Marek Svatoš posílá vítězný puk do sítě Marty Turca
(Autor – AP Photo/Matt Slocum)

Nudný úvod utkání

Kdyby se v první třetina v Dallasu nehrála, v podstatě nic by se nestalo.

Když sečteme střely obou týmů dohromady, dostaneme se na číslo 10, pokud budeme mluvit o vyložených šancích, zastavíme se už u čísla 1. To střela Joe Sakica změnila směr po kontaktu s hokejkou Roba Blakea a skončila na tyči.

Lehtinen skóroval v oslabení

V 16. vteřině druhé části hry fauloval Stu Barnes. Colorado přesilovku nevyužilo. Aby to nebylo málo, tak šel Dallas v oslabení do vedení. Jere Lehtinen si nabruslil s pukem do útočné třetiny a jeho pohotová střela skončila až v brance Petera Budaje, pro něhož to byl první zápas v NHL.

"O tom, že si zachytám v NHL jsem snil jako dítě a dnes se mi můj sen splnil."
Peter Budaj

Lehtinen vstřelil již sedmý gól v oslabení ve své kariéře v NHL.

Ve 13. minutě Colorado srovnalo skóre. V přesilovce při vyloučení Brendena Morrowa narýsoval křižnou přihrávku John – Michael Liles a Pierre Turgeon měl u odkryté klece snadnou práci – 1:1.

V 19. minutě Turco vychytal Laaksonena, na střelu Joa Sakica o minutu později byl ovšem krátký. Bill Guerin pokazil ve středním pásmu rozehrávku a Sakic jeho chybu zle trestal.

Po bitce rozhodl Marek Svatoš

Dallas srovnal skóre ve 12. minutě. Guerinovu přihrávku před branku si zřejmě srazil do vlastní svatyně Rob Blake, přesto byla připsaná Brendenu Morrowovi.

Vývoj utkání silně ovlivnila 14. minuta. Dan Hinote udělil ve středním pásmu Arnottovi tvrdý hit, po kterém se díky nárazu do plexiskla objevila na tváři centra Dallasu krev. Arnott a Guerin v přesvědčení, že Hinote fauloval v obličeji hokejkou se okamžitě jali Hinotův čin ztrestat a všeobecná mela byla na světě.

"Dal jsem Jasonovi hit a jak jsem se po něm otočil, nestačil sem se divit. Ještě teď nevím co se stalo."
Dan Hinote

Arnott dostal 2 minuty za vyvolání rvačky, 5 minut za rvačku samotnou, které odseděl David Oliver. Navrch pak 10 minut osobního trestu.

"Cítil jsem, jakoby byl hit příliš vysoký, až proti mé hlavě. To byl podle mého názoru důvod proč jsem narazil hlavou o mantinel i důvod proč jsem ztratil svůj klid. Nepředpokládal jsem, že dostanu tolik trestů a popravdě jsem se pak cítil
hodně špatně. Vzal jsem týmu šanci uhrát alespoň remízu."

Jason Arnott

Bill Guerin a Ian Laperriere dostali po dvou minutách za hrubost a Laperriere navíc osobní trest.

"Bylo to od Jasona nedisciplinované. Ten hit prostě musíte přijmout a jít dál. Jason udeřil při hitu hlavou do mantinelu a jak uviděl krev, nedokázal se udržet. V této chvíli musíte myslet na tým, ne na sebe. Ta nešťastná událost nás stála zápas."
Mark Lamb

V sedmiminutové přesilovce chránil akcie Dallasu před krachem Marty Turco. Postupně zlikvidoval příležitosti Konovalchuka, Tanguaye, Lilese, znovu vynikající příležitost Tanguaye a Turgeona. Na vítěznou dorážku Marka Svatoše po střele Turgeona však již byl krátký.