Stránky o Dallas Stars, týmu NHL
Believe

28. 12. 07 Hvězdy zasypaly branku Wild osmi góly  M. Šimeček

Dallas – Minnesota 8:3 (3:2, 1:1, 4:0)

Dvě ústřední postavy čtvrteční bitvy Mike Ribeiro a Brenden Morrow. Oba si v zápase připsali tři body
(Autor – AP Photo/Tony Gutierrez)

Výsledek, jaký se u defenzivního týmu Dallasu příliš často nevidí, přinesla včerejší bitva s Minnesotou Wild. Stars soupeře rozstříleli vysoko 8:3, zápas byl však až do třetí třetiny více méně vyrovnaný.

Niklas Hagman otevírá skóre

1. Třetina

Trenér Stars Dave Tippett si před zápasem trochu pohrál se sestavou, když promíchal hráče třetí a čtvrté formace. Ze sestavy vyškrtl Chrise Connera, jehož nahradil Krys Barch. Zkušený bek Mattias Norström do zápasu opět nezasáhl (zranění kolena).

Sotva utkání začalo, Hvězdy šly do vedení. Již ve 2. minutě první třetiny se po krásné křížné přihrávce Mika Modana prosadil Niklas Hagman, jenž pálil z první – 1:0.

Tým Wild odpověděl poměrně záhy. Na konci 5. minuty se po kombinaci Boucharda s Burnsem za bránou dostal k puku nováček Aaron Voros. Ten si na pravém kruhu nejprve chvíli počkal, načež prostřelil ležícího Turca a srovnal na 1:1.

Přestřelka však pokračovala dále. V 7. minutě se po kombinaci Ribeiro – Morrow – Ribeiro v hale American Airlines Center opět oslavovalo, domácí šli zásluhou Ribeirovy kličky znovu do vedení.

O to je ale za necelých 40 vteřin připravil slovenský útočník Pavol Demitra, který se po chybě Stars v útočném pásmu dostal až na druhý konec kluziště, kde z velice ostrého úhlu překvapil Martyho Turca střelou. Gólman domácích situaci nezvládl a podruhé v zápase inkasoval – 2:2.

Horkou úvodní desetiminutovku uzavřel v čase 9:33 gólem z oslabení Jeff Halpern. Na začátku celé akce bylo perfektní napadání Steve Otta na levém křídle. Ott hostům překazil přechod do útoku, když ve středním pásmu sebral přihrávku na Mariána Gáboríka. Následný brejk však Ottovi těsně před gólmanem zhatil skvělým obranným zákrokem Kurtis Foster. Dojíždějícímu Jeffu Halpernovi však již v dokončení celé akce nikdo z obrany Wild zabránit nedokázal a útočník Stars svým osmým gólem v sezóně navýšil na 3:2.

Zbylých deset minut bylo vyrovnaných a žádný gól už nepadl.

Barnes a Demitra skórují

Ve druhém dějství měl více ze hry tým Hvězd – soupeře přestřílel poměrem 8:3 a z 11 vhazování uspěl šestkrát. Gólově se však dokázal prosadit jen jednou, stejně tak jako jeho soupeř.

Nejprve skórovali domácí. V závěru 4. minuty se po spolupráci Niklase Grossmana s Joelem Lundqvistem dostal do dobré pozice na levém křídle Stu Barnes. Dallaský veterán chtěl původně přihrát na střelu rozjetého Kryse Barche na pravém křídle, puk však před bránou tečoval obránce Wild Brent Burns do vlastní sítě – 4:2.

Snížit rozdíl skóre na 4:3 se týmu Minnesoty povedlo v 9. minutě a postaral se o to opět slovenský útočník Pavol Demitra. Ten projel po levém křídle až do útočné třetiny, kde z místa levého kruhu napřáhl k tvrdé střele. Kotouč se otřel o tyč a zapadl za záda Martyho Turca.

Stars spouští kanonádu

Dallas ve třetím dějství navázal na povedenou druhou třetinu a hostujícímu celku nedal žádnu šanci něco udělat s výsledkem.

Až do 9. minuty se stav skóre neměnil, jenže pak přišel důležitý okamžik – dvě branky v rozmezí pouhých 14-ti vteřin, které položily Wild na lopatky.

Na začátku 9. minuty se trefil kapitán texaského týmu Brenden Morrow. Z oblasti mezikruží poslal kotouč přesně tam, kam měl – do odkryté skulinky mezi betony gólmana Joshe Hardinga – 5:3. Morrow si tak připsal svou 150. branku v kariéře.

O zmíněných 14 vteřin později se světlo za Hardingovou bránou rozsvítilo znovu, střelcem byl tentokrát Mike Modano. Vše začalo špatnou rozehrávkou Joshe Hardinga, který se za vlastní bránou snažil vyhodit kotouč podél mantinelu. Puk však na levém křídle zastavil Steve Ott, který následně nabil nepokrytému Modanovi na střelu. Jeho pokus gólman hostí ztlumil, avšak kotouč si i přesto našel cestu za brankovou čáru – 6:3.

Minnesota byla bezmocná, načež v závěru utkání utržila ještě dvě další rány. Jednalo se o góly z přesilových her (vyloučení Todda Fedoruka a posléze Briana Rolstona).

V 16. minutě si přesilovková formace Stars rozebrala čtyřčlennou obranu hostí několikati přihrávkami. Tu finální obdržel Brenden Morrow, jenž stál u levého kruhu. Kapitán Stars nastřelil tyč, od které se puk otřel a dopadl tam, kam měl – 7:3.

Sotva se v hale dohlásil střelec poslední branky, síť Hardingovy brány se rozvlnila znovu. Skóre dal finální podobu Švédský mladík Loui Eriksson, který z dorážky po Robidasově střele pečetil výsledek na 8:3.

V tomto netradičním zápase si 14 různých hráčů Stars připsalo alespoň po jednom bodu.

"Musíte si uvědomit, že vstřelit osm gólů v zápase se nestává vždycky, je moc pěkné, že se na tom podíleli všichni."