Hlavní zprávy

Vše kolem týmu Stars

Aktuality

Aktuální zprávy o Stars

Preview

Předzápasové porovnání

Zápasové reportáže

Reportáže ze zápasů Stars

Rozhovory

Rozhovory s hráči Stars

Úvodní stránka » Aktuality

Stephane Robidas o čtyři roky prodloužil s Dallasem

Vložil dne 5.10.2009 – 00:00 | 9 zobrazení

Před začátkem tréninkového kempu se kanadský obránce Stephane Robidassvěřil jednomu quebeckému deníku, že by rád s Dallasem podepsal novou dlouholetou smlouvu. Ve čtvrtek 1. října se toto jeho přání stalo skutečností, když se Stars podepsal novou čtyřletou smlouvu, která mu během této doby zaručí příjem 13,2 milionu dolarů.

Robidas má pro tuto sezónu platnou smlouvu znějící na 1,5 milionu dolarů, nově podepsaná smlouva se tak bude týkat až čtyřech následujících sezón, tedy sezóny 2010/2011 až 2013/2014. Do platového stropu se každý rok bude počítat částka 3,3 milionu dolarů.

„Jsme moc rádi, že s námi Stephane prodloužil. Byl na něj vždy spoleh a je klíčovým vůdcem týmu. Je to skutečný profesionál, který v každém zápase odevzdá maximum.“
generální manažer Stars Joe Nieuwendyk

32-letý Stephane Robidas si v minulé sezóně vytvořil osobní maximum v počtu asistencí (23) a vyrovnal rekord v počtu nasbíraných bodů (26) během jedné sezóny. Ze všech hráčů Stars rozdal největší počet hitů (221 – 12. místo v celé NHL), strávil na ledě nejvíce času (24:32) a mezi obránci měl nejlepší bilanci +/- s 10 kladnými body. V roce 2009 si zahrál All-Star Game NHL a byl dokonce pozván do letního olympijského kempu kanadské hokejové reprezentace.

Do širšího povědomí se dostal především díky výkonům v playoff v roce 2008. V 18 zápasech tehdy zaznamenal 11 bodů za 3 branky a 8 asistencí, to vše při 25 odehraných minutách na utkání.

Rodák z Sherbrooku, v Quebecku, dosud odehrál za Dallas Stars celkem 394 zápasů s bilancí 21+79. V NHL pak odehrál za Montreal, Dallas a Chicago celkem 561 zápasů s bilancí 30+105.

Okomentuj!

Přidej komentář nebo reaguj z tvé vlastní stránky. Můžeš se také přihlásit k odběru komentářů přes RSS.

Chovej se slušne a nespamuj!.

Můžeš použít tyto značky:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Web používá Gavatary. K získání vlastního avataru se registruj na webu Gravataru.

TOPlist