieho Erikssona vyhráli 2:1 po prodloužení. Švédský forvard vsítil oba góly svého týmu.

Úvodní dějství patřilo Dallasu. Domácí tlačili na bránu Coyotes velice vytrvale, z 10 vyslaných střel se však dočkali jen jednoho úspěšného zásahu. Ten přišel již ve 4. minutě, když se z protiútoku po spolupráci s Connerem prosadil Loui Eriksson – 1:0.

Na další gól si diváci v American Airlines Center museli počkat až do 11. minuty třetí třetiny, ovšem k jejich nelibosti se neprosadili domácí, nýbrž hosté. Ti měli dlouho potíže překonat Martyho Turca, který zejména během druhé třetiny doslova zářil ve všech možných pózách, když právě zastavoval nebezpečné kotouče hráčů hostí. Evidentně mu jednozápasová pauza prospěla.

O zmíněný gól Coyotes se postaral někdejší hráč Dallasu Todd Fedoruk. Poté co z pravého křídla přihrál volnému Muellerovi, sjel si až před bránu a pár chvil na to se k němu se štěstím dostal kotouč původně Muellerem vystřelený. Fedoruk neváhal a puk do odkryté sítě zavěsil – 1:1.

Tento stav skóre vydržel až do samotného závěru základní hrací doby a tak se šlo na prodloužení.

To rozhodl Loui Eriksson gólem z 4. minuty, který znamenal jeho již 14 v uplynulé sezóně – 2:1.