29. 4. 06 Niklas Hagman a Marty Turco kľúčom k víťazstvu  P. Čižmár

Colorado – Dallas 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Theodore se ohlíží za pukem, Hagman právě vsítil vítězný gól
(Autor – AP Photo/Jack Dempsey)

Solídne zahraných 60 minút, skvelé výkony Niklasa Hagmana a Marty Turca priniesli ovocie v podobe prvého víťazstva v sérii.

Dallas drží krok

Toto stretnutie sa od iných odlišovalo. Stars boli v oveľa väčšej psychickej pohode ako po minulé zápasy, dokázali hrať vyrovnane po celých 60 minút a tlak na Jose Theodora bol rozhodne väčší ako v troch predchádzajúcich dueloch.

Avšak už v piatej minúte sa radovali domáci. Dan Hinote vybojoval za bránkou puk, a prihrávka Antti Laaksonena spoza brány na Brada Richardsona priniesla ovocie. Marty Turco gólu nedokázal zabrániť. 1:0

V 8. minúte dokázali Stars odpovedať. Mike Modano vyviezol puk až do útočného pásma, na druhej strane prihrávkou našiel Jere Lehtinena a ten tvrdou strelou do ľavého rohu nedal Theodorovi šancu. 1:1

Vylúčení boli len dvaja hráči, Morrow a Mitchell, no našťastie to Lavíny nedokázali využiť.

Hagmanov víťazný gól

Dallas mal druhú tretinu úplne vo svojej moci. Nielenže Stars prestrieľali domácich 19-6, ale dokázali vstreliť aj dva góly.

Spanilú jazdu predviedol v 4. minúte Niklas Hagman. Nádherný pas od Sergeja Zubova zaskočil hráčov Colorada, pred ktorých sa Hagman natlačil a backhandom k pravej tyči dal víťazný gól stretnutia. 1:2

Stars nevyužili dve ponúknuté presilovky a pred bránkou Marty Turca bolo ešte horúco. Čo nezastavil kanadský brankár v drese hostí, to zastavil Willie Mitchell. Po výlete Turca z bránky dostal puk Ian Laperriere, ktorý mal pred sebou úplne voľný priestor, ale Willie Mitchell bol proti tomu a jeho strelu s prehľadom zblokoval.

Minútu a pol pred koncom tretiny hrali Hviezdy ďalšiu presilovku, ktorú dokázali zúžitkovať. Jason Arnott nahral Guerinovi a ten akciu dokončil. Jeho prvý pokus Theodore zneškodnil, no Bill Guerin si obišiel bránu a zamýšľaná prihrávka na Brendena Morrowa sa odrazila od korčule Skrastinša a skončila v bráne. 1:3

Opäť Niklas Hagman

Oba tímy mali v poslednej tretine šancu na skórovanie, keď najprv sedeli na trestnej lavici Liles a Brisebois a neskôr Boucher a Arnott, ktorý si odpykal trest za Marty Turca. No góly z týchto herných situácii nepadli.

Takmer dve minúty pred koncom si šiel Jose Theodore sadnúť na striedačku a domáci hrali o jedného hráča. No Lehtinen uvoľnil Hagmana a ten dal svoj druhý gól stretnutia. 1:4

Marty Turco v zápase vychytal 22 z 23 striel, a jeho úspešnosť nad 95% bola určite jedným z dôvodom prvej výhry v sérii.

"Bolo to skľučujúce, keď sme dostali góly v posledných minutách, čo sa týka posledných zápasov. Dnes to bola pre chlapcov výzva. Avšak je to len malý krok toho, čo chceme dosiahnuť. Ale viera je pri nás a máme ešte pred sebou niekoľko prekážok, ktoré chceme zdolať."