31. 1. 08 Vo Vancouveri žiarila hviezda menom Marty Turco  P. Čižmár

Vancouver – Dallas 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)

Marty Turco zasahuje proti střele Alexandera Edlera
(Autor – AP Photo/The Canadian Press, Richard Lam)

Po dlhšej prestávke sú opäť všetky tímy v akcii, nie inak to je aj v prípade Dallasu, ktorý nastúpil do poslednej tretiny sezóny proti svojmu rivalovi z Vancouveru. Po zaujímavom zápase sa nakoniec tešili z víťazstva Stars v pomere 4:3.

Daley skóruje ako prvý

Stars to mali už spočiatku mierne uľahčené, pretože do stretnutia nenastúpil Roberto Luongo kvôli rodinným záležitostiam, jeho miesta sa ujal Curtis Sanford.

Veľmi zaujímavý bol prístup k tomuto zápasu v podaní Martyho Turca, ten sa v minulosti neštítil akejkoľvek kritiky na stranu svojich spoluhráčov, a bol známy skôr ako veľmi aktívny nielen na ľade, ale aj v šatni. Avšak dnes urobil obrat o stoosemdesiat stupňov, Marty sa už od počiatku cesty do Kanady nezaujímal o hru svojich spoluhráčov, o vodcovstvo v kabíne, ale hľadel len na seba a na jeho hru. Tréner Dave Tippett potvrdil, že Marty bol od počiatku veľmi sústredený a popravde bol tým kľúčovým prvkom k zisku dvoch bodov.

"Boli sme v pozícii, kedy som mal pocit, že bolo mojom povinnosťou sa k niektorým veciam vyjadriť. Nemyslím si, že hráči boli z toho šťastní, ale cítil som, že tak musím jednať. Aj keby som chcel spraviť všetko, chytiť každý puk, viem, že to nie je možné, ale dosiahnem toho viac, ak sa budem sústrediť len na to, ako môžem pomôcť tímu v bránke. Nenájde sa nikto, komu by záležalo na tomto tíme viac ako mne. Ale na konci dňa môžem tímu pomôcť najlepšie tak, že zastavím každý puk."
gólman Stars Marty Turco

Zápas začali oba tímy aktívne, možno s trochu väčšou prevahou domácich. Zápas bol veľmi vyrovnaný, Stars spočiatku veľa šancí na skórovanie nemali, a aj tie zlikvidoval Sanford. To Marty Turco sa musel v bráne obracať oveľa viac, Taylor Pyatt mal spočiatku veľkú príležitosť, no pohorel. Martymu sa mohlo dostať trochu viac pomoci od svojich spoluhráčov, Zubova neprítomnosť bola jednoducho citeľná, ako vždy, keď tento bek nie je na ľade.

V 16. minúte predviedli peknú akciu Ribeiro, Morrow a Daley. Ribeiro sa zhostil puku, prenechal ho Morrowovi stojacemu za bránkou a ten našiel Daleyho po Sanfordovej ľavici, Trevor Daley využil voľný priestor, ktorý bol pred ním, prišiel až k Sanfordovi a vymietol horný roh bránky. 0:1

Avšak minútu a pol pred koncom Henrik Sedin obdržal puk stoj na pravom vkruhu, vystrelil a jeho strela prestrelila Martyho Turca aj vďaka tomu, že puk po ceste nechtiac tečoval jeden z hráčov pred Martym Turcom. 1:1

Počet striel v tretine Vancouver 13 a Dallas 8. Vancouver nevyužil dve presilovky, Dallas mal k dispozícii len jednu.

Robidas využíva presilovku

Stars síce nevyužili svoju prvú presilovú hru ešte z prvej tretiny, no následne minútu a pol po začiatky druhej tretiny Hagman vkorčuľoval do útočného pásma, prenechal ho Modanovi a ten delovkou takmer od modrej nedal Sanfordovi šancu. 1:2

Stars mali zanedlho k dispozícii ďalšiu presilovú hru a nevyzeralo to vôbec ružovo, no Sanford mal problémy s bránkou a tak Tippett povolal svojich zverencov k striedačke, dal im nové pokyny a čuduj sa svete, vyšlo to. Hráči Stars začali hrať oveľa aktívnejšie, až napokon Modano prihral Robidasovi a ten vystrelil spred kruhov využil medzeru medzi brankárovými betónmi a razom bolo 1:3

Sanforda nahradil McIntyre, a hoci začali domáci hrať viac nátlakovo, Turco bol jednoducho úžasný a neprekonateľný.

Počet striel v tretine Vancouver 8 Dallas 9. Vancouver nevyužil jednu presilov hru, Dallas využil len jednu z troch.

Näslund dáva domácim nádej

Vancouver začal hrať omnoho aktívnejšie, útočnejšie, nátlaková hra dostávala hostí pod tlak, no napokon toho využil Steve Ott, keď v oslabení so spoluhráčom Halpernom sa dostali do brejku dvaja na jedného, Halpern prihrával, Ott vystrelil a dal tak veľmi dôležitý gól na 1:4.

V 12. minúte využil neutíchajúceho tlaku Ryan Kesler, v 19. minúte Markus Näslund dal gól na 3:4, a aj napriek hre bez brankára a veľkému tlaku v útočnom pásme, vyrovnávací gól už nestrelili a tak Dallas zvíťazil 3:4.

Leví podiel na tomto víťazstve mal Marty Turco, ktorý chytil 29 striel a dá sa povedať, že ani jeden z troch inkasovaných gólov nejde na jeho konto.

Počet striel Vancouver 11 Dallas 6, Vancouver nevyužil ani jednu z troch presiloviek.

"Ak máme troch mladíkov pod 22 rokov v obrane, potrebujeme od gólmana dobrý výkon, v podstate dnes Marty tento duel pre nás vyhral."