17. 2. 07 Sumár zápasov V  P. Čižmár

Rekord Dallasu Stars v mesiaci január je päť výhier a šesť prehier, z toho dve až po riadnom hracom čase. Stars teda získali 12 bodov z možných 22, čo je úspešnosť 54,5 %.

Vancouver – Dallas 2:1 (1:0, 0:1, 0:0)

Ryan Kesler dal rozhodujúci gól až v šiestom kole samostatných nájazdov. Za Dallas sa v riadnej hracej dobe trafil Loui Eriksson.

Eriksson nazbieral štyri body v piatich zápasoch.

Jokinen premenil 13 zo 17 samostatných nájazdov v kariére.

Všetky tri zápasy medzi týmito klubmi sa skončili víťazstvom 2:1, z toho dvakrát zvíťazili Canucks.

Edmonton – Dallas 5:6 (2:0, 2:2, 1:3)

Tieto zápasy sú vždy dramatické a nie inak tomu bolo aj teraz. Moment, keď Štefan netrafil prázdnu bránku a na to dve sekundy pred koncom vyrovnal Hemský obletel snáď celý hokejový svet. Nakoniec však Stars získali dva body vďaka samostatným nájazdom.

Sydor bodoval prvýkrát za posledných 12 zápasov.

Connerova asistencia bola jeho prvá v NHL.

Mike Smith pustil štyri góly v posledných troch štartoch.

Calgary – Dallas 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Góly Sydora a Lehtinena nestačili na zisk bodov. Skvelý výkon predviedol Kiprusoff, keď vychytal 31 striel. Víťazný gól dal dve minúty pred koncom Boyd.

Eriksson nazbieral šesť bodov za sedem zápasov.

Sydorov gól bol jeho prvý od 21. októbra.

Dallas má rekord 5-2-1, keď po dvoch tretinách je remízové skóre.

Dallas – Phoenix 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Road trip Phoenixu sa skončil víťazstvom nad Stars, pomohli tomu najmä dva góly Shanea Doana.

Dallas má rekord 12-4-0 proti súperom z Pacifiku.

Dallas je jediný tým, ktorý ma na čele bodovania klubu dvoch obrancov.

Dallas – Anaheim 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)

Dve minúty stačili Káčerom na to, aby prevalcovali domáce Hviezdy. Osud Dallasu spečatil troma gólmi Selänne.

Dallas nepremenil presilovku druhýkrát v ôsmich zápasoch.

Hagmanovi chýba iba jediný zásah, aby dosiahol métu desiatich gólov, čo je jeho maximum v kariére.

Dallas – Los Angeles 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

O víťazstvo Stars sa postarali Barnes, Hagman a Daley.

Hagman strelil svoj desiaty gól, čím vyrovnal svoje maximum z rokov 2001 /2002 a 2003/2004.

Krys Barch si zahral vo svojom prvom zápase v NHL. Jeho icetime nepresiahol síce šesť minút, ale stihol rozdať päť hitov.

Vďaka tomu, že Zubov aj Boucher nenastúpili na zápas, Robidas strávil na ľade pre neho úctyhodných 26 minút.

Dallas – Calgary 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Turco vychytal 18 striel a Lehtinen dal dva góly, to boli kľúčové prvky k víťazstvu.

Lehtinen dal päť gólov v šiestich zápasoch.

Lindros asistoval šestkrát v piatich zápasoch.

Niklas Grossman odohral svoj tretí zápas v NHL.

Stars majú rekord 19-2, keď vedú po druhej tretine.

Minnesota – Dallas 1:2 (0:0, 0:1, 1:0)

Dallas odohral už 1000 zápasov, odkedy sa odsťahoval z Minnesoty.

Turco nazbieral 161 výhier v 295 zápasoch, čím predbehol Eda Belfoura. Belfour vyhral 160 krát, ale bolo mu na to treba odohrať 307 zápasov.

Dallas – Pittsburgh 4:5 (1:0, 1:2, 1:1)

V jednom z najlepších zápasov hraných v AAC dokázali hostia prekvapivo zdolať Hviezdy na samostatné nájazdy.

Bol to ich vzájomný zápas po takmer troch rokoch, keď naposledy spolu hrali 9. marca 2004.

Od príchodu do Dallasu, toto mužstvo tu odohralo už 500. zápas. Celkový rekord v zápasoch hraných doma je 288-134-77.

Jokinen nazbieral tri body v štyroch zápasoch.

Anaheim – Dallas 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Jediný gól za Dallas dal Jere Lehtinen, bol to jeho ôsmy gól v 13. zápasoch.

Ric Jackman, dallaský výber v prvom kole draftu v roku 1996 tentokrát hral za Ducks. Má sedem asistencií v siedmych zápasoch.

San Jose – Dallas 2:3 (1:0, 1:0, 0:2)

Boucher vyrovnal skóre len dve sekundy pred koncom zápasu, Stars následne zvíťazili na nájazdy.

Dallas má rekord 6-0-0 v prípade, ak Mike Ribeiro skóruje.

Sharks po prvýkrát od úvodného zápasu 5. októbra museli dohrávať zápas po riadnom hracom čase, vtedy zvíťazili nad St. Louis.