4. 11. 06 Kontroverzné víťazstvo v Edmontone  P. Čižmár

Edmonton – Dallas 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Michael McGeough neuznal gól Edmontonu
(Autor – AP Photo/Marc Bence, CP)

Stars začali ďalšiu sériu zápasov hraných mimo domáceho štadióna. Prvým súperom bol víťaz Západnej konferencie z minulého playoff, Edmonton Oilers.

Morrow a Hagman

1. Třetina

Hostia začali prvú tretinu aktívnejšie, keď prestrieľali Olejárov 14-5. Na gól sa čakalo až do 13. minúty, v akcii boli Eric Lindros a Brenden Morrow. Morrow sa najprv pohral s pukom v pravom kruhu na vhadzovanie a vystrelil na Rolosona v momente, kedy Lindros prešiel cez bránkovisko a zhodil domácemu gólmanovi hokejku. Aj napriek protestom rozhodca gól uznal. 0:1

Ku koncu tretiny domáci zatlačili na Dallas, no Stu Barnes získal puk, vkorčuľoval do útočného pásma a v situácii dvaja na jedného Niklas Hagman po prihrávke od spoluhráča nedal Rolosonovi šancu. 0:2

Daleyho víťazný gól

Domáci na nič nečakali a začali hneď z ostra. No v bránke istý Marty Turco najprv zlikvidoval šance Hemského, Sýkoru a neskôr teč od Pisaniho.

V 5. minúte po nevinnej strele Ryana Smytha z ostrého uhla prešiel puk Turcovi popod betóny a Dallas viedol už iba o gól. 1:2

Kontaktný gól dodal Olejárom viac síl a v druhej tretine boli jasne lepším celkom. Avšak nedokázali z tohto svojho tlaku vyťažiť vyrovnávajúci gól.

V poslednej minúte našiel dovtedy skvelo hrajúci Antti Miettinen na modrej Daleyho, ktorého delovka skončila v sieti. 1:3

Dráma na záver

V 19. minúte odvolali Oilers brankára a výhoda o jedného hráča im priniesla úspech. Stars neboli schopní vyhodiť puk z vlastného pásma a tak sa k slovu dostal Sýkora a strelou spomedzi kruhov znížil náskok súpera už len na jediný gól. 2:3

"Odohrali sme kvalitné stretnutie, kontrolovali sme hru a každý z hráčov sa o výhru zapríčinil."
Dave Tippett

Ako sa dá vydretý zápas za pár minút zahodiť predviedli Hviezdy v posledných minútach. O dva body neprišli len vďaka chybnému verdiktu rozhodcu McGeougha, ktorý neuznal gól Aleša Hemského kvôli vymyslenej prihrávke rukou.

"V budove, kde bolo viac ako 17 000 divákov on bol jediný, ktorý túto situáciu videl inak."
Craig MacTavish

Hokej v srdci
Srdce v hokeji

Zlomové okamžiky osmi skvělých turnajů ve vzpomínkách hráčů, trenérů a historiků

Češi a Slováci v dějinách NHL

Osudy více než dvou desítek čechů a slováků v NHL

Dobyli jsme Vídeň

Shrnutí mistrovství světa ve Vídni, kde čeští reprezentanti vybojovali zlaté medaile