6. 1. 08 Dan Ellis vychytal dallasské Hviezdy  P. Čižmár

Dallas – Nashville 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Jason Arnott v šanci
(Autor – AP Photo/Tony Gutierrez)

Už predchádzajúci zápas dal tušiť, že niečo nie je v poriadku a vynikajúca decembrová forma pomaly mizne, a naozaj, Nashville si s Dallasom poradil vo výsledkovo nudnom zápase 0:1.

Rozhodujúcich faktorov v tomto zápase bolo niekoľko, jednak to boli obaja gólmani, bývalý hráč dallasskej organizácie Dan Ellis a Marty Turco na druhej strane, bezzubé presilovky Stars a rozhodujúci gól Dumonta v druhej tretine.

Ellis a Turco stopercentní

1. Tretina

V prvej tretine sa toho veľa neudialo, Nashville hral tvrdo, podával solídny výkon, pričom výkon Stars nebol ani z ďaleka dostatočný a šanca na zisk bodov tu bola len vďaka kvalitému výkonu Marty Turca.

Stars odohrali dve celé presilovky a tretiu, ktorá sa prehupla do druhej tretiny, súper takisto mal dve presilové hry. Veľkú šancu mal Scott Nichol, keď v oslabení sa dostal do brejku a Zubov bol nútený ho nedovoleným zákrokom zastaviť. Na rade bol samostatný nájazd, ale Turco bol až do poslednej chvíle trpezlivý a Nicholovi nedal najmenšiu šancu.

Nashville prestrieľal Dallas 9-6.

Dumont rozhodol

2. Tretina

Výkon Stars bol podpriemerný, vyše päť minút strávených v presilovej hre nepomohlo, Nichol skúsil opäť brejk v oslabení, ale na Martyho nevyzrel.

V 17. minúte to hosťom konečne vyšlo a po miernom zmätku a nesústredení v obrane Dumont využil príležitosť a dostal puk za bránkovú čiaru. 0:1

Nashville vysoko prestrieľal Dallas 15-5.

Stars bez bodov

3. Tretina

Stars prestrieľali oponenta 11-6, mali k dispozícii jednu presilovú hru, ale to im bolo málo platné.

Stars utrpeli len druhú prehru za posledných 10 zápasov, ale klesajúce výkony dávajú tušiť, že pred nami sú ťažké časy.

"Dnes sme nemohli nájsť iskru v našej hre, výkon nebol dostatočný a intenzita takisto."