3. 10. 06 Koniec trápenia pre Dallasské Hviezdy  P. Čižmár

Dallas – Colorado 2:3 pp (0:0, 1:2, 1:0, 0:1)

Séria sa vrátila do Dallasu, a bol to opäť jeden z tých zápasov buď-alebo. No Stars nedokázali využiť svoj potenciál a pred domácimi fanúšikmi museli ukončiť sezónu so sklonenou hlavou.

Turco a Theodore udržali bezgólový stav

Avalanche začali lepšie a dostali domácich pod tlak. Naopak koniec tretiny vyšiel lepšie Hviezdam, no gól nepadol. Aj napriek prevahe Dallasu v počte striel, 10-7, a trom minútam presilovej hry nedokázali túto miernu výhodu využiť. Domáci hráči ostreľovali Theodorea najmä z diaľky a to pre gólmana nebol veľký problém.

Joe Sakic dostáva hostí do vedenia

Druhá tretina sa začala pod taktovkou Stars. V prvej polovici druhej tretiny šlo na Jose Theodorea až 15 striel. O hernom trápení Stars svedčí aj to, že iba jedna strela prešla za chrbát gólmana hosťujúceho celku.

Stephane Robidas odviedol skvelú prácu v strednom pásme, kde vybojoval puk a naservíroval ho Jussi Jokinenovi. Ten sa dostal do brejku a v čase 24:25 prehodil puk za Jose Theodorea. 1:0

Odpoveď hostí však bola zdrvujúca. V 34. minúte Karlis Skrastins vypálil na Marty Turca, ten puk vyrazil, no na dorážku z hokejky Jima Dowda bol prikrátky. 1:1

Dve sekundy pred koncom tretiny využil zmätok pred Martyho bránou kapitán hostí Joe Sakic a z dorážky dostal puk až do siete. 1:2

Veľkú príležitosť na skórovanie malo Colorado počas presilovej hry o dvoch hráčov, no prekvapivo výborný výkon predviedli domáci Stars v bráne s Marty Turcom. Avšak z tohto momentu nedokázali viac vyťažiť.

Bill Guerin zrovnáva

Vyrovnávajúci gól prišiel v tretej minúte z hokejky Billa Guerina. Akciu začal Brenden Morrow, keď nahodil puk do útočného pásma. Tam ho prevzal Guerin, obišiel obrancu Coloradu a z ľavého kruhu strelou zápästím posunul zápas do predĺženia. 2:2

Tretinu nedohral kapitán Mike Modano po tvrdom náraze Bretta Clarka. Aj napriek tomu mali domáci pár šancí, no azda chýbalo to povestné šťastíčko.

Andrew Brunette dáva víťazný gól

Predĺženie

Dallas Stars sú králi samostatných nájazdov, no čo sa týka predĺžení, tam je vec iná.

Do hry sa vrátil aj Mike Modano, ale domácim to nebolo nič platné. Po chybe Sergeja Zubova Andrew Brunette z dorážky po backhandovej strele Joea Sakica dal víťazný gól zápasu, ktorý bol zároveň víťazným gólom celej série. V 14. minúte predĺženia sa sezóna pre Stars skončila.

Dallas odohral skvelú sezónu, vyhral divízny titul a aj poďla papierových predpokladov sa nemalo playoff vydariť o nič menej.

Avšak papierové predpoklady sa rozpadli ako domček z karát. V ťažkých chvíľach nebolo na ľade lídra, Mike Modano mužstvo motivovať nedokázal. Marty Turco mužstvo podržať taktiež nedokázal, Sergej Zubov svoje kvality nepotvrdil. Dave Tippett nedokázal nájsť liek na zviazané nohy Dallasských Hviezd a slabšie hrajúce Colorado si s Dallasom prekvapivo ľahko poradilo.

Ak sa nechceme pozerať na ten istý scenár rok čo rok, ľady sa budú musieť začať hýbať.