3. 1. 06 Další body pro Los Angeles, tentokrát v prodloužení  R. Štolpa

Los Angeles – Dallas 3:2 pp (0:1, 1:1, 1:0, 1:0)

Turco sahá po kotouči, který míří za brankovou čáru. Srovnáno 2:2
(Autor – AP Photo/Danny Moloshok)

Poprvé se Dallas v letošní sezóně představil ve Staples Center v Los Angeles a zápas byl v mnohém podobný tomu z úvodu sezóny.

Tehdy také domácí tým prohrával a také dokázal skóre nejen srovnat, ale i strhnout na svou stranu a i tentokrát v tom velkou úlohu hrály přesilové hry.

Jokinen proměnil sólo

Jak jsem již naznačil, Dallas se ujal v divizním derby vedení. Prvním střelcem zápasu se stal nováček Jussi Jokinen. V polovině 19. minuty kroužil s kotoučem na holi ve vlastním obranném pásmu Sergej Zubov tak dlouho, až smrtícím pasem našel na útočné modré číhajícího Jokinena. Ten se třemi rychlými tempy dostal mezi zadáky LA a gólmana Garona a střelou nad lapačku rozvlnil síť.

V té chvíli mohlo být již vedení Stars dvoubrankové, ale Garon ve 14. minutě famózním zákrokem lapačkou sebral ze vzduchu plachtící puk, jenž vystřelen Guerinovou holí mířil přímo do horního růžku jeho svatyně.

Jen několik vteřin po vedoucím gólu si to v souboji muže proti muži rozdali Morrow s Kostopoulosem a Morrow si narozdíl od nedávné potyčky s Barretem Jackmanem počínal aktivně.

Při této příležitosti se sluší připomenout, že právě Dallas je týmem s nejvyšším počtem pěstních soubojů. V dosavadním průběhu jich statistici napočítali již rovných 34.

Vedení kazí gól Višňovského

Náskok Dallasu nabyl dvougólových rozměrů v polovině utkání. Hagmanovi ani Kapanenovi se nepodařilo jejich pobyt v útočném pásmu uspokojivě zakončit, zřejmě také proto Kapanen s kotoučem zamířil k modré čáře, čehož ale využil Jon Klemm, nabruslil si do pravého kruhu a z první poslal Kapanenovu příhru do branky – 0:2. Díky clonícímu Miettinenovi toho Garon opravdu mnoho neviděl.

Dallas se ovšem nedokázal poučit z chyb Los Angeles, které předvedli v již zmíněném prvním vzájemném zápase. Poskytli totiž domácím několik přesilových her, a to v ty nejnevhodnější okamžiky. Před koncem třetiny.

V 19. minutě si totiž pomohl hákováním John Erskine a jen několik vteřin po započetí přesilovky vyhodil Sergej Zubov puk mezi diváky. Hosté reklamovali teč při Zubovově lapsusu, rozhodčí ovšem byli přesní a neoblomní.

Domácí naložili s dvojnásobnou početní převahou jak nejlépe mohli. Využili ji. Cammalleriho střelu zblokoval do rohu Lehtinen, odkud puk vyzvedl Conroy, nabil si jej s Cammallerim a z první jej zpětnou křižnou přihrávkou poslal na připraveného Višňovského. Jeho pumelice mířila přesně nad Turcův beton – 1:2. Do konce třetiny zbývala jediná vteřina.

Los Angeles se v nejnevhodnější chvíli vrátilo do zápasu. Ztrácelo jedinou branku a na vyrovnání mělo ještě celou třetí třetinu.

Zase Višňovský

V ní sice Dallas hrál přesně takový hokej, který je mu na hřištích soupeřů vlastní, hokej aktivní s důkladnou defenzívou a nebýt opakované chyby, zřejmě by Stars svoje vedení i uhájili.

Jenže v 19. minutě hákoval Antti Miettinen a přesilovou hru domácí využili. Přesně 27 sekund před koncem se další tvrdou střelou prosadil "Kat Dallasu" Ľubomír Višňovský. Jeho tvrdá rána propadla Turcovi mezi chrániči a dokutálela se za brankovou čáru ještě než stačil Marty zasáhnout holí.

"Bojovali jsme celou noc naplno a nepolevili jsme ani na chviličku. Byla to velmi těžká práce a odměnou nám bylo vítězství."
Luc Robitaille

Dárek k narozeninám

V první minutě prodloužení podrazil Arnott Višňovského a další přesilovka posloužila domácím k dalšímu skórování. Tentokrát to sice konečně nebyl Višňovský, v důsledku to ale bylo úplně jedno. Gól vstřelil samotný kapitán Kings Mattias Norström, čímž si dal nejlepší dárek ke svým 34. narozeninám. Vítězná trefa vypadala téměř stejně jako předchozí dvě. Tvrdou ránu zastavila až síť v brance.

"Byl jsem šťastný za tu možnost zahrát si přesilovku v prodloužení. Je to skvělé, když ji dovedete využít."