8. 2. 07 Ručinský poslal Dallas do kolen  R. Štolpa

St. Louis – Dallas 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Manny Legace pochytal všech 22 střel Dallasu
(Autor – AP Photo/Bill Boyce)

Po dvou slibných a působivých vítězstvích v San Jose nastoupil Dallas v St. Louis a zklamal na celé čáře.

Ručinský otevírá skóre

1. Třetina

Poprvé se skóre pohnulo v sedmé minutě úvodní části. Zubovova nepřesná rozehrávka skončila ve středním pásmu, kde puk nad Modanem a Lehtinenem vyhrál Doug Weight, posunul ho na Sejnu, který našel na pravém křídle Martina Ručinského. Ten si kotouč zpracoval a švihem jej poslal do sítě – 1:0.

Dallas měl v první třetině hned několik možností srovnat nepříznivý stav, ale svoje příležitosti nedokázali proměnit Eriksson, Barnes ani Jeff Halpern, jenž nastřelil tyč Legaceho branky.

Druhá část bez branek

Ve 2. minutě se Lidrosova přihrávka přes brankoviště na volného Ribeira odrazila od Salvadorovy brusle a proklouzla mezi tyčí a betonem Manny Legaceho.

V 8. minutě střílel z mezikruží Tkachuk, Turco puk pouze ztlumil ale Zubov ani Sydor jej v první chvíli nedokázali odehrát do bezpečí, naštěstí toho domácí útočníci nevyužili.

V 10. minutě vybojoval puk ve vlastním pásmu Stu Barnes. Uháněl s ním až do útočné třetiny, když mu obránce zblokoval jeho spoluhráč z útoku Joel Lundqvist. Barnesovu střelu ale Legace bez problémů ukryl do lapačky.

O minutu později předvedli domácí kombinaci na jeden dotek na jejímž konci stál obránce Jeff Woywitka, ale v dobré pozici minul Turcovu bránu.

Tkachuk pečetí výsledek

Hned v první minutě třetí třetiny se řítil na Legaceho zcela osamocen Mike Modano, ale ani on skórovat nedokázal.

Definitivní rozhodnutí přišlo ve 12. minutě. Dallas hrál oslabení pro příliš mnoho hráčů na ledě. Turco rozehrál puk do levého rohu, kde utekl Klemmovi z hole a o problém bylo postaráno. Od Weighta se kotouč dostal k Billu Guerinovi, jenž našel u druhé tyče úplně volného Keitha Tkachuka – 2:0.

"Jsem velmi zklamán naším nasazením v dnešním zápase. Navíc jsme neproměnili řadu vyložených příležitostí."
Dave Tippett

Poznámky

• Dallas počtvrté v sezóně nevstřelil žádný gól
  • Krys Barch se dvakrát porval, v posledních čtyřech zápasech absolvoval šest pěstních soubojů

Hokej v srdci
Srdce v hokeji

Zlomové okamžiky osmi skvělých turnajů ve vzpomínkách hráčů, trenérů a historiků

Češi a Slováci v dějinách NHL

Osudy více než dvou desítek čechů a slováků v NHL

Dobyli jsme Vídeň

Shrnutí mistrovství světa ve Vídni, kde čeští reprezentanti vybojovali zlaté medaile