Stav série 1:1

Turco byl ve druhém zápase nepřekonatelný
(Autor – Getty Images/Jeff Vinnick)

Zápasy série s Vancouverem

Po prvním prohraném zápase stáli Stars před velkým úkolem. Pokud by prohráli i podruhé, dvouzápasový náskok Vancouveru by doháněli jen velmi těžko. Dallas však předvedl perfektní výkon a srovnal stav série na 1:1.

Trenér Dave Tippett provedl před zápasem jednu změnu, když nováčka Erikssona nahradil na pravém křídle druhé formace Steve Ott. Vancouveru chyběl Matt Cooke (třísla), Alex Burrows (otřes mozku) a Ryan Kesler (zlomený prst). Do sestavy se naopak vrátil Brent Sopel, jenž nahradil Rory Fitzpatrika ve třetí obranné dvojici.

Halpern posílá Dallas do vedení

1. Třetina

Stars načali utkání výborně. Již při prvním střídání se totiž dokázala prosadit třetí formace. Svou typickou hrou u mantinelů udržela dvojice Lundqvist – Barnes puk pod kontrolou, Sergej Zubov střílel od modré a v předbrankovém prostoru byl zcela osamocen centr Jeff Halpern. Jeho přesná teč rozvlnila sít za zády Roberta Luonga – 0:1.

"Pokaždé, když prohrajete zápas, chcete to v tom dalším odčinit a snažíte se hned od prvních vteřin hrát lépe než posledně. My jsme dobře začali a pokračovali tak po celý zápas."
Stu Barnes

Pro Dallas to byla nejrychlejší vstřelená branka v celé jeho historii. Dva doposud nejrychlejší góly vstřelil Mike Keane 14. dubna 2001 v zápase proti Edmontonu a Stewart Gavin v zápase v St. Louis 20. dubna 1991. Oběma se to podařilo po 26 sekundách hry. Jeff Halpern potřeboval o dvě sekundy méně.

Jakmile se Dallas dostal do vedení, uklidnil se. Hráči výborně bruslili, bránili i napadali. Stars hráli téměř bezchybně.

"Forčeking je základ naší hry a přinesl nám první gól. Ten nám dodal energii do celého zápasu."
Brenden Morrow

V sedmé minutě se po rychlé akci i přisunutí Stu Barnese od pravého mantinelu dostal Joel Lundqvist před Luonga. Snažil se trefit mezeru mezi jeho betony, ale domácí gólman byl tentokrát úspěšný a ukryl kotouč pod svým tělem.

Největší příležitost domácích měl v 8. minutě Hansen, jenž nastoupil k prvnímu zápasu v NHL ale Turco byl připraven.

Další rychlý start, Joel Lundqvist zvyšuje náskok

Tak jako do první, podařil se Stars i nástup do druhé třetiny. Darryl Sydor poslal puk na Stu Barnese do útočného pásma. Mike Modano společně s Barnesem na sebe nalákali bránící hráče, aby Mike našel před brankou najíždějícího Joela Lundqvista, jenž bez přípravy zavěsil – 0:2. Přesná Modanova backhandová příhra měla myšlenku i perfektní načasování a nováček Lundqvist si připsal první gól v play off v kariéře.

Domácí nechtěli samozřejmě prodat svoji kůži lacino, ale Dallas hrál vskutku výborně. Halpernova formace skvěle přikryla nejnebezpečnější domácí útok bratří Sedinů a když už se Canucks dostali k nebezpečnému zakončení, stál v brance vynikající Marty Turco. Ten zmařil například i šanci Jana Bulise ve třetí minutě druhé třetiny.

Jan Bulis měl ještě jednu možnost zasáhnout výrazněji do děje druhého utkání, ale v 18. minutě zastavila jeho střelu tyč Turcovy branky.

"Marty chytal velmi dobře. Domácí sice neměli mnoho vyložených příležitostí nebo přečíslení, ale před brankou bylo rušno a Marty si vždy dokázal poradit."
Dave Tippett

Bezchybný Marty Turco

V závěrečné části tlak Vancouveru ještě více zesílil, proto v páté minutě stáhl Tippett hru na tři útoky. Do hry už nezasáhla trojice Ott, Ribeiro, Miettinen. Domácí vyslali na Turca ve třetí třetině sedmnáct střel, ale ani v jednom případě si nemohli domácí fanoušci zakřičet gól. Marty Turco pochytal všech 35 střel a připsal si první vychytanou nulu v play off v kariéře.

"Byla to skvělá týmová hra. Hráči mi umožnili vidět puk, zlepšilo se pokrytí dorážek, hráči okolo brankoviště byli zkrátka velmi dobře obsazení. Velmi mi to ulehčilo práci."
Marty Turco

Dalším důležitým faktorem byla hra speciálních týmů. Dallas sice nevstřelil žádný gól z přesilovky, ale také žádný neinkasoval. Vancouver měl šest přesilových her, ale ani jednu se jim nepodařilo využít. Ba co víc, hosté svým výborným pohybem ve vlastním oslabení donutili celkem třikrát svého soupeře faulovat v početní výhodě.

Dallas dobře bruslil, neustále měl volného hráče pro přihrávku a Vancouver na to nedokázal reagovat. Dallas zkrátka vyhrál ve Vancouveru zcela zaslouženě a do Texasu se série přesouvá za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy.

"Rozhodující byly naše chyby a následné inkasované góly na začátku prvních dvou třetin. Ale nemyslím si, že bychom byli unavení z prvního zápasu, jen jsme zkrátka nepředvedli naši nejlepší hru."