21. 12. 08 Stars podľahli Predátorom 3:0  P. Čižmár

Nashville – Dallas 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Tobias Stephan inkasuje gól z hole Davida Legwanda
(Autor – AP Photo/Mark Humphrey)

Zápas s Detroitom na domácom ľade hráčov Stars úplne vyčerpal, a podľa toho aj vyzeral celkový herný prejav v Nashville. Dallas na domácich výkonnostne nestačil a tak dva body jednoznačne získali Predátori.

Ward dáva víťazný gól

1. Tretina

V bránke sa len po tretíkrát objavil Tobias Stephan, ktorý podal celkom sympatický výkon, no na body to nestačilo, aj vďaka nulovej útočnej efektivite Stars.

Už v piatej minúte sa domáci ujali vedenia, ktoré až do konca zápasu nepustili. V útočnom pásme sa zabudli traja útočníci Dallasu, čo Dumont využil a prekorčuľoval do pásma Stars, kde posunul puk Wardovi, na ktorého strelu Stephan nevyzrel. 1:0

Po zbytok tretiny držal Stephan mužstvo na dosah jedného gólu, avšak vyčerpanosť hráčov zohrala úlohu, keď Dallas nedokázal vážne ohroziť Dana Ellisa. Ribeiro mal ku koncu tretiny väčšiu šancu na strelenie gólu, no neuspel.

Nashville prestrieľal Dallas 15-11.

Tobias Stephan dáva Dallasu nádej

2. Tretina

Obaja brankári sa predvádzali v dobrom svetle, aj keď Stephan mal viac práce než jeho protihráč. Už na začiatku druhej tretiny mali domáci obrovskú šancu na skórovanie a zvýšenie náskoku, keď sa dostali do brejku traja na jedného a Zanon mal gól na hokejke, no Stephan predviedol skvelý zákrok lapačkou.

Dallasu nepomohla ani presilovka, vyrovnať mohol Barch, no len nastrelil vzdialenejšiu tyč.

Na strely bol znovu aktívnejší Nashville, ktorý prestrieľal hostí 12-8.

Legwand a Ward skórujú

3. Tretina

Už z počiatku tretiny mali obe mužstvá možnosť zmeniť skóre vďaka presilovke, no ani jedno neuspelo. Avšak domáci presilovkou získali väčšiu psychickú pohodu a útočný tlak, ktorý nakoniec pretavili v gól. Stars nezvládli pokrytie obranného pásma a Legwand sa vďaka tomu z rohu mantinelu dostal až k Stephanovi a pohodovo skóroval. 2:0

Minútu a pol pred koncom Dallas hral bez brankára, čo využil Ward a strelil svoj druhý gól. 3:0

Aj v tretej tretine Predátori prestrieľali Stars, a to 11-8.

"Dnes sme nemali hráčov, ktorí by dokázali otočiť zápas v náš prospech. A to je potrebné. Minulý zápas sme spravili krok vpred no dnes sme nepracovali dostatočne tvrdo."