8. 4. 07 Stars si sťažili boj o Pacifik  P. Čižmár

Dallas – St. Louis 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Christian Backman c souboji s Jeffem Halpernem
(Autor – AP Photo/LM Otero)

Prehrou na domácom ľade proti St.Louis Blues 2:4 si Stars výrazne sťažili šance na prvé miesto v divízii. Musia vyhrať všetky ostatné zápasy a Anaheim nesmie získať tri body, to sú vyhliadky do budúcna.

Stempniak otvára zápas

1. Tretina

V 11. minúte si Stempniak poradil za bránkou Marty Turca, získal puk a spoza kruhov skóroval. 0:1

Po dvoch cenných výhrach Dallasu viditeľne chýbala motivácia a určitú úlohu zohrávala aj únava. Tentoraz však slabý začiatok neskončil pre domácich úspechom.

Stars prestrieľali súpera 10-6.

Kapitán dáva šancu

2. Tretina

V 11. minúte sa dostal k puku Morrow, poslal pas na Ribeira a strelu ponad Sanforda vyrovnal skóre. 1:1

V 14. minúte v akcii dvaja na jedného Metropolit prekonal Turca strelou zápästím. 1:2

Neprešlo ani 30 sekúnd a Weight z diaľky vystrelil, a či plánoval dať gól alebo nie, stalo sa a Blues viedli dvojgólovým náskokom. 1:3

15 sekúnd pred koncom tretiny dal Ribeiro spoza kruhov vypálil a Morrow strelu pohotovo dorazil. 2:3

Opäť Stempniak

Stempniak otváral aj zatváral skóre. V poslednej minúte poslal puk do prázdnej brány a bolo rozhodnuté. 2:4

Stars znova nedokázali zvíťaziť nad ľahším súperom a skomplikovali si šance na ďalší titul víťaza Pacifickej divízie.

Morrow – Ribeiro – Nagy
Lundqvist – Ott – Barch

Předchozí zápas - Predátory zničil rychlý start
Následující zápas - Hvězdy nezvládly závěr v Columbusu

Dobyli jsme Vídeň

Shrnutí mistrovství světa ve Vídni, kde čeští reprezentanti vybojovali zlaté medaile