2. 4. 06 Stars nájazdy po prvýkrát nezvládli  P. Čižmár

Anaheim – Dallas 5:4 sn (2:2, 1:1, 1:1, 0:0, 1:0)

Jonathan Hedström posílá puk mezi Turcovy betony a rozhoduje penaltový rozstřel
(Autor – AP Photo/Francis Specker)

Dallas pricestoval do Anaheimu bez zraneného Zubova, čo domáci využili a mohli sa radovať z dvoch bodov.

"Zubov nám v zápase určite chýbal, je to hráč, na ktorého sa môžeme všetci spoľahnúť."
Brenden Morrow

Kunitz otvára skóre zápasu

1. třetina

Prešlo iba 31 sekúnd od úvodného buly a Mighty Ducks sa mohli tešiť z úvodného gólu. Po pase Beauchemina Chris Kunitz doťukol puk za Martyho chrbát. 1:0

V 12. minúte bolo vyrovnané. Steve Ott z pravého krídla vystrelil, Giguere stratil puk z dohľadu a pre Stevensona to bola malina dotlačiť puk do brány. 1:1

V 14. minúte hrali Stars presilovku, v ktorej padli dva góly. Jokinen zahral vysokou hokejkou a tak sa hra sťahovala do obranného pásma hostí. Pahlsson vyhral buly a bez pomoci spoluhráča na dvakrát prekonal Martyho Turca. 2:1

Dallas však do konca presilovej hry stihol skóre vyrovnať. Neprešla ani minúta a Kapanen spoza brány naservíroval puk na hokejku Robidasa, ktorého delovka skončila gólom. 2:2

Arnott a Fedoruk po góle

V 14. minúte Jason Arnott zaviezol puk do útočného pásma, nahral Morrowovi, ten nahodil na domáceho brankára puk, avšak Arnott ho stihol ešte tečovať a Stars sa ujali vedenia. 2:3

V 18. minúte vyhrali domáci vhadzovanie, Beauchemin vystrelil z modrej na Marty Turca, no Marty iba vyrazil puk pred seba. Todd Fedoruk bol rýchlejší ako Dallaskí obrancovia a strelou medzi betóny vyrovnal skóre zápasu. 3:3

Morrow a McDonald skórujú

Hostia hrali na úvod tretiny presilovku za krošček Hedströma a dokázali ju využiť. Niinimaa z modrej vystrelil a Morrow strelu tečoval. Giguere musel znovu kapitulovať. 3:4

"Myslím si, že sme na tento zápas boli pripravení dobre. Vedeli sme, čo môžeme od stretnutia očakávať."

Stars pred koncom tretiny už len bránili, a tá ich útočná pasivita hrala do karát domácemu Anaheimu. To, že vyčkávať na koniec zápasu sa neoplatí predviedla Dallasu dvojica Selänne, McDonald. Dve minúty pred koncom McDonald spoza kruhov zúžitkoval prihrávku od Selänneho najlepšie, ako len mohol. Strela do horného rohu posunula stretnutie do predĺženia. 4:4

Prodloužení

V predĺžení sa nič zaujímavé neudialo a tak diváci mohli byť svedkami ďalších samostatných nájazdov. Avšak papierové predpoklady sa tentokrát nenaplnili.

"V nájazdoch sme boli dlho úspešní,ale dalo sa čakať, že táto séria skončí. Skôr či neskôr."

Penalty

Zubov do stretnutia nastúpiť nemohol, a tak nájazdy otváral Miettinen. Jeho pokus medzi betóny Giguere zneškodnil. 0:0

Rob Niedermayer na druhej strane strelou do horného rohu bránky Turca prekonal. 1:0

Jokinenova strela zápästím sa opäť nevydarila. 1:0

Hedström strelou medzi Turcove betóny ukončil neporaziteľnosť Dallasu v samostatných nájazdoch. 2:0

"Ak to budeme brať tak, že hráme v pohode a v prvom kole play-off sa stretneme s tímom, ktorý bol posledný mesiac hladný po víťazstvách, tak to je problém. V žiadnom prípade nesmieme spomaliť. Urobíme všetko pre to, aby sa to nestalo."
Dave Tippett

Poznámky

• Brenden Morrow – 22:39 min, +1, (1+1)
  • Jaroslav Svoboda – 7:08 min, +2, (0+0)

Morrow – Arnott  – Barnes

Zápasy

Předchozí zápas - Přesilovka Stars smetla i Anaheim
Následující zápas - Mathieu Garon vychytal třetí nulu v sezóně

Hokej v srdci
Srdce v hokeji

Zlomové okamžiky osmi skvělých turnajů ve vzpomínkách hráčů, trenérů a historiků