1. 3. 07 Skvělý finiš Stars  R. Štolpa

Dallas – Vancouver 2:1 pp (0:0, 0:1, 1:0, 1:0)

Jere Lehtinen posílá kotouč do sítě a rozhoduje zápas
(Autor – AP Photo/Tony Gutierrez)

Vynikající brankář, bezchybná defenzíva a problémy s produktivitou v útočné fázi. Tak takhle nějak by se dala charakterizovat hra Dallasu v letošní sezóně. Pokud bychom se chtěli věnovat Vancouveru, zjistíme, že Canucks jsou na tom úplně stejně. Možná právě proto skončily tři letošní vzájemné zápasy hubeným vítězstvím 2:1. A možná právě proto nebyl ani ten poslední výjimkou.

Turco a Luongo kralují

Přestože gól v první třetině nepadl, nebyla v American Airlines Center nuda. Už ve druhé minutě si faulem pomohl Jere Lehtinen a hostím se naskytla první přesilová hra a jak se později ukázalo i poslední. Dallas hrál velmi disciplinovaně, což se mu nakonec vyplatilo. Ale nepředbíhejme.

Vancouveru se početní výhodu využít nepodařilo, byť k tomu měl ve čtvrté minutě Taylor Pyatt opravdu velmi blízko. Ještě před Pyattem měl možnost skórovat Tommi Santala, ale před poloprázdnou brankou mu puk z hokejky sjel a Turco kotouč stačil zachytit.

Když byl ve 14. minutě vyloučen Daniel Sedin, předvedli hosté, jak vypadá nejlepší oslabení v lize. Jan Bulis ovšem trefil pouze tyč a odražený kotouč ukryl Turco.

"Byl to jeden z těch zápasů, kdy vás jedna chyba může stát oba body. Každý jeden náš hráč byl dnes večer tak dobrý jako Marty Turco a on byl perfektní."

I Roberto Luongo se na druhé straně kluziště měl k světu. Za svá záda nepustil, stejně jako Turco, jediný kotouč. Zlikvidoval příležitosti Erikssona, Lehtinena, Lundqvista, Ribeira a dalších.

Pyatt dává Vancouveru vedení

Největší příležitost Dallasu ve druhé třetině vypracoval Loui Eriksson, když skvělým napadáním připravil hosty v jejich pásmu o puk. V rychlé akci přihrál puk chytře Lehtinenovi, ale Luongo jeho backhandový pokus kryl.

V 11. minutě se diváci dočkali prvního gólu, mnoho radosti jim ale nenadělal.

Trevor Daley ztratil u mantinelu hůl, přečíslení využili bratři Sedinovi a po Henrikově přihrávce střílel z mezikruží pohotově Talor Pyatt – 0:1. Gól vedoucí byl tedy na světě a jak se později ukázalo, byl to pro hosty gól poslední.

Dallas Luonga zaměstnal ve druhé třetině pěti pokusy, ale ani jeden si cestu do sítě nenašel. Hostující hráči si totiž pohlídali i všechny Luongem vyražené kotouče.

Boucher srovnává při power play

I ve třetí třetině pokračovalo představení výborně chytajících gólmanů a defenziv převyšujících ofenzivní formace.

V 9. minutě nastřelil při přesilové hře Darryl Sydor tyč a dorážku opět hosté zlikvidovali.

Vyrovnání přišlo až v samotném závěru. V čase 17:09 byl vyloučen Jan Bulis a ve vlastním oslabení poslal kotouč do hlediště Sami Salo, což znamenalo dvojnásobnou přesilovku. Dallas navíc odvolal Turca z branky a tak se hrálo 6 na 3. Trojnásobnou přesilovku ale Stars využít nedokázali, tudíž se vrátil Bulis na led a pokračovala přesilovka 6 na 4.

V poslední minutě rozjel vyrovnávací akci na modré Zubov, poslal puk k pravému mantielu na Modana, ten za brankovou čáru Ribeirovi, který našel v mezikruží najíždějícího Philippa Bouchera. Jeho přesná střela přinesla vyrovnání – 1:1. Do konce normální hrací doby zbývalo 29 vteřin.

V úplném závěru zápasu měl ještě po Sydorově nahození a Lehtinenově teči možnost rozhodnout Modano, ale Luongo byl opět perfektní.

Lehtinen rozhoduje

Ve 3. minutě prodloužení se odhodlal k samostatné akci Jeff Halpern, protlačil se až před Luonga, ale malinkým faulem mu zabránil Lukáš Krajíček. Nařízenou přesilovku využil Jere Lehtinen. Z levého kruhu poslal puk na modrou Zubovovi, ten mu jej vrátil a Lehtinen jej bez přípravy poslal do sítě – 2:1.

Předchozí zápas - Ďalší skalp Anaheimu
Následující zápas - Ladislav Nagy rozhodol v predĺžení

Dobyli jsme Vídeň

Shrnutí mistrovství světa ve Vídni, kde čeští reprezentanti vybojovali zlaté medaile