23. 11. 07 Modano srovnal, Hagman rozhodl, oslava se povedla  R. Štolpa

Dallas – Anaheim 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Mike Modano právě srovnal na 1:1, přihrával mu Sergej Zubov. Jak typické
(Autor – AP Photo/Tony Gutierrez)

Na 21. listopadu uspořádalo vedení klubu malou oslavu. Do města přijel obhájce Stanley Cupu a divizní rival v jednom Anaheim a Mike Modano před utkáním oficiálně oslavil svůj rekord, neproduktivnějšího Američana NHL. Ceremoniálu se zúčastnili Modanovi rodiče, manželka Mandy, prezident Tom Hicks i Brett Hull a Modano neměl daleko k slzám.

Perry posílá Ducks do vedení

Dallas začal zápas zřejmě pod dojmem slavnostního ceremoniálu, protože do vedení šli hostující Ducks. Již v 7. minutě byl vyloučen za hákování Trevor Daley a přesilovku sehrál Anaheim ukázkově. Chis Kunitz vyhrál buly v útočném pásmu, Pronger si vyměnil puk se Schneiderem, poslal jej na levé křídlo na Getzlafa a ten dál na nekrytého Perryho. Correy Perry si vyjel před branku a pohodlně skóroval – 0:1.

Nízký počet střel vyslaný oběma týmy nemusí vždy napovídat o rázu utkání, tentokrát tomu ale tak bylo. Dallas i Amaheim hráli v defenzivě velmi opatrně a soupeře nepouštěli do větších šancí.

V 15. minutě bylo v American Airlines Center poprvé od zahajovací slávy velmi rušno. To si to na férovku rozdali Brad May a Krys Barch.

Druhá třetina bez gólu

Druhá třetina byla podobná té první. Týmy předváděly urputný hokej, tak jak jen hokej může být a jak ho mají fandové Dallasu rádi. Stars měli ve druhé třetině dvě výhody přesilových her, přesto vyslali za 20 minut na Giguera pouhé 4 střely a světě div se, i z toho mála mohli vytěžit maximum. Giguere byl ale proti. Nejprve zlikvidoval závar Barnesovy formace, následně i Morrowovu ránu z voleje po Ribeirově pěkné příhře.

Jeho protějšek v brance Dallasu nezůstával v ničem pozadu. Mike Smith nastoupil celkem překvapivě již potřetí v řadě a trenérovi se odměnil perfektním výkonem. A jelikož si poradil s tečí Bertuzziho i Travise Moena, odcházely oba týmy do kabin při nezměněném skóre.

Modano srovnal, Hagman rozhodl

Dallas nastoupil do závěrečné části aktivně a na konci sedmé minuty se mu naskytla možnost zahrát si dvojnásobnou přesilovku. Na trestné lavici seděl Moen i Schneider, oba za zdržování hry. V samém závěru přesilovky 5 na 3 nabil u modré čáry Zubov Modanovi a ten bez přípravy vyslal na branku hostí parádní golfák. Vyrovnání tak stylově zařídil oslavenec Mike Modano – 1:1.

"Byla to jeho noc a ta střela, to byla jak rána z děla. Giggy neměl šanci."
Mathieu Schneider, obránce Ducks

Sluší se připomenout, že pro Zubova to byla 419. asistence v dresu Stars, což se ještě žádnému jinému obránci s hvězdou na dresu nepodařilo.

"Díky dobře sehrané přesilovce můžete vyhrát spoustu zápasů. Ten gól nám dodal energii."
Mike Modano

Dallas byl zpět v zápase a před sebou měl ještě přesilovou výhodu 5 na 4. Diváci si ani nesedli, tak byli nažhaveni. Stars rozehráli, zavezli puk do pásma a chvíli kombinovali. Hledali nejvhodnější místo na střelu. K té se nakonec odhodlal nováček Matt Niskanen, jemuž pěkně od pravého mantinelu namazal Jussi Jokinen. Giguere puk vyrazil po své levici, kde byl nehlídaný Hagman a poslal puk pod víko – 2:1.

"Prohrát zápas by bylo velmi těžké, takovéto utkání chcete zakončit vítězně, aby celá hala tleskala."
Mike Modano

Anaheim po obdržené brance přidal a jeho snaha o vyrovnání vyvrcholila ve 20. minutě, kdy byl vyloučen Stephane Robidas. Ducks odvolali brankáře a přesilovku tím ještě umocnili, ale Stars s výborným Smithem v brance vedení udrželi až do závěrečné sirény.

"Odehráli jsme skvělých 60 minut, tak jako Dallas. Myslím, že jsme si dnes zasloužili lepší konec."
Mathieu Schneider

Anaheim tak po čtyřech vítězných zápasech poprvé ztratil body. Naposledy tomu taky bylo 5. listopadu, kdy Ducks porazil Dallas na jejich ledě 5:0. Dallas vyhrál třetí domácí zápas v řadě.

"Bylo to těsné vítězství. Dnes nebylo mnoho příležitostí ke skórování."