Hlavní zprávyZápasové reportáže

Kari vychytal Edmonton

Další porci zápasů na ledech soupeřů začali hvězdy z Dallasu dnes v noci proti Edmontonu. Výhru 3:0 zařídil Rich Peverley, góly do prázdné branky přidala, dvojce Seguin a Roussel.

187936331_slideUtkání plné spálených šancí, vyloučení a tyček patřilo brankařům. Domácí Dubnyk si připsal 24 zákroků, když ho po vlastní dorážce překonal pouze Rich Peverley. Dallaský Kari Lehtonen si připsal první čisté konto v sezóně, když zneškodnil všech 22 střel Oilers.

V první třetině gól nepadl a to hlavně díky skvěle chytajícímu Lehtonenovi.

Druhá třetina přinesla Edmontonu početní výhodu 5 na 3, tu však nevyužili a tak otevřel gólový účet utkání Rich Peverley, když dorazil vlastní nahození z úhlu.

Třetí třetina se nesla v duchu snahy domácích o vyrovnání, na výborného Lehtonena však recept nenašli. 3:04 před koncem mohl navýšit Valeri Nichushkin, nařízené trestné střílení ale neproměnil. Pojistka další venkovní výhry přišla v poslední minutě. Tyler Seguin nejprve přes 3/4 hřiště zvýšil na 2:0. Na konečných 3:0 upravil Roussel.

Hvězda zápasu

Kari Lehtonen. První čisté konto ozdobil parádním zákrokem a jako třešničku na dort přidal asistenci na poslední gól.