Stránky o Dallas Stars, týmu NHL

22. 10. 08 Stars dobyli tvrz newyorských Rangers, Turco konečně zazářil  M. Šimeček

NY Rangers – Dallas 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Předzápasový pohled na statistky dallaského gólmana Martyho Turca nabádal myslet si, že si útočníci NY Rangers ve včerejším nočním zápase se Stars pořádně a s chutí zastřílí. První gólman Hvězd totiž v průměru na jeden zápas obdržel 4,70 branek a procentuální úspěšnost zákroků si pohybovala lehce nad 81%. V newyorské Madison Square Garden ovšem zachytal jako vyměněný – z 29 střel soupeře inkasoval jen jednou a zejména jeho zásluhou Dallas podruhé v letošní sezóně zvítězil, tentokrát v poměru 2:1.

"Předvedl výkon, jaký od něj očekáváme. Přesně takovýto zápas teď potřeboval."
trenér Stars Dave Tippett

A nepotřeboval jej jenom on, ale i celý tým Stars. Ten bude v nadcházejících dnech hrát výhradně jen na kluzištích klubů ze severovýchodu USA (Islanders, Devils) a tak ho toto vítězství proti prvnímu týmu tabulky NHL může nakopnout a vzpružit z dosavadní výsledkové mizérie.

Samotné utkání však pro hosty z Texasu nezačalo vůbec růžově. Už po 58 vteřinách od úvodního vhazování se po nepřehledném odražení puku od mantinelu prosadil z přesilovky Markus Näslund a Dallas se tak dostal znovu do problémů – 1:0.

Svou kůži však hosté nehodlali prodat lacino. Bývalý Jezdec Sean Avery své spoluhráče během první přestávky možná pořádně vyhecoval, protože již v 6. minutě druhé třetiny se skóre zápasu srovnalo. Nepostaral se o to nikdo jiný než samotný kapitán Brenden Morrow, který během přesilovky dorážel odražený kotouč vleže za záda překvapeného Henrika Lundqvista – 1:1.

Marty Turco poté ve třetí třetině jako zeď stanul před sólujícím Brandonem Dubinskym, jehož střela neměla sebemenší nárok. Podobně důležitý zákrok si připsal i na začátku druhého dějství, kdy zasahoval proti uniklému Dawesovi.

Mike Modano tak mohl na začátku 9. minuty s jasným záměrem dostat Hvězdy do vedení vyslat volný kotouč za záda chybně rozehrávajícího Lundqvista, což se mu také povedlo – 1:2.

Výsledek se už do konce hrací doby nezměnil a Dallas tak mohl oslavit své vůbec první letošní venkovní vítězství.