Stránky o Dallas Stars, týmu NHL

30. 4. 06 Ohlasy tretieho zápasu  J. Skaličan

Dallas znova nedokázal udržať vedenie, tento krát v poslednej minúte zápasu. Colorado vyhralo 4-3 po predĺžení a ujalo sa vedenia 3-0 na zápasy.

Alex Tanguay skóroval už v 69. sekunde predĺženia, ked sa jeho prihrávka pred bránu odrazila od korčule Willieho Mitchella za Turcov chrbát. Prehra tlačí Hviezdy k vypadnutiu. Len Toronto Maple Leafs (1942) a New York Islanders (1975) dokázali otočiť sériu, keď prehrávali 0-3.

"My sme mohli vyhrať všetky tri zápasy, o tom nepochybujem," hovorí Turco. "Viedli sme v prvej tretine prvého zápasu aj v tretích tretinách v 2. a 3. zápase. Nezaujíma ma stav série. To je vec celého týmu a jeho kvality."

V piatok sa hrá štvrtý zápas v Denveri a mohol by byť posledným pre tým, ktorý vyhral 53 zápasov v sezóne, vyhral Pacifickú divíziu a skončil druhý v Západnej konferencii.

"Po tých troch porážkach sme dosť vyčerpaní a o to to bude ťažšie," hovoril Robidas. "Musíme hrať naplno, nemôžme sa pozerať späť."

Hra sa vyvíjala rovnako ako v druhom zápase. Dallas neubránil jednogólové vedenie práve vtedy, ked to potreboval najviac. Stars mali problémy s vylučovaním a s nebezpečnými hráčmi Colorada.

Lavína mala štvrtú presilovku v tretej tretine. Znásobila ju odvolaním Theodora z brány. V súboji sa puk dostal k Brunettovi a on zľava prestrelil Turca. Do konca zápasu ostávalo už iba 56 sekúnd.

"Každý vie, ako je Colorado v presilových hrách nebezpečné," hovorí Mitchell. "Stačí ak dostanete jeden alebo dva góly v oslabení a Colorado tým vyrovná zápas."

K vyrovnaniu pomohol trest Brendena Morrowa, ktorý bol najlepší hráč Dallasu v obidvoch zápasoch, aj v sérii.

Lavína nevyužila 3 predchádzajúce presilovky, pri ktorých musel dosť často zasahovať aj Turco. On obdržal prinajmenšom 3 góly z ôsmich zápasov v play off. Z posledných ôsmich zápasov má bilanciu 1-7 a pokazil si už tak zlú reputáciu v play off.

Za Dallas skórovali Sergej Zubov, Stu Barnes a bývalý obranca Colorada Jon Klemm.

Zubov dal iba druhý gól z posledných štrnástich zápasoch v play off. Dallas hral presilovú hru o dvoch hráčov a do konca druhej tretiny zostávalo už iba 14 sekúnd, keď Zubov skóroval. Bol to dôležitý gól, ktorý zabezbečil Dallasu jednogólove vedenie pred ťažkou treťou tretinou.

Colorado po prvej tretine viedlo 2-1. Za Colorado skórovali Sakic a Tanguay.

V druhej tretine v čase 8:44 využil prihrávku Anttiho Miettinena Jon Klemm, ktorý dal iba šiesty gól zo 102 zápasov play off.

"Podľa mňa hral dnes Dallas zatiaľ svoj najlepší zápas," hovorí Jose Theodore. "Boli veľmi aktívni a tlačili sa pred bránu."