29. 4. 06 Colorado stále vítězí  R. Štolpa

Colorado – Dallas 4:3 pp (2:1, 0:2, 1:0, 1:0)

Brunette vyrovnal, rozhodující gól již není daleko
(Autor – AP Photo/David Zalubowski)

Dallas prohrál i do třetice a je jednou nohou nad propastí.

První třetina opět pro Colorado

1. Třetina

Tak jako ve druhém, i ve třetím zápase obstarali hráči Colorada rychlou branku. V polovině 6. minuty seděl na trestné lavici Sergej Zubov. Brett Clark střílel od modré a Mitchell s Boucherem nebyli schopni odstavit Brunetta se Sakicem od puku. Kapitán Joe Sakic poslal pod ležícím Turcem kotouč do branky – 1:0.

Ještě v téže minutě tečoval Pierre Turgeon Skrastinšovu střelu přímo na tyč.

Přes trvající převahu Colorada dokázal Dallas srovnat. V 11. minutě byl vyloučen opět obránce Dallasu, tentokráte Janne Niinimaa. John Michael Liles měl v přesilovce vynikající příležitost zvýšit, ale zcela u pravé Turcovy osamocen nedokázal zvednout puk nad Martyho beton.

Trest za nevyužitou šanci přišel v zápětí. Brenden Morrow a Stu Barnes sehráli skvěle protiútok 2 na 2 a druhý jmenovaný poslal přesnou křižnou Morrowovu přihrávku do sítě. Perfektní střela mířila přímo do levého Theodorova vinglu – 1:1.

Na konci 16. minuty se Tanguay okolo Bouchera proháčkoval až k Turcovi, jeho backhandovou střelu však Turco chytil.

V 18. minutě trefil tyč i Jere Lehtinen i na tyče tedy bylo srovnáno 1:1.

Na konci 19. minuty už Turco na Tanguaye nestačil a kapituloval podruhé. Na začátku gólové akce byl Steve Ott a jeho ztráta puku na červené čáře. Milan Hejduk s ním okamžitě uháněl k brance Stars. Niinimaa neuhlídal v předbrankovém prostoru Tanguaye a jím tečovaná Hejdukova střela skončila v síti – 2:1.

Klemm a Zubov otáčejí skóre

Při přesilovce, která následovala Sakicově vyloučení, měl Dallas další šanci skórovat. Po Miettinenově střele se postaral o zmatek před Theodorem Morrow, uvolněný puk ale poslal Kapanen do tyče.

Při Arnottově vyloučení měli zase dvě dobré příležitosti domácí, Turco si v obou poradil bezvadně.

V 9. minutě druhé třetiny Dallas udržel puk za soupeřovou brankou, Miettinen našel v mezikruží najetého Klemma a jeho blesková střela Theodora překvapila – 2:2. Jose díky clonícímu Morrowovi opravdu mnoho neviděl.

V 19. minutě byl vyloučen Alex Tanguay a přesilovku hrál Dallas dobře. Donutil domácí k dalšímu faulu a dvojnásobnou přesilovku využil bombou z vrcholu pravého kruhu Sergej Zubov. Theodore měl opět zakrytý výhled. V ten nejsprávnější moment před ním přejel Brenden Morrow – 2:3

Dallas opět neudržel vedení, Brunette vyrovnává

Colorado se nehodlalo vzdát bez boje. V 8. minutě trefil v přesilovce další tyč Milan Hejduk. Na trestné lavici seděl Niklas Hagman.

Na konci 16. minuty zahrozil z dorážky Brisebois a o půlminuty později Sakic. Turco však v té chvíli stále ještě držel Dallas nad vodou.

Colorado se kýženého vyrovnání přece jen dočkalo. V polovině 19. minuty odvolali domácí gólmana a díky Morrowově vyloučení hráli v šesti proti čtyřem. Stars náporu neodolali a v čase 19:03 vyrovnal Andrew Brunette. Zpoza branky nahozený kotouč uviděl Brunette jako první a nezadržitelně skóroval.

Dallas se druhý zápas po sobě dokázal vrátit do hry, aby vedení opět neudržel a dovolil podruhé Coloradu srovnat. I přesto nebylo podobnostem s předchozím zápasem konec. Dallas si musel vypít kalich hořkosti až do úplného dna.

Smutný Willie Mitchell

Prodloužení

Ve druhé minutě prodloužení totiž spoza brány centroval kotouč Alex Tanguay a Willie Mitchell jej bruslí uklidil do vlastní branky – rozhodnuto 4:3!

Colorado vede na zápasy již 3:0 a v dalším utkání může sérii ukončit.

Poznámky

• Mike Modano – 23:22 min, +0, (0+1)
  • Jaroslav Svoboda – 6:33 min, -1, (0+0)

Jokinen – Arnott  – Barnes
Svoboda – Ott – Guerin

Hokej v srdci
Srdce v hokeji

Zlomové okamžiky osmi skvělých turnajů ve vzpomínkách hráčů, trenérů a historiků