16. 4. 07 Stars prvý domáci zápas nezvládli  P. Čižmár

Dallas – Vancouver 1:2 pp (0:0, 1:0, 0:0, 0:1)

Stav série 1:2

Marty Turco inkasuje gól z hole Talora Pyatta, Vancouver vede 2:1 na zápasy
(Autor – AP Photo/Tim Sharp)

Zápasy série s Vancouverem

Dallas si nedokázal ustrážiť jednogólové vedenie a bohužiaľ sa rozhodnúť muselo až v predĺžení. Vancouver sa uchopil šance a vedie sériu 2:1.

Gólmani stopercentní

1. Tretina

Dallas vstúpil do zápasu povzbudený skvelým výkonom na ľade Canucks a v prvej tretine boli viditeľne lepším tímom. Opäť kľúčovú úlohu zohrávali brankári. Marty Turco si musel poradiť so siedmimi strelami Canucks, kým Luongo ich kryl desať vrátane takmer stopercentnej šance Stu Barnesa a Robidasa.

V playoff zohrávajú nemenej významnú rolu presilovky, ktoré sa však niesli v bolestnom duchu zo strany oboch tímov. Kým Stars si nevedie vytvoriť tlak a poriadne šance, Canucks naopak sa nechávajú často vylučovať.

Prevahu dokázali domáci aj pri vhadzovaní, keď vyhrali 13 z celkových 21 pokusov. Za zmienku stojí výkon Lundqvista, ktorý vyhral všetkých päť, na ktoré nastúpil.

Barnes skóruje

2. Tretina

V druhej tretine sa pomaličky začala ukazovať prevaha hostí, ktorí prakticky hrali v menšom počte než Stars, no viditeľne to nebola veľká prekážka. Canucks prestrieľali domácich 12-11.

Veľkú chuť hrať ukazuje Steve Ott, ktorý má energie na rozdávanie, avšak jeho dva znamenité pokusy zneškodnil znovu Luongo.

Prvý gól v zápase padol v 14. minúte z presilovej hry. Puk do útočného pásma zaviezol Nagy, následne ho Boucher poslal Robidasovi, ktorého strelu efektne aj efektívne tečoval Stu Barnes. 1:0

Od tohto momentu však hostia začali preberať aktivitu, čo sa nakoniec Dallasu aj vypomstilo.

Bulis vyrovnáva

3. Tretina

V poslednej tretine Vancouver prebral všetku aktivitu a začal diktovať tempo hry. Turco bol v bráne vynikajúci až do 6. minúty.

Boucher aj napriek dôrazným pokynom Martyho Turca poslal puk nepochopiteľne do klbka hráčov Vancouveru a to bola chyba, ktorú už Marty nedokázal odvrátiť. Hansen s Bulisom sa rútili na Turca, pred ktorým bol len Trevor Daley a skončilo to dorážkou Bulisa za Turcov chrbát. 1:1

Stars sa z gólu nedokázali spamätať a do konca zápasu sa len viezli. Za to, že zápas neskončil v riadnom hracom čase môžu hráči ďakovať Turcovi, ktorý vychytal Näslunda, Hansena ako aj bratov Sedinovcov.

Zápas sa v 60. minútach nerozhodol a na rad prišlo prekliate predĺženie.

Predĺženie

Jedinou chybou Martyho Turca je, že nedokáže dávať góly. Ale možno sa dočkáme aj toho, keďže hráči veľkých mien ako Modano, Lehtinen, Nagy, Ribeiro nedokážu si splniť svoju úlohu a zasunúť puk za Luongov chrbát. Najmä Modanov pokles je signifikantný a myslím, že niet divu, že tento hráč si nosiť kapitánske céčko nezaslúžil. Pretože akonáhle príde playoff, tento hráč sa stáva neviditeľným a jeho prínos pre tým v takejto situácii a v takomto stave je nulový. Mená totiž zápas nerozhodujú.

Kto dúfal, že Stars prekonajú kliatbu menom predĺženie, ten sa veľmi mýlil.

V 8. minúte Taylor Pyatt skóroval a Vancouver vyhral prvý zápas na ľade Dallasu.

"Séria má do konca ešte ďaleko, vieme, že môžeme hrať aj lepšie. Veríme si a veríme v to, že túto sériu môžeme vyhrať."
Marty Turco
"Máme veľa hráčov, ktorí dostávajú dostatok príležitostí na to, aby rozhodli zápas v náš prospech. A títo hráči by svoju úlohu mohli začať napĺňať."

Dobyli jsme Vídeň

Shrnutí mistrovství světa ve Vídni, kde čeští reprezentanti vybojovali zlaté medaile