17. 12. 06 Henrik Lundqvist zničil ofenzívu Dallasu  R. Štolpa

Dallas – NY Rangers 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)

Henrik Lundqvist si poradil i s šancí Jussiho Jokinena
(Autor – AP Photo/Tony Gutierrez)

Henrik Lundqvist v kombinaci s žalostnou koncovkou Dallasu byli hlavními důvody prohry s New York Rangers na vlastním ledě v poměru 2:5.

Před zápasem byl z farmy povolán Joel Lundqvist a tak si poprvé v kariéře zahrál proti svému dvojčeti Henrikovi.

Lundqvist, Lundqvist a zase Lundqvist

Od prvních minut se taktovky utkání chopily domácí Hvězdy. Hosté si často pomáhali nedovolenými zákroky, což znamenalo hned několikeré vyloučení už v první třetině. Jenže Dallas je nebyl schopen dlouho potrestat. Za zmínku stojí tyč po střele Sergeje Zubova z páté minuty utkání.

Dallas se přecejen dočkal zaslouženého vedení a to v 17. minutě při dvojnásobné přesilovce. Na trestné lavici seděl Ward a Kasparaitis, od modré čáry střílel Sergej Zubov a puk z jeho hole zastavila až síť – 1:0.

Neuplynula ovšem ani minuta a hosté se dočkali vyrovnání. Ve vlastním oslabení našel Adam Hall na pravém křídle najíždějícího Karla Rachůnka a ten svým prvním letošním gólem vyrovnal – 1:1. Na začátku gólové akce byl kuriózní moment, při kterém se Lindrosovi v souboji v levém rohu zaklínila hokejka mezi tabule plexiskla.

Dallas přestřílel Rangers v první třetině v poměru 16:4, přesto nebyl schopen udržet si vedení. Hlavní podíl na tom měl Henrik Lundqvist, když zlikvidoval šanci Miettinena, Morrowa, Jokinena a znovu Miettinena.

Cullen otáčí se Smithovou pomocí zápas

Hned v první minutě druhé části obehrál za brankou Stars Matt Cullen Sergeje Zubova a z pravého rohu nahodil puk před bránu, na číhajícího Jaromíra Jágra. Ten se k puku ani nedostal, Mike Smith si jej totiž betonem srazil do sítě sám – 1:2.

V 15. minutě se dostal před branku Rangers Mike Ribeiro, když kličkou do středu kluziště vybrzdil Dariuse Kasparaitise. Jeho střelu ale vynikající Henrik Lundqvist vykryl.

Rachůnek střílí druhý gól

Do třetí části nastoupili hosté stejně tak jako do té druhé, vstřelili Dallasu gól.

Postaral se o to opět Matt Cullen, který podobně jako Ribeiro vybrzil Philippa Bouchera, a poté poslal puk Smithovi mezi betony – 1:3.

Rychlé snížení obstaral přesně o minutu později Philippe Boucher, jak jinak než při přesilové hře – 2:3.

Jenže narozdíl od obránců jsou útočníci Stars v koncovce doslova sterilní a tak bylo o osudu utkání v podstatě rozhodnuto. Zvláště pak, když v 16. minutě zvýšil v přesilové hře vedení hostí na 2:4 obránce Karel Rachůnek.

Na Smithovi byla znát delší zápasová pauza a svůj tým nepodržel, tak jak jsme u něj byli v minulých zápasech zvyklí. S jeho výkonem ostře kontrastoval výkon hostujícího Henrika Lundqvista, jenž byl jednoznačně největší postavou celého zápasu.

Dallas se ještě v závěru zoufale pokusil o vyrovnání, když odvolal Smitha na střídačku a hrál v šesti, jenže odměnou byla domácím pojišťovací branka Tjutina do odkryté svatyně a konečný výsledek 2:5.

Předchozí zápas - Hitchcockov víťazný návrat
Následující zápas - Mike Ribeiro rozhodol v nájazdoch

Dobyli jsme Vídeň

Shrnutí mistrovství světa ve Vídni, kde čeští reprezentanti vybojovali zlaté medaile