2. 3. 08 Dan Ellis si vydobil ďalšie víťazstvo na ľade Dallasu  P. Čižmár

Dallas – Nashville 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)

Gólman hostí Dan Ellis levou bruslí zastavuje střelecký pokus Mikea Ribeira
(Autor – AP Photo/Matt Slocum)

Nashville prehral tri zápasy za sebou a tak ich motivácia proti Dallasu bola obrovská, ak nechceli stratiť konktakt s tímami, ktoré bojujú o playoff, museli jednoducho zvíťaziť. Zato v kádri Stars nastali určité zmeny a tak to muselo niekedy s psychikou hráčov otriasť, výsledkom bolo víťazstvo Nashvillu 1:3.

Ellis a Turco stopercentní

Od začiatku bolo badateľné kto bude mať v zápase navrch. Stars po výhre nad Chicagom upustili od ostražitosti, od dravosti a s nízkou motiváciou jednoducho nad tímom bojujúcim o playoff vyhrať mohli len ťažko.

Skorú presilovku Dallas síce nevyužil, ale pomohla k nadobudnutiu akej takej hernej pohody. Za zmienku stojí štatistika nevyužitých presiloviek Dallasu proti Nashvillu v rade a to rovných dvadsať.

Druhá presilovka v polovici tretiny bola tiež nevyužitá, no Ribeiro vypracoval pár pekných šancí, s dorážkou neuspel Eriksson, pred Ellisom sa ocitol aj Lehtinen, no betón brankára Ellisa puk zastavil.

Ihneď po druhej presilovke nasledovala ďalšia, protihráči sa nechávali často a hlavne zbytočne vylučovať. Avšak Dallas si ani tentokrát nedokázal vytvoriť potrebný tlak v útočnej tretine, naopak tesne pred návratom sa súper dostal na dlhší čas do obranného pásma Stars a mali niekoľko výborných šancí na skórovanie, Arnott mal síce skvelú príležitosť, no Marty bol perfektný a vychytal tri puky za sebou.

V 15. minúte sa aktéri vymenili a Nashville hral presilovku. Najväčšiu šancu mal Shea Weber, no Martyho neprekonal. Ďalšia presilovka bola o dosť nebezpečnejšia a ako sa vraví, najlepší hráč v oslabení musí byť gólman a tak to aj bolo. Turco vychytal dve strely Arnotta, Weberov a Eratov pokus bol taktiež neúspešný.

Úradujú opäť Turco s Ellisom

Grossman zhrešil s vysokou hokejkou v prvej minúte druhej tretiny a nasledovala presilovka súpera. Opäť si skvelo rozumeli Arnott a Weber, obaja zaznamenali strelu na bránu, no puk za chrbát Turca nedostali. Hneď po skončení presilovky naskočil na ľad Grossman z trestnej lavice, dostal sa do brejku, no zakončiť úspešne sa mu nepodarilo.

Ribeiro chcel vraziť Tootooa na mantinel, no akosi sa mu to nie veľmi podarilo a výsledkom bolo menšie zranenie, dallasský center sa tak pobral do kabín, no našťastie sa ešte v druhej tretine ukázal na ľade.

V siedmej minúte poslal Ott krížnou prihrávkou Modana do brejku, gól z toho nebol, no Mike Modano aspoň vybojoval ďalšiu presilovú hru, ako sa ukázalo, zbytočne.

Po presilovke boli vo veľkej šanci Lehtinen a Ott, no Ellis ich bol stopercentný. Súper takisto neotáľal a o gól sa pokúšal Fiddler strelou medzi Turcove betóny, ale neúspešne.

5 minút pred koncom Morrow zrazil Židlického na ľad a tak súper mal k dispozícii ďalšiu presilovú hru. V oslabení sa dostal k strele Hagman ale bez úspechu, v ďalšej akcii nahrával Barnesovi, no gól nepadol. Radulovovu strelu v tej istej presilovek hre stopol Marty Turco.

Viac ako dve minúty pred koncom Arnott podrazil Norströma, výsledkom bola dočasná hra 4 na 4, v ktorej si Modano, Richards a Robidas vytvorili pekný tlak a doslova povykrúcali súpera. Následne si Modano vynútil faul a Dave Tippett si zobral timeout. Stars mali na pár sekúnd k dispozícii presilovú hru o dvoch hráčov, no Ellis vychytal Morrowa a neskôr bývalému brankárovi Iowy zachránil kožu Hamhuis, keď si ľahol pred bránu a zabránil tak istému gólu.

Víťazný gól dáva Tootoo

Suter po návrate z trestnej lavici dostal puk na hokejku, vkorčuľoval do útočného pásma a táto akcia skončila gólom Legwanda medzi betóny Turca za pomoci Erata, ktorý dallasského gólmana tieňoval. Všetko sa odohralo hneď v prvej minúte poslednej tretiny. 0:1

Neskôr sa Morrow pobil so Suterom, keď zhodil Ellisa tvrdo na ľad a Suter to nemohol jednoducho akceptovať. Výsledkom bolo 7 minút na trestnej lavici pre Brendena Morrowa.

V presilovke za vylúčenie Morrowa Legwand trafil tyč, k strele sa dostal aj Arnott, no bezúspešne.

V prvej polovicu tretej tretiny si peknú akciu vytvorili Modano s Lehtinenom, keď Modano vyviezol puk do útočného pásma, podržal ho, počkal kým sa dostane Lehtinen k bráne a poslal puk pred Ellisa. Lehtinen síce vystrelil, Ellis však puk chytil.

V ôsmej minúte Nashville opäť skóroval, Fiddler zachytil Erikssonovu prihrávku, našiel osamoteného Tootooa v pravom kruhu a ten strelou zápästím do horného pravého rohu nedal Turcovi šancu. 0:2

Stars odpovedali na gól najlepšie ako mohli, neprešlo ani tridsať sekúnd a Eriksson prihral Ribeirovi do útočného pásma, ten prešiel cez kĺbko hráčov, zamiešal puk a prestrelil Ellisa aby tak znížil na 1:2.

O 23 sekúnd neskôr bolo rozhodnuté, Arnott nahral Dumontovi do brejku dvoch na jedného, z ktorého vyťažil gólom do siete druhý menovaný. Obrovskú chybu spravil Robidas s Hagmanom, ktorý chceli atakovať hráčov už v strednom pásme a to sa im vypomstilo, navyše Robidas nechal Dumonta voľného a tal Marty veľa šancí nemal. 1:3

Zaujímavé je, že v zápase sa hralo trinásť presiloviek, no ani jeden gól z nich nepadol. Negatívom je, že touto prehrou Stars stratili body nielen na Detroit, ale hlavne na Anaheim a San Jose, ktoré majú pár zápasov k dobru a tak to v marci bude ešte veľmi dramatické. Pozitívom však je zistenie hráčov, že bez poctivého tímového výkonu po celý zápas vyhrajú len málokedy, a proti tímom bojujúcim o playoff takmer nikdy, snáď táto prehra povedie k ešte lepším výkonom ako doteraz.

"Bola to pre nás obrovská výhra, Dallas je pravdepodobne najlepší tím v celej lige a prísť tu a dosiahnuť takéto víťazstvo ukazuje, že môžeme poraziť každého."