2. 2. 06 Arnott penalty nepřipustil  R. Štolpa

Dallas – San Jose 3:2 pp (1:0, 0:1, 1:1, 1:0)

Jason Arnott právě dostal puk do branky, Dallas vítězí
(Autor – AP Photo/LM Otero)

Poprvé s Joe Thorntonem v sestavě nastoupili Žraloci proti Dallasu. Stars však dokázali i čtvrtý zápas v řadě rozhodnout v nastaveném čase.

Z náporu rezultuje pouze gól Bouchera

Dallas od první minuty zápasu diktoval tempo hry, kterému hosté ze San Jose nestačili. Výsledkem bylo vyloučení, když na začátku 6. minuty hákoval Josh Gorges. Po 55 vteřinách dokázal přesilovou hru využít Philippe Boucher. To si na modré čáře vyžádal signalizovaným nápřahem puk od Sergeje Zubova a následně ho z první poslal do sítě. Jevgenij Nabokov jen chvíli před střelou ztratil svou hůl, na Boucherovu střelu tak nedosáhl.

V 10. minutě zahrozili poprvé hosté a hned z toho byla přesilová hra. Na trestnou lavici usedl Niklas Hagman a Žraloci v početní výhodě vyslali první střelu na Turcovu branku. Dallas v té chvíli vedl na střely 9:1.

I díky dalšímu vyloučení Otta San Jose v závěru třetiny přidalo, vystřelilo několik střel, ale Turco zůstal do první sirény bezchybný.

Sharks kontrují, McCauley srovnává

Druhou třetinu začalo náporem pro změnu San Jose. Střelu mířící do sítě zblokoval Klemm, jenž je mimochodem v téhle disciplíně v Dallasu nejlepší. O další půlminutku později si už musel pomoci faulem Steve Ott.

Přesilovku dokázali Sharks využít. Střelu Dimitrakose umně tečoval Alyn McCauley a bylo srovnáno – 1:1.

V 15. minutě měl vedoucí gól na holi penaltový mág Jussi Jokinen, jeho pokus však skončil na tyči.

San Jose jde do vedení, Zubov posílá zápas do prodloužení

Ve třetí třetině se dostali ke slovu nejdříve hosté. V útočném pásmu se po Thorntonově přistrčení dostal k puku Jonathan Cheechoo a rychlou střelou téměř bez nápřahu (spíše však plácnutím) poslal puk na branku tak přesně, že se odrazil od tyče a skončil v síťce. Turco neměl šanci.

Ještě před gólem opustil hru se zraněním kapitán Dallasu Mike Modano, pro další utkání by ale měl být k dispozici.

Žraloci rázem vedli, načež Stars začali honit ztracené vedení. Vyrovnání však stále nepřicházelo. Až hosté v rozmezí 80 vteřin dvakrát faulovali a o vedení přišli. Přesilovka 5 na 3 zůstala podle tradice nevyužitá, v té klasické však už přesilovková souhra přinesla ovoce.

Jindy statická přesilovka se dala do pohybu. Díky tomu mohl z levé strany přihrávat Guerin přes celé brankoviště na stranu pravou volnému Zubovovi, jenž elegancí jemu vlastní poslal kotouč do nekryté části hostující svatyně – srovnáno 2:2.

"Několik zbytečných vyloučení v závěru zápasu nás připravilo
o vítězství."

Ron Wilson

Byl to už dvanáctý zápas v sezóně, kdy Stars vsítili branku v posledních pěti minutách normální hrací doby a celkově jedenáctý, ve kterém Dallas dokázal vyhrát, i když po dvou třetinách prohrával.

Arnott střílí vítězný gól

V prodloužení to dlouho vypadalo na další samostatné nájezdy, až 36 sekund před koncem dostal Morrowovu střelu do branky Jason Arnott. Dallas vyhrál páté utkání v řadě a z toho čtyři až po uplynutí 60 minut.

Z posledních 14 zápasů má Dallas bilanci 11 – 3.

"Nehráli jsme dobře, bylo to šťastné vítězství. Málo jsme bojovali, udělali jsme spoustu chyb. Naše vítězná série klame, nehrajeme tak dobře, jak bychom měli."