11. 11. 07 Kojoti z Phoenixu znovu zvíťazili  P. Čižmár

Phoenix – Dallas 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Keith Ballard bojuje u mantinelu s Brendenem Morrowem
(Autor – AP Photo/Ross D. Franklin)

Z doterajších dvoch stretnutí medzi týmito dvoma celkami sa vždy podarilo jednému tímu skórovať až päť gólov, raz to dokázali Hviezdy z Dallasu a raz mladučký tím z Phoenixu. Ani tretí duel nebol vínimkou, Phoenix sa radoval z víťazstva 5:2.

York skóruje ako prvý

Stars mali za sebou dva ťažké zápasy proti súperom z pacifickej divízie a ukázalo sa to aj na ľade, kde hostia z Dallasu pôsobili unaveným dojmom. Aj keď Stars zápasy, ktoré nasledovali hneď deň po predošlom zápase zvládali minulú sezónu na výbornú, tentokrát je to inak. Z doterajších troch takýchto po sebe nasledujúcich zápasoch prehrali s Nashvillom vysoko 5:1, s Chicagom 2:1 a znovu s Phoenixom 5:2. To nie sú výsledky, na ktoré sú priaznivci u tohoto defenzívneho celku zvyknutí.

Zápas sa začal z oboch strán opatrne, oba celky sa sústredili skôr na defenzívu a čakali na chybu svojho súpera. Pozdvihnúť hostí k lepším výkonom nedokázala ani formácia na čele s Ribeirom, v útoku si nevedeli vytvoriť na domácich tlak a tak sa zázraky čakať nedali. Prechod cez stredné pásmo bol vyhovujúci, ale v útoku hostia strácali puky skôr, než mohli vytvoriť nejakú myšlienku, akciu, ktorá by viedla ku gólu.

Nasadenie hráčov Dallasu nebolo zďaleka tak veľké ako v predošlých zápasoch, bodycheck bol tak zriedkavý ako saharský dážď, mladí hráči z Phoenixu boli všade prví, agresívni a hrali s nasadením.

Marty Turco a obrana odolávali až do 19. minúty, kedy York využil situáciu v presilovej hre, po nahrávke od Kapanena si nakorčuľoval k pravému kruhu a vystrelil na bránku a skóroval aj vďaka tomu, že Turco mal čiastočne zakrytý výhľad. 1:0

Phoenix zväčšuje náskok

V 2. minúte kapitán Dallasu Brenden Morrow dokázal vyrovnať skóre, vďaka Lehtinenovej prihrávke vkorčuľoval do ľavého kruhu a strelou prekonal domáceho gólmana Tellqvista. 1:1

Phoenix opäť zvýšil náskok po chybe Marty Turca, na ktorú by kanadský brankár určite rád zabudol. Aj v prvej tretine pôsobil neistým dojmom, keď jeho chyba pri vybehnutí z bránkoviska takmer stála hostí gól, no tentokrát už domáci ponúknutú šancu zúžitkovali. Po nahodení puku na mantinel chcel Marty zachytiť puk za bránkou tak, ako to často robieva, no tentoraz nebol dostatočne rýchly, puk mu prekĺzol spred hokejky rovno k nohám Reinprechta a jemu už streliť puk do prázdnej brány nerobilo problém. 2:1

Tento gól už Hviezdam zobral vietor z plachiet, a zápas sa niesol v réžii domácich.

O dve minúty neskôr bolo o osude zápasu jasno, Jovanovski vystihol situáciu, keď mal Turco zakrytý výhľad a delovkou z modrej čiary zvýšil na 3:1.

Obrana Dallasu nebola zďaleka tak dôsledná, nechávala protihráčom až príliš veľa priestoru na hru, agresivita mohla byť badateľná akurát včase, keď bola na ľade štvrtá formácia. Jednoducho s predvádzanou hrou sa tento zápas vyhrať nedal, v ďalšej tretine museli nastať zmeny.

Phoenix znovu vítazne

Štipku nádeje pre hostí priniesol začiatok štvrtej minúty a štvrtá formácia. Stojac na modrej čiare zachytil puk pri pravom mantileli a poslal ho námatkovo na Tellqvista, tomu sa puk ladne vyhol a bolo 3:2.

To však Hviezdy nijak zvlášť nenabudilo, obraz hry zostal rovnaký a tak sa k slovu opäť dostali domáci, tentokrát v 9. minúte znovu Reinprecht. ten sa vyšmykol Zubovovi, z pravého kruhu vystrelil na Turca, puk sa však odrazil a keďže sa k puku dostal ako prvý znovu Reinprecht, nebolo ťažké pre tohoto forvarda dopraviť puk do siete. 4:2

Bodku za stretnutím dal v 14. minúte Ballard po Kapanenovej prihrávke spoza brány, z ľavého kruhu prekonal neuspokojivého Turca, aby upravil skóre v pomere 5:2.

Tak toto sú naše Hviezdy, zo 16 zápasov získali 16 bodov, to značí rovná 50 percentná úspešnosť. Našťastie sa tímom z pacifiku nedarí o nič lepšie, inak by bodová strata bola obrovská, každopádne aj keď vidno svetlé stránky, najmä vďaka výhre nad San Jose a Anaheimom, táto sezóna je zatiaľ sklamaním.

"Nemohli sme nájsť cestu k víťazstvu, z našej strany to bola lajdácka hra."