30. 11. 07 Martin Brodeur ukončil sériu víťazstiev Dallasu Stars  P. Čižmár

New Jersey – Dallas 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)

Martin Brodeur byl hlavní postavou zápasu
(Autor – Getty Images/Jim McIsaac)

Maximálny počet víťazstiev Dallasu Stars v jeho histórii za sebou je sedem, v súčasnej sezóne sa to Hviezdam podarilo už šesťkrát, no práve New Jersey ukončili túto peknú sériu víťazstvom 3:2.

Barnesov 250. gól

Stars hrali už tretí zápas za štyri dni, no v prvej tretine to badateľné nebolo. Hrali svižne a dokázali zaskočiť protivníka. Martin Brodeur, ktorý bol pred zápasom ocenený jeho míľnikom a to 500. výhrou v kariére, však v prvej tretine nebol vo svojej koži a práve jeho zaváhania dokázali Stars využiť.

Jednou z takých momentiek bolo vyhodenie puku Mikea Ribeira z neutrálneho pásma, keď Brodeur zakročil hokejkou na poslednú chvíľu, no značne ho to rozhádzalo. O niečo neskôr mohol Ribeiro skórovať do poloodkrytej bránky, ale trafil iba tyč.

Avšak zaváhania Martina Brodeura pokračovali. V 11. minúte hrali Devils presilovú hru, ktorú napodiv využili hostia. Barnes sa zhostil puku, vkorčuľoval do útočného pásma a z pravého mantinelu poslal strelu medzi gólmanove betóny a bolo 0:1. Bol to jeho prvý gól v sezóne a 250. gól v kariére.

O tri minúty neskôr bol v podobnej situácii ako Barnes Jussi Jokinen, avšak sa hralo v rovnakom počte. Jokinen od ľavého kruhu z útočného pásma vystrelil na bránku, Brodeur sa sklonil, aby puk chytil do lapačky, lenže situáciu zjavne podcenil a skóre sa zvýšilo na 0:2. No od tejto chvíle kandaský brankár ukázal, že nie nadarmo dosiahol métu 500. víťazstiev, ten totiž už nepustil za seba ani puk.

New Jersey prestrieľalo Dallas 10-7.

Brian Gionta vyrovnáva

Až do 9. minúty druhej tretiny bol Marty Turco stopercentný, vychytal mnoho nebezpečných šancí súpera, no napokon kapituloval po strele z otočky Clarksona. Ten totiž vyhral súboj za bránou a nekrytý ani jedným z dvojice Boucher a Daley sa dostal ku bránke, našiel voľný priestor medzi Turcovými betónmi a znížil na 1:2.

Päť minút pred koncom nastal kľúčový okamih zápasu, Stars hrali presilovú hru o dvoch hráčov, no nedokázali ju využiť. Brodeur chytil aj nechytateľné, Modano mohol len škrípať zubami, keď dve jeho delovky gólman hravo vychytal. Od tohto momentu boli domáci ako na koni a už nebolo pre Stars cesty späť.

"Ak by sme dali gól v presilovke 5 na 3, bol by to iný zápas. No oni potom vyrovnali a už sme ich nevedeli zastaviť. Taká je hra."
Mike Ribeiro

Ani nie minútu pred koncom Eliáš vybojoval za bránkou puk, poslal perfektnú nahrávku pred bránku Martyho Turca a Gionta bol presný, jeho delovka skončila v sieti. 2:2.

Dallas prestrieľal New Jersey 10-8.

Dainius Zubrus dáva víťazný gól

Niklas Hagman mohol dať tretí gól Dallasu, no pri pokuse o backhandovú strelu to Brodeur predpokladal a hokejkou zasiahol.

V 11. minúte Modano v útočnom pásme chcel poslať pas na Jokinena, ten však zachytil Langenbrunner a v súboji dvaja na jedného poslal prihrávku na Zubrusa a Devils sa dostali do vedenia. 3:2.

17 sekúnd pred koncom Parise poslal puk do prázdnej bránky a tak New Jersey ukončilo víťaznú šnúru Dallasských Hviezd.

"Prvá tretina nebola znakom našej hry. Pustil som dva lacné góly, no potom sme hrali dobre, pretože sme nedopustili, aby nás prvá tretina ovplyvnila."