13. 12. 06 Hitchcockov víťazný návrat  P. Čižmár

Dallas – Columbus 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Uzdravený Eric Lindros se neprosadil
(Autor – AP Photo/Tony Gutierrez)

Aj napriek tomu, že do zostavy sa vrátili Morrow, Lindros a Miettinen, na skóre sa to vôbec neprejavilo. Jediný gól za Stars dal obranca Boucher a Dallas tak podľahol Columbusu 1:3.

Turco a Norrena

Obaja brankári chytali perfektne a v prvej tretine nepustili puk za svoj chrbát. Norrena zastavil strely Lehtinena a Morrowa počas oslabenia hostí o dvoch hráčov. Zuby si na ňom vylámal aj Mike Ribeiro.

Na druhej strane čaroval Marty, ktorý zastavil takmer stopercentnú šancu Filipa Nováka.

Výborný otvára skóre

V 5. minúte doteraz výborný Turco urobil chybu pri pokuse o rozohraní puku. Šancu využil David Výborný, ktorý sa dostal k bráne a aj napriek snahe Robidasa sa mu podarilo skórovať. 0:1

Dallas mal opäť niekoľko šancí, k dispozícii aj 29 sekúnd presilovky o dvoch hráčoch, ale Norrena gól nepustil.

Jediný strelec Boucher

V 8. minúte pri presilovke 5 na 4 Ribeiro prihral Boucherovi, ktorého strela skončila až za chrbtom brankára Norreny. 1:1

Ale o 40 sekúnd neskôr bolo všetko pri starom. Strata puku v neutrálnom pásme, následná dorážka Fritscheho po strele Cartera opäť zaistila hosťom vedenie. 1:2

Šesť minút pred koncom dal konečnú podobu zápasu Chimera, ktorý sa dostal do brejku a následne prekonal Martyho. 1:3

Dve chyby Marty Turca, nedôslednosť pri hre s pukom a strelecká impotencia dali hre konečnú podobu. Hitchcock sa tak do American Airlines Arény vrátil víťazne.

"Nikdy nie je vhodný čas na takéto chyby."
Marty Turco

Předchozí zápas - Finskou noc korunoval Jere Lehtinen
Následující zápas - Henrik Lundqvist zničil ofenzívu Dallasu

Dobyli jsme Vídeň

Shrnutí mistrovství světa ve Vídni, kde čeští reprezentanti vybojovali zlaté medaile