9. 12. 08 Třetí výhra v řadě se nekonala, Stars prohráli v Edmontonu  R. Štolpa

Edmonton– Dallas 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)

Fandové Dallasu se nechali dvěma vítězstvími v řadě naladit na poněkud optimistickou vlnu a před zápasem v Edmontonu tipovali třetí vítězství v řadě. Olejáři ale hvězdné optimisty zchladili a celkem lehce přehráli Dallas v poměru 5:2.

Dallas mohl v Edmontonu pomýšlet na úspěch jen v tom případě, že by co nejdéle držel nerozhodný stav nebo ještě lépe byl ve vedení. Den předtím totiž odehrál těžký zápas v Calgary a tak bylo nasnadě, že Hvězdám začnou dříve docházet síly. Nadějný plán dostal ale první povážlivou trhlinu již na počátku druhé minuty zápasu.

Shawn Horcoff totiž vnikl po levém křídle do útočné třetiny a z uctivé vzdálenosti překonal Marty Turca, čímž otevřel skóre zápasu – 1:0.

"Začátek zápasu jsme trochu zaspali. Když pak musíte od úvodních minut dotahovat soupeřův náskok, je velmi těžké uspět."
útočník Stars Mike Modano

Největší šanci Dallasu měl na své holi James Neal. Rychlou akci založil Turco, v útočném pásmu vtipně zakombinovali Ribeiro a Parrish, jenže Neal nedokázal svůj backhandový blafák dostat za brankovou čáru. Co naplat, že jej provedl jako zkušený mazák, když pak backhandem nedokázal puk zvednout nad Garonův beton.

Domácí zakončili první třetinu tak jak ji započali – gólem. Ľubomír Višňovský si v přesilové hře sjel na přihrávku od modré čáry blíže ke kruhům a bez přípravy poslal kotouč do sítě – 2:0.

Ani ve druhé třetině se hosté dostatečně nepoučili z krizového vývoje a opět inkasovali brzký gól. V té chvíli když už se zdálo, že dostanou puk z vlastního pásma, jej Rob Schremp poslal zpět před branku, kde na Marca Pouliota zapoměl Doug Janik a bylo 3:0.

Za tohoto stavu měli Stars první dvě možnosti sehrát přesilovou hru, ale v gól je proměnit nedokázali. Zdánlivě beznadějný zápas zkomplikovala ikona Dallasu Mike Modano. Ve druhé minutě třetí třetiny překonal Garona pohotovou dorážkou Brunnströmovy střely 3:1, aby v 19. minutě snížil přesnou a opět pohotovou střelou na 3:2. Stars se pokusili o hru bez brankáře ve snaze vynutit si alespoň prodloužení, ale Matt Niskanen doslova namazal Aleši Hemskému na velmi lacinou branku – 4:2. Za rozhodnutého stavu se do branky vrátil Marty Turco a v pohodě dohrávající Olejáři pak k radosti domácích fanoušků přidali pátý gól. Postaral se o něj Cogliano při rychlé akci tří proti dvěma – 5:2.

"Poslední dva zápasy nám vzaly mnoho fyzických i psychických sil a v kombinaci s užším kádrem se to na našem výkonu dnes podepsalo. Musím ale hráče pochválit za nasazení s jakým dnes k zápasu přistoupili. Jeden den si odpočineme a v pátek se pokusíme získat body zpět."