Stránky o Dallas Stars, týmu NHL

8. 11. 08 Ani s Medvědy z Bostonu si Dallas neporadil  M. Šimeček

Boston – Dallas 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)

Velice vyhecovaný duel přinesla bitva mezi domácím Bostonem a týmem Dallas Stars. Spousty rvaček, nespočet vyloučení a také mnoho gólů bylo k vidění na ledě arény TD Banknorth Garden. To poslední však platilo jen ve spojitosti s domácím týmem, jenž i přesto, že na svého soupeře vyslal méně střel, zvítězil v jasném poměru 5:1.

Úvod zápasu byl velice vyrovnaný, oba týmy vstřelily po jednom gólu a připsaly si shodný počet střel na bránu (10). Jako první se z gólu radovali domácí, které do vedení poslal ve 3. minutě forvard Marco Sturm.

Hosté na to brzy dokázali odpovědět skrze svou předsezónní posilu Seana Averyho, který v 8. minutě překvapil gólmana Thomase svižnou ranou z pravého křídla – 1:1.

Diváci měli párkrát během první třetiny možnost vidět gólmana hostí Martyho Turca jak efektně a hlavně efektivně zastavuje velké šance soupeře. To nejlepší ze svého repertoáru vytasil proti Stephanu Yellovi ke konci třetiny, kdy skokem a pohotovým vytasením lapačky zachránil svůj tým před nechtěným gólem do šatny.

Druhá třetina přinesla nevídanou střeleckou aktivitu hostí. Hráči Dallasu svého soupeře přestříleli v neuvěřitelném poměru 21:5, přesto se však gólu nedočkali. Paradoxně museli kotouč lovit z vlastní sítě poté, co se v nepřehledné situaci za Turcovou branou prosadil nikým nebráněný Patrice Bergeron – 2:1.

Tim Thomas byl noční můrou útočníků Dallasu, kteří navíc měli spoustu příležitostí skórovat v početní převaze.

"Měli jsme dobré šance, potom jsme ale udělali jedinou chybu celé třetiny a jako naschvál puk zrovna skončil v naší síti."
trenér Stars Dave Tippett

Tlak ze strany hostí se však ve třetí, závěrečné třetině již neobjevil. Zatímco se na ledě hráči vzájemně provokovali, útočníci Bostonu zvládli vstřelit ještě tři další branky a svého soupeře tak střelecky převálcovat.

Gólový účet třetí třetiny otevřel v 5. minutě po krásné stahovačce v útočném pásmu Phil Kessel – 3:1. Po něm následoval se svým prvním zásahem v letošní sezóně Mark Stuart a skóre nakonec v 15. minutě uzavřel svým již druhým gólem v utkání Marco Sturm – 5:1.