25. 10. 06 Mike Smith debutoval s čistým kontem  R. Štolpa

Phoenix – Dallas 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Mike Smith zasahuje proti Fredriku Sjöströmovi
(Autor – AP Photo/Marcio Jose Sanchez)

Poprvé v kariéře se Mike Smith postavil do branky ve slavné NHL. Hned vychytal čisté konto a svým výkonem přispěl k jednoznačnému vítězství Dallasu.

Nervózní Mike Smith

1. Třetina

Na Smithovi byla patrná nervozita a tak v první třetině jednou pokazil rozehrávku za brankou a domácí ho málem o puk obrali, podruhé při snaze o rozehrání upadl a na poslední chvíli odžduchl holí puk do bezpečí. Největší příležitost zneškodnil Smith v 9. minutě. Owen Nolan projel s pukem na holi až k brance a na první tyči se snažil zakončit. K uvolněnému puku se dostal Joel Perrault a pod chrániči poslal puk do sítě. Na brankové čáře ale Smith zasáhl lapačkou a puk vyrazil.

"Vlastně jsem se cítil moc dobře. Z počátku jsem byl sice trochu nervózní, ale bylo to skvělé vítězství."
Mike Smith

Jedinou branku úvodní části tak obstarali hosté. V akci třech proti třem zatáhl puk do pásma po pravé straně Miettinen, přihrál na levou stranu Morrowovi. Jeho střelu sice Joseph vyrazil, jenže Mike Ribeiro nebyl nikým atakován a byla před ním prázdná klec – 0:1.

Modano zvyšuje

Běžela 12. minuta druhé třetiny a Stars přidali druhý gól. Jussi Jokinen poslal puk po mantinelu. Curtis Joseph si pro něj vyjel, jenže puk se odrazil přímo před bránu na hůl Lehtinena. Jeho pokus sice ještě domácí zlikvidovali, ale Modano už puk do brány dostal – 0:2.

Steve Ott režíruje závěr zápasu

O tři branky to bylo ve 4. minutě závěrečné části. Steve Ott poslal v přesilové hře přihrávku na modrou a střela Philippe Bouchera prošla Josephovi mezi nohama a zastavila se až v síti – 0:3 Před brankou výborně clonil Lindros s Halperenm a tak měl domácí gólman roli velmi obtížnou.

Skóre zápasu uzavřeli hosté z Texasu o čtyři minuty později. Steve Ott se rozjel ze středního pásma v útočné třetině nádherně prohodil puk Seidenbergovi mezi nohama, backhandem vystřelil a Darryl Sydor pohodlně dorazil puk do sítě – 0:4.

"Stál proti nám v brance nováček v NHL a vůbec jsme před ním neclonili, všechny střely viděl. Všichni jste mohli vidět, jak byl nervózní. Jen je třeba střílet, clonit, dorážet, a to my opravdu neděláme."
Ed Jovanovski

Pro domácí Phoenix to byla již druhá prohra 0:4 v řadě a pátá prohra z úvodních sedmi zápasů. To Dallas vyhrál již sedmý zápas z osmi odehraných.

"Naši obránci zblokovali zřejmě víc puků než já, tak by ten puk za čisté konto měli spíše dostat oni než já."