24. 11. 07 Štvrté víťazstvo Dallasu v rade, Toronto porazené  P. Čižmár

Dallas – Toronto 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Marty Turco si po menší pauze vedl dobře. Soupeře zastavoval i takovýmito zákroky
(Autor – AP Photo/Matt Slocum)

Toronto sa ukázalo v American Airlines Centre prvýkrát po šiestich rokoch, no na tento zápas nebudú spomínať v dobrom. Domáci Dallas totiž zvíťazil 3:1.

Ponikarovsky otvára skóre

V zápase sa neukázal fínsky útočník Jere Lehtinen, ktorý mal pred zápasom problémy s brušným listom, ako potvrdil po zápase Dave Tippett. Jedno je isté, v najbližších dňoch nebude svojim spoluhráčom k dispozícii, čakajú ho totiž lekárske vyšetrenia a testy.

Do bránky nastúpil oddýchnutý Marty Turco, ktorý vystriedal vynikajúceho Mikea Smitha. Ten získal pre Stars tri víťazstvá v rade, no nastal čas, aby sa medzi tyčami predstavila brankárska jednotka.

Zápas sa nezačal pre domácich priaznivo, po vďakyvzdaní sa nemohli dostať do toho správneho rytmu, a aj napriek tomu, že Toronto hralo skutočne dobre, vážnejšie problémy táto tretina Dallasu neurobila.

Už v štvrtej minúte sa hráčom Toronta podarilo skórovať, dokázali udržať domácich v ich vlastnom pásme, šancí na gól bolo čoraz viac a ako prvému sa to podarilo Ponikarovskemu po presnom pase spoza bránky od kapitána Matsa Sundina. Navyše Marty za seba pustil hneď prvý puk, ktorý smeroval medzi tyče. Toronto sa tak ujalo vedenia 0:1.

Stars mali k dispozícii štyri minúty presilových hier, no Vese Toskala bol v prvej tretine stopercentný a vychytal všetky puky smerujúce na jeho bránu.

Naopak, aké zlé boli pre Dallas presilovky, tak dobré boli oslabenia. Ku koncu prvej tretiny sa ubránili aj 45 sekundovej presile o dvoch hráčoch. Defenzíva pracovala ako hodinky a Marty Turco sa opäť dostal do pohody, z čoho hráči Dallasu len ťažili.

Počet striel na bránu oboch tímov bol vyrovnaný 5:5.

Ribeiro a Miettinen skórujú

V štvrtej minúte sa Mike Ribeiro rozhodol, že je načase tento zápas nakloniť na stranu domácich a po odrazenej strele Niskanena sa chopil puku, obkorčuľoval hráčov spoza brány a slabo krytý obráncom Kaberlem od ľavého kruhu prekonal strelou popod betóny gólmana Toskalu. 1:1

Druhá tretina bola opakom tej prvej, Stars konečne korčuľovali, boli rýchli, protihráčov účelne napádali, netrávili veľa času vo vlastnom pásme a tak to robili Torontu čoraz ťažsie vypracovať si nejaké šance. Marty bol s hokejkou znovu skvelý, rozohrával okamžite a hráči Toronta sa len mohli nečinne prizerať.

V 16. minúte sa presadil hráč, od ktorého by to čakal snáď málokto. Doteraz mal na svojom konte len jeden gól, no v zápase bol užitočný a potvrdil to aj gólom. Po nedorozumení dvoch obrancov, keď Kaberle sa snažil prihrať nepripravenému Wozniewskemu, Miettinen prihrávku vystihol, prevzal puk na svoju hokejku a po peknej kľučke forehandom prekonal fínskeho gólmana. 2:1

"Bolo to z našej strany nedorozumenie, teraz s tým nemôžeme nič robiť, len porozprávať sa o tom v lietadle."
Tomáš Kaberle

Počet striel na bránu 10:8 pre Dallas.

Halpern dáva do prázdnej

Tretia tretina sa niesla v znamení Dallasu, nebol problém udržať jednogólové vedenie, Stars jednoducho predvádzali svoje umenie po celý čas. Mladí hráči Niskanen a Grossman boli pre tím platní, najmä Matt Niskanen tvoril so svojím spoluhráčom Zubovom skvelú dvojicu.

Hráči hrali disciplinovane na oboh stranách, a tak žiaden tím nemal k dispozícii presilovú hru, z ktorej by mohli ťažiť.

40 sekúnd pred koncom Jeff Halpern vybojoval puk a poslal ho do prázdnej brány, aby Stars tak zvíťazili 3:1.

Počet striel na bránu 9:6 pre Dallas.

"Sústredili sme sa na detaily pri kontrole hry a tak sme sa dokázali dostať spod tlaku. Dve skvelé individuálne akcie nám prinesli dva góly. Nakoniec sme vydržali a vyhrali."