7. 3. 06 S Coloradem přišlo konečně probuzení  R. Štolpa

Dallas – Colorado 5:3 (2:1, 2:0, 1:2)

Před Billem Guerinem si chrání puk Marek Svatoš
(Autor – AP Photo/Tony Gutierrez)

Téměř po měsíční přestávce se Stars představili před domácím publikem. V prestižním zápasem si jim podařilo odčinit ostudnou porážku, kterou Hvězdy utrpěly ve Phoenixu.

Přesilovkové nadšení krotí McLean

Na začátku 7. minuty úvodní části zápasu si Laperriere podržel Arnotta a byla z toho první bitka zápasu. Oba dva její účastníci si vysloužili tradiční trest na 5 minut a jelikož rozhodčím neunikl Laperrierův faul, hrál Dallas první přesilovku.

Ve třech předchozích zápasech Stars proměnili ze 17 pokusů početní převahu pouze jedinou a tak se zřejmě snažili nelichotivou bilanci malinko vylepšit. Jak jinak si totiž vysvětlovat jemnou teč Mika Modana po střele Sergeje Zubova – 1:0.

Na začátku 10. minuty mohli domácí vedení zvýšit, ale Zubovův pokus skončil na tyči Budajovy branky.

Dallas se dvougólového vedení dočkal v 16. minutě. Na trestné lavici seděl Joe Sakic a po Miettinenově přihrávce střílel od modré Philippe Boucher. Jeho střela nebyla příliš prudká, evidentně byla určena pro některého tečujícího hráče. Puk však po Boucherovi nezasáhl vůbec nikdo ani Peter Budaj – 2:0.

V poslední minutě první třetiny se hostím podařilo vsítit gól do šatny. Postaral se o něj Bret McLean. Po pravém křídle nabruslil do útočné třetiny, nikým neatakován se dostal mezi beky. Naznačil střelu, čímž si položil Bouchera na led a stále nikým neatakován zavěsil – 2:1.

Modano na Jokinena, Jokinen na Modana

V duchu otřepaného "Já na bráchu, brácha na mě." se odehrála druhá třetina.

Jussi Jokinen si přivezl z olympijských her dobrou formu a potvrdil to v 15. minutě. Útočnou akci založil ve středním pásmu Modano, přes Lehtinena a Daleyho se k němu puk vrátil. Modano jej ihned pohotově poslal backhandem z pravého kruhu na levý, odkud jej Jokinen poslal pohotově a přesně do sítě – 3:1.

Jokinen vrátil zkušenějšímu kolegovi z útoku finální přihrávku o minutu později. Při výjezdu zpoza branky na sebe upoutal pozornost soupeřů a pak poslal backhandovou přihrávku před branku na nekrytého Modana. Modanova pohotová teč skončila v šibenici – 4:1.

Armstrong pečetí dokonalý obrat

Jestliže můžeme Hvězdám z Dallasu v letošní sezóně něco vyčítat, pak je to nevyrovnaná hra v průběhu celého zápasu. Stars považovali svůj náskok za definitivní a Colorado je během třetí třetiny vyvedlo z omylu.

Na konci 9. minuty byl vyloučen Jason Arnott a početní převahu využil po Sakicově přistrčení Milan Hejduk, když bombou od modré čáry postřelil všechno co mu stálo v cestě – 4:3.

Na rozdíl jediné branky snížil ve 14. minutě Rob Blake, když se stejně jako Hejduk prosadil tvrdou ranou. Defenzíva Stars byla v té chvíli rozvrácená po nájezdu Tanguaye a Turco byl mimo brankoviště. Blakeovi tak stačilo pouze trefit mezi tyče – 4:3.

Závěrečný nápor Coloradu překazil Liles. Po jeho přestupku hrál Dallas v 19. minutě přesilovku a po Arnottově akci pečetil skóre zápasu Brenden Morrow na 5:3.

• Mike Modano – 20:52 min, +2, (2+1)
  • Martin Škoula – 18:01 min, +0, (0+0)