22. 10. 08 Tesná prehra s Coloradom  P. Čižmár

Dallas – Colorado 4:5 (1:2, 1:3, 2:0)

Stars mali pred sebou piaty zápas sezóny a na svojom konte len jedno víťazstvo, preto Colorado slúžilo ako dobrý motivátor, ktorý by konečne nakopol Dallas k lepším výkonom. No žiaden zázrak sa nekonal, Colorado vyhralo 4:5 na ľade Dallasu.

Hejduk dáva prvý gól v zápase

1. tretina

Stars začali už od úvodu svižne, ale nevyvarovali sa starým chybám a to ich stálo body. Už v siedmej minúte zápasu Mike Modano stratil puk, čo viedlo k brejku Colorada dvoch na jedného, puku sa zhostil Milan Hejduk a hladko prekonal Marty Turca. 0:1

O desať minút neskôr si domáci hráči prvýkrát v zápase zahrali presilovku a hneď s gólovým zakončením. Morrow sa dostal k puku za bránou Andrew Raycrofta, vpredu v streleckej pozícii našiel nováčika Brunnströma a ten veľké problémy s prekonaním gólmana Avalanche nemal. 1:1

Aj keď bolo na hráčoch Dallasu vidieť snahu, chyby robili aj naďalej, ďalšia strata puku prišla o minútu neskôr, keď sa snažil Avery v útočnom pásme prihrávať na Daleyho, ten však puk nespracoval, naopak zhostil sa ho Wojtek Wolski a znova šli hostia do brejku, ktorý tentokrát zakončil Darcy Tucker aj za prispenia Martyho Turca. 1:2

"Začali sme dobre, ale spravili sme pár hrubých chýb, ktoré končili gólmi a tak sme po zvyšok zápasu doháňali túto stratu."
trenér Stars Dave Tippett

Hejdukov druhý gól

2. tretina

Niet pochýb, že Mike Modano a James Neal si spolu dobre rozumejú, o čom sme sa presvedčili hneď v úvode druhej tretiny. Kým Mike Modano držal puk za bránkou, James Neal si našiel výhodnú streleckú pozíciu, následne obdržal prihrávku a z blízkosti prekonal Andrew Raycrofta. 2:2

Ďalšie minúty však už boli len a len o Colorade. Obranná hra Stars spolu s Turcom v bráne zlyhali a hostia si vytvorili slušný trojgólový náskok.

Najprv v šiestej minúte druhej tretiny skóroval uz druhýkrát v zápase Hejduk z presilovky, o osem minút neskôr Ryan Smyth dorazil puk za Turca po strele Lilesa, taktiež z presilovky. 2:4

Dve minúty pred koncom tretiny sa o víťazný gól Colorada postaral domáci gólman Dallasu, keď v situácii za bránou, v jednom zo svojich častých výletov, zle zhodnotil situáciu a prihral puk na hokejku Wolskiho, ktorý stál rovno za ním. Wolski prihral Arnasonovi a ten si srelou do prázdnej brány hlavu nelámal, 2:5.

Eriksson a Richards pridali po góle

3. tretina

V poslednej tretine začala stíhacia hra Dallasu,ktorá mala potenciál byť úspešná. Stars mali hneď v úvode k dispozícii presilovku, tú aj keď nevyužili, stále mali puk na svojich hokejkách. Ribeiro prihral Erikssonovi a ten z ľavého kruhu znížil na 3:5.

O necelých päť minút sa vynikajúco predviedol Brad Richards, najprv začínal útočnú akciu z modrej čiary a nakoniec ju aj ukončil strelou spomedzi kruhov a znížil na rozdiel jediného gólu. 4:5

Sedem minút pred koncom po nahrávke Richardsa na Morrowa Dallas zdanlivo zrovnal skóre, no ako rozhodla komisia v Toronte, Morrow strelil gól rukavicou a to je proti pravidlám.

Aj keď bol tento zápas zo strany Dallasu plný chýb, v tretej tretine Stars ukázali svoj potenciál, a na tom sa dá stavať do ďalších zápasov.

"Naďalej rastieme ako tím, v tomto zápase sa nájdu aj pozitíva, mladí hráči sa naďalej zlepšujú. Myslím si, že toto bol najlepší výkon Erikssona v tomto roku. Musíme sa však zbaviť chýb, pretože tie zväčša končia v našej bráne."