23. 10. 06 Neprůstřelný Jevgenij Nabokov  R. Štolpa

San Jose – Dallas 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Turco podruhé inkasuje, za brankou je přihrávající Cheechoo
(Autor – AP Photo/Marcio Jose Sanchez)

Čtvrté vítězství Dallasu v řadě nepřipustili domácí Žraloci a zejména pak výborný Nabokov.

Milan Michálek chytře tečuje

Dallas měl v nohách dva zápasy s Los Angeles a vystoupení v Anaheimu, společně se zápasem v San Jose to byl čtvrtý zápas v šesti dnech a na ledě to bylo od prvních minut znát. Nažhavení domácí se pohybovali svižněji, Dallasu scházel téměř vždy nějaký ten půlkrok.

Ve 4. minutě si vykoledoval vyloučení Lindros, když jej holí v obličeji zasáhl Josh Gorges. Dallas v přesilovce svého soupeře zamkl, ale gól nevstřelil. V závěru přesilovky se do brejku utrhl Michálek a Cheechoo, přičemž druhý jmenovaný nastřelil tyč. San Jose Dallas zatlačilo do defenzívy, Turco však svůj tým podržel.

Na konci 7. minuty se do brejku utrhl Marleau, ale Turco mu levým betonem zabránil ve skórování. Po následném buly zase ujel Lindros s Modanem a Modano jen těsně minul domácí bránu.

Na začátku 13. minuty se po Daleyově přihrávce prosmýkl mezi beky Hagman, postupoval sám, ale atakem zadáků byl tak rozhozen, že nestačil dobře zakončit. Vyloučeného Joshe Gorgese následoval o minutu později Robidas. Domácí rozehráli v útočném pásmu buly, Carle střílel a Milan Michálek tečoval střelu tak šikovně, že puk přeplachtil Turca a skončil v brance – 1:0.

V 15. minutě vymyslel v přesilovce přesnou přihrávku na druhou tyč Thornton, ale Turco byl proti Gorgesovi na místě.

V 18. minutě se Barnes proháčkoval až k Nabokovovi, ale neměl již dostatek prostoru k zakončení. Přestože Nabokov měl puk plně pod kontrolou, Barnaby mu mezi betony šťoural tak dlouho, až se dostal do křížku s McLarenem a oba šli na trestnou.

Bell zvyšuje na 2:0

Druhou třetinu začalo opět lépe San Jose a přitlačilo Dallas k brance, z převahy si ale domácí nedokázali vytvořit žádnou větší příležitost. Na druhé straně zahrozil Halpern, když v akci dvou proti jednomu volil střelu. Nabokov jeho pokus vyrazil betonem. Hned při dalším střídání zavezl puk za branku Robidas, ale Hagmanův střelecký pokus opět Nabokov kryl.

Na konci 10. minuty vymyslel další kolmici Trevor Daley. Na branku tentokrát uháněl Matthew Barnaby, ale Nabokov jeho forehandový blafák vykryl betonem.

V 11. minutě přišpendlil Grier Turca odehrávajícího puk na zadní mantinel a Philippe Boucher se s ním hned pustil do pěstního souboje. Výsledkem byl pětiminutový trest pro oba a pro Griera dvouminutový navrch za faul na Turca. V následné přesilovce nastřelil Jaroslav Modrý po Miettinenově přihrávce tyč. V samotném závěru dobře sehrané přesilovky se Nabokova snažil překvapit střelou z úhlu Jokinen, ale Nabokov byl pozorný.

Jen několik vteřin po přesilovce nepochodil v předbrankovém prostoru Hagman. Na druhé straně se protáhl kolem levého mantinelu a Sydora Thornton, ale Turco byl pozorný.

V 17. minutě vlétl do pásma Stars Jonathan Cheechoo, naznačil střelu a jako na zlatém podnosu naservíroval puk před branku, kde jej Mark Bell pohodlně poslal z první do sítě. Turco v brance neměl vůbec žádnou šanci.

Dvacet vteřin po gólu sestřelil Sydora u mantinelu Rissmiller a Sydor se s velkými obtížemi dobelhal na střídačku. Dallas se nehodlal smířit s hladkou prohrou a zavřel San Jose v pásmu. Šance které přišly ale zlikvidoval muž s maskou – Jevgenij Nabokov.

Konečná stanice Nabokov

V závěrečné části neměl již Dallas dostatek sil. V polovině čtvrté minuty domácí přečíslili Stars a zpětnou přihrávku se již snažil zakončit Thornton, v poslední chvíli mu ale nadzvedl hůl vracející se Mike Modano. San Jose si vedení moc dobře hlídalo, domácí téměř bezchybně bránili a využívali každé příležitosti k nebezpečnému protiútoku.

V 7. minutě se ve vlastním pásmu rozjel Mike Modano, nabral rychlost a v útočné třetině pěkně vystřelil. Nabokov jeho pokus kryl. Po buly fauloval Cheechoo a Dallas měl možnost početní výhody. Lindros ale prohrál buly a do brejku ujel Curtis Brown. V patách měl ale silného soupeře, Modano jej dojel, jeho střelu zblokoval, puk na něm vyzískal a ještě jej přesně rozehrál.

Největší šance Dallasu přišla čtyři a půl minuty před koncem. Zubov střílel od pravého mantinelu, Nabokov vyrazil puk přímo k Halpernovi, ale ten než jej stačit poslat do sítě. Nabokov vymrštil betony a těmi Halpernovu střelu vyrazil do bezpečí. Byl to jeho již 31. zákrok večera.

Více než minutu před koncem zápasu odjel Turco na střídačku a Stars hráli se šesti bruslaři v poli. Jenže se nebyli schopni na delší dobu usadit v útočné třetině a domácí Žraloci zase nemohli trefit prázdnou branku. Zápas tak skončil vítězstvím San Jose v poměru 2:0.