18. 1. 08 Mike Modano odvrátil v San Jose štvrtú prehru v rade  P. Čižmár

San Jose – Dallas 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Modano dal druhý gól v zápase, Dallas vede 3:2
(Autor – AP Photo/Marcio Jose Sanchez)

Kde sa dá ľahšie pretrhnúť séria troch prehier za sebou, než na ľade San Jose Sharks, tam totiž Stars vyhrali už šiesty zápas v rade. Modano sa blysol dvoma gólmi a aj jeho zásluhou Dallas vyhral 4:2.

Stars povolali z farmy aj Crombeena, no ten si v tomto zápase ešte nezahral. Tréner Dave Tippett zaradil do tohoto zápasu až sedem obrancov, čo sa však oplatilo, najmä kvôli trestu Daleyho a návratu zranenia Sergeja Zubova.

Hagman vyrovnáva

1. Tretina

Stars nevyužili v prvých minútach svoju presilovú hru a podľa starého úslovia nedáš dostaneš v siedmej minúte Stars inkasovali. Semenov vyšiel z trestnej lavice, vytvoril brejk prihrávkou na Browna, ten to poslal spoluhráčovi Michalekovi, ktorý z ľavej strany klziska prekonal Martyho Turca. 1:0

V 11. minúte Eriksson nahral Hagmanovi, ktorý sa až z modrej čiary predral cez dvoch obrancov a nakoniec zakončil nad betóny brankára Nabokovova. 1:1

V prvej tretine sa o zábavu postaral Craig Rivet, ten uštedril kapitánovi Morrowovi tvrdý hit, po ktorom mu ostala jazva nad okom. Rivetovi sa však trest v podobe trestných minút neušiel. To nenechalo chladným Trevora Daleyho, ktorý si to s Rivetom rozdal v pästnom súboji. Za tento konflikt dostal trest za podnecovanie, päť minút za bitku a ďalšie minúty za zlé správanie.

Sharks prestrieľali Stars 10-5.

Modano posiela Stars do vedenia

2. Tretina

Dallas Stars mali v druhej tretine veľkú prevahu, čo sa odzrkadlilo v počte striel 19-9 pre Stars, no už menej v počte gólov. Jediný gól v druhej tretine dal Mike Modano až v 15. minúte. Hagman obdržal tvrdý úder pri mantineli, no aj napriek tomu bol schopný prihrať Erikssonovi stojacemu za bránkou, vo vhodnej chvíli švédsky útočník backhandom vyslal puk pred bránu, kde stál pripravený Modano a jeho strela si našla cestu až za bránkovú čiaru. 1:2

"Volajte nás San Jose Stars. Neviem prečo tu hráme tak dobre. Fanúšikovia su skvelí, hráčov podporujú a žijú s hrou. Je zábavné hrať pred takýmto publikom."
Útočník Mike Modano

Počas druhej tretiny sa zranil Sergej Zubov, utŕžil zranenie nohy a v priebehu zápasu sa už na ľade neukázal.

Modano dáva víťazný gól

3. Tretina

Už v štvrtej minúte Sharks vyrovnali po skvelej krížnej prihrávke Michaleka na Thorntona stojaceho pri ľavom kruhu a ten len pohodovo zakončil do siete Martyho Turco. 2:2

V 13. minúte však už bolo všetko ináč a Mike Modano dal víťazný gól tohoto zápasu. Eriksson zabojoval na modrej čiare, vďaka čomu sa o strelu pokúsil Niklas Hagman, no nanešťastie pre Žralokov sa puk dostal k Modanovi stojacemu na pravej strane klziska a rýchlym náprahom zvýšil na 2:3.

Dve minúty pred koncom poistil dva body Jeff Halpern, Ribeiro mu prihral a potom len sledoval, ako Halpern si nabieha k ľavému kruhu a prekonáva Nabokovova strelou medzi betónmi. 2:4

"Tím, ako Stars, ktorý bol na cestách dlhší čas, tak musíte z takého tímu vyžmýkať život, a nám sa to dnes nepodarilo."