12. 2. 08 Miettinen dvakrát skóruje, Stars opět vítězí  R. Štolpa

Dallas – St. Louis 6:2 (1:0, 3:2, 2:0)

Antti Miettinen právě zvýšil na 6:2
(Autor – AP Photo/Tony Gutierrez)

V předcházejícím zápase se v Minnesotě podařilo Miku Smithovi vychytat čisté konto a proto dostal důvěru od trenéra Tippetta i tentokrát a i tentokrát se za důvěru odvděčil výborným výkonem. Když ho pak napodobili hráči v poli, nebylo o vítězi duelu se St. Louis pochyb.

Morrow skóruje v přesilovce

Prvním a jediným střelcem úvodní části byl kapitán domácího týmu Brenden Morrow. Dallas zahrával svou první přesilovou hru v zápase a hned se ji podařilo využít. Puk putoval od Modana k Ribeirovi a ten křižnou přihrávkou našel na pravém křídle volného Morrowa a ten z těžkého úhlu překonal hostujícího gólmana Toivonena, jenž namísto střely zřejmě očekával přihrávku.

Na druhé straně kluziště předvedl několik velmi dobrých zákroků již jednou zmiňovaný Mike Smith, díky čemuž šli domácí Stars do kabin za jednobrankového vedení.

Dallas zvyšuje náskok

I ve druhé třetině udávali tempo hry domácí hráči. Již ve 3. minutě našel na levém křídle bruslící Niklas Hagman v mezikruží dobře postaveného Jokinena, jehož střela zápěstím skončila v síti – 2:0.

Třígólové vedení bylo na světě v 6. minutě, kdy Stars zahrávali třetí přesilovou hru v zápase. Stephane Robidas poslal puk od modré čáry k pravému mantinelu, Mike Ribeiro na nic nečekal a bez přípravy jej napálil na bránu – 3:0.

V 10. minutě připravil Mika Smithe o čisté konto Jay McClement, když jej bránící hráči nedostatečně přikryli v předbrankovém prostoru. Asistenci si za pohotovou přihrávku zpoza branky připsal Jamal Mayers.

O tři minuty později vrátil Dallasu třígólové vedení Antti Miettinen. Na modré čáře se dostal k volnému kotouči a zavezl jej do pásma. Ustupujícímu obránci naznačil kličku doprava, doleva, pak si puk vrátil doprava na forehand a poslal jej nebohému Toivonenovi mezi betony. Byl to už třetí gól ze šesti střel, které ve druhé třetině na Toivonena mířily. Současně to ale byla střela poslední, protože Tiovonena nahradil Manny Legace.

Na začátku 19. minuty si počínal Mike Ribeiro s kotoučem až příliš lehkomyslně. Jamal Mayers jej o něj připravil a v samostatném nájezdu nedal Smithovi šanci – 4:2.

Miettinen dává na 6:2

Kouzlo náhradního gólmana Legaceho padlo ve 4. minutě závěrečné části při další přesilovce. Kotouč putoval z pravého křídla na modrou k Robidasovi, odtud doleva na Daleyho, jenž našel před brankou volného Lehtinena. Jere Lehtinen tečoval tvrdou Daleyho přihrávku přesně – 5:2.

Na konečných 6:2 pečetil výsledek zápasu Antti Miettinen, když v 9. minutě vstřelil svou druhou branku v zápase. Na pravém křídle ho krásně našel Mike Ribeiro, když přihrával od levého mantinelu z vlastního pásma. I díky teči hostujícího obránce zamířil kotouč z Miettinenovy hole přímo do šibenice.

Dallas předvedl velmi dobrý výkon. Ani za rozhodnutého stavu nepolevil a dál směle útočil. Vyhrál už šestý zápas v řadě a stále se drží na prvním místě Pacifické divize.

"Hráli jsme dnes velmi efektivně. Využili jsme přesilovky, hráli bezchybně v oslabení. Soupeřův gólman pravděpodobně nebyl tak dobrý, jak by hosté sami chtěli a tak jsme se dostali lehce do vedení a kontrolovali je."
trenér Dallasu Dave Tippett

Ott – Modano – Lehtinen
Barch – Barnes – Halpern

Dallaský útočník Loui Eriksson se snaží překonat gólmana Mannyho Legaceho
Souboj kapitánů – vůdce domácích Brenden Morrow zpracovává kotouč, přičemž dává pozor na dotírajícího lídra týmu St. Louis Erica Brewea
Finský útočník Jere Lehtinen pozoruje Morrowem vystřelený kotouč, jenž překonává záda Hannu Toivonena
Centr Stars Mike Ribeiro v souboji se středním útočníkem Blues Andy McDonaldem
Lee Stempniak a v těsném závěsu napadající Krys Barch
Jeff Woywitka se snaží uklidit kotouč do bezpečí
Krys Jeff Woywitka se snaží uklidit kotouč do bezpečí
Barret Jackman stojí nad Stevem Ottem, jenž po souboji s gólmanem Hannu Toivonenem upadl