5. 12. 05 Boucher má zlomený prst  R. Štolpa

Philippe Boucher

Ve třetí třetině pátečního zápasu s Carolinou odstoupil obránce Philippe Boucher, aby se v prodloužení na led krátce vrátil a poté střídačku opustil definitivně.

Podle Dallas Morning News má Philippe Boucher zlomený prst a již v sobotu podstoupil jeho operaci. Podle trenéra Dava Tippetta by měl být Boucher vyřazen ze hry minimálně na dva týdny.

Philippe Boucher v letošním ročníku NHL odehrál všech 25 zápasů. Se 16 body (5+11) je nejproduktivnějším obráncem Stars. V hodnocení +/- je na +5 bodech. Po Zubovovi je s průměrným icetimem 23:07 druhým nejvytíženějším hráčem týmu.

Erskine povolán z Iowy

John Erskine

V souvislosti s Boucherovým zraněním byl z farmy povolán John Erskine. Toho do Iowy odeslalo vedení v pátek na desetidenní rozehrání, z posledních dvanácti zápasů v NHL totiž plných deset odseděl na tribuně. Během krátkého pobytu na farmě stihl odehrát dva zápasy bez kanadského bodu.

Erskine letos nastoupil v NHL ke 14 utkáním. Nezískal žádný bod, odseděl si 45 trestných minut a v hodnocení účasti na ledě je momentálně na -7 bodech. Jeho průměrný čas na ledě je 9:24.

Problémy v obraně

Dallas se tím evidentně dostává do prvních vážnějších problémů v obraně. Boucher je obránce, jenž pravidelně nastupuje na oslabení, přesilové hry i klíčové momenty zápasu a takový hráč se bude v sestavě nahrazovat velmi složitě. Jeho místo v první obrané dvojici patrně zaujme Martin Škoula.

John Erskine se při vší snaze nemůže kvalitám Bouchera ani přiblížit, natož jej nahradit. Stars tak budou hrát po nezbytně dlouhou dobu v podstatě na "5 a půl obránce". Jak se Boucher vyléčí, bude Erskine opět sedět na tribuně nebo hrát na farmě.