21. 3. 06 Osamocený střelec Antti Miettinen  R. Štolpa

Dallas – Anaheim 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Ani Jaroslav Svoboda Giguera nepřekonal
(Autor – AP Photo/Tony Gutierrez)

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne.

Přesně takhle Dallas dopadl ve třetím zápase s divizním soupeřem v řadě. Po výborném výkonu a rozhodné výhře v Los Angeles přišel v San Jose zisk druhého bodu až v penaltovém rozstřelu, aby napotřetí Dallas vyšel bodově zcela naprázdno.

Tři přesilovky gól nepřinesly

Již poslední vzájemný zápas Dallasu a Anaheimu leccos naznačil. Anaheim vedl již 3:0, Dallas srovnal a v penaltách rozhodl. Tentokrát byl vývoj zápasu zcela opačný, stejně jako jeho vítěz.

Zejména díky přesilovým hrám přestřílel Dallas svého soupeře v první třetině 8:3, z žádného střeleckého pokusu se však gól neurodil.

Osamocený Antti Miettinen

Hned ve 4. minutě prostřední části hry poslal Dallas v přesilovce do vedení Antti Miettinen. Boucherovu střelu Giguere pouze vyrazil a pro Miettinena nebyl problém poslat kotouč do sítě – 1:0.

Ve 13. minutě mohl zvýšit vedení domácích Stu Barnes, jeho pokus ale skončil na tyči Giguerovy branky. Hosté kontrovali na začátku 17. minuty, když střílel Scott Niedermayer, skóre se opět neměnilo.

Stars nepředváděli tak dobrý hokej jako v minulých zápasech.

"Již na ranním rozbruslení nepředvedli naši hráči mnoho zaujetí pro hru a bohužel se to přeneslo i do večerního zápasu."

Nejlepším útokem Dallasu byl totiž ten ryze finský. V pořadí až třetí útok Hagman – Kapanen – Miettinen svým výkonem zastínil první dvě elitní formace. Jelikož tahle trojice vyprodukovala jediný gól, dal se od Anaheimu očekávat krutý trest.

Anaheim otáčí vývoj utkání

Mocné Kachny dokázaly, že to s bojem o play off myslí vážně a že obrat v posledním zápase v Columbusu nebyla náhoda.

v 6. minutě našla Selänneho přihrávka na pravém křídle volného Andyho McDonalda, jehož střela bez přípravy si našla mezeru v Turcově výstroji – 1:1.

V 17. minutě hosté obrat dokonali. Janne Niinimaa chyboval při zakládání útočné akce u levého mantinelu, o puk ho obral Samuel Pahlsson a přesnou střelou rozvlnil síť za Turcovými zády podruhé – 1:2.

Stars tentokrát na zvrat neměli. Svého soupeře zřejmě podcenili a cestu zpět do zápasu již nenalezli, byť se o to vehementně snažili. V polovině 19. minuty si vzal trenér oddechový čas, z ledu odvolal gólmana Turca. V powerplay vypotil jedinou střelu Mike Modano a Jean-Michelin Giguere ji bez problémů zlikvidoval.

Anaheim si připsal další dva body, celkově jich má již 80 a v tabulce západní konference poskočil již na šestou příčku. Mighty Ducks to s útokem na play off myslí smrtelně vážně.

"Nacházíme různé způsoby jak vyhrávat zápasy, a to je známka vyspělého týmu. Bojovali jsme celý zápas, i když jsme prohrávali. Způsob jakým jsme zápas vyhráli nemůžete nazývat pouze šťastným."