Ribeirova noc proti New York Islanders

Ny Islanders – Dallas 3:5 (0:3, 1:2, 2:0)

Brenden Morrow a Mike Ribeiro, parťáci z útoku
(Autor – Getty Images/Jim McIsaac)

Stars potrebovali výhru nad Ostrovanmi ako soľ, najmä po nevydarenom účinkovaní v New Jersey, kde dostali výprask, ktorý nie je hodný mena texaského klubu. Islanders sa v sezóne tiež trápia, a tak Stars pohodovo vyhrali 3:5 najmä po famóznom výkone Ribeira.

Eriksson sa znovu zviditeľnuje

1. tretina

Dave Tippett znovu zaradil Ribeira a Morrowa do jednej formácie a ako sa ukázalo, vyplatilo sa. Po prehre s Devils bolo potrebné znovu načerpať stratenú sebadôveru a získať dva body, pretože nielen San Jose, ale väčšina tímov západnej konferencie sa Dallasu pomaličky vzďaluje.

Niečo zo svojho arzenálu ukázal aj Sean Avery, ktorý si hneď v úvode vynútil presilovku, ktorú Stars v štvrtej minúte využili. Ribeirova aktivita mala úspech, keď presnou prihrávkou našiel nabiehajúceho Erikssona, ktorý doťukol z tesnej blízkosti puk za bránkovú čiaru. 0:1

V druhej polovici prvej tretiny Marty Turco predviedol kľúčový zákrok na backhandový pokus Richarda Parka, a takmer okamžite sa Stars pustili do protiútoku a Ribeiro totožným spôsobom ako pri prvom góle našiel Morrowa, ktorý pohodovo puk doklepol do brány a bolo 0:2.

Minútu a pol pred koncom opäť robil problémy súperom Mike Ribeiro, keď efektnou prihrávkou poslal puk Erikssonovi, ktorý dal gól z backhandu a zvýšil na 0:3.

Prvá formácia začala konečne hrať tak ako v minulej sezóne, a hneď bol pohľad na hru Dallasu o niečo krajší, aj keď v obrane boli medzery, a miestami poriadne, zatiaľ to na Islanders stačilo.

Skvelý Turco

2. tretina

Stars si v druhej tretine spôsobili viacero problémov, najmä nedovolenými zákrokmi, a tak mali domáci možnosť hrať presilovku 5 na 3 celé dve minúty, no Turco predviedol zákroky hodné playoff, aj keď treba povedať, že súper nastrelil niekoľko tyčiek, no kľúčové bolo, že sa Stars ubránili. Najmä Doug Weight mal takzvane gól na hokejke, keď mal pred sebou poloprázdnu bránu, no do jeho strely sa stihol vrhnúť Marty Turco a s lapačkou vyrazil puk na bránkovú tyč a následne ho s pomocou obrancov chytil.

V desiatej minúte skóroval Bill Guerin z pravého kruhu, a znížil tak na 1:3, no nebolo to nič platné, pretože Stars dvoma gólmi zvýšili na 1:5.

Najprv v 14. minúte tečoval Morrowovu strelu Barch, a následne minútu a pol pred koncom skóroval v presilovke Mike Ribeiro po nádhernej prihrávke Modana, ktorá zastihla DiPietra absolútne nepripraveného.

Mike Ribeiro tak v zápase strelil gól a na štyri prihral, čo je jeho osobné maximum.

„Ribeirova formácia bola dominantná, boli veľmi dobrí, veľmi dobrí.“
trenér Stars Dave Tippett

Islanders znížili na konečných 3:5

3. tretina

Dallas trochu poľavil, veď šanca, že by Islanders dotiahli tento výsledok bola mizivá, čo sa im ani nepodarilo, no skórovali v tretej tretine ešte dvakrát. Prvýkrát v štvrtej minúte v presilovke, keď Mark Streit skóroval z tesnej blízkosti po prihrávke, ktorej smer mal zmeniť Turco hokejkou, no nestalo sa a tak sa Streit mohol tešiť z gólu.

Pár sekúnd pred koncom sa prekľučkoval cez obranu Dallasu Jon Sim a nadvakrát dostal puk za Martyho chrbát.

Treba povedať, že Tippett v dnešnom zápase nedal toľko priestoru mladým útočníkom a ponechal zápas v réžii starších hráčov.

Výkon Stars mal určité pozitíva, ale tiež negatíva. Prvá formácia sa znovu chytila a to je skvelé, Marty vyzeral v bráne prvé dve tretiny isto, aj keď potom v tretej tretine poľavil. Dobré je tiež, že presilovky a oslabenia Stars konečne zahrali lepšie ako po minulé zápasy. Obrana však privodí vrásky na čele fanúšikov v budúcich zápasoch takmer určite, časté chyby, nedôslednosť, neskúsenosť budú stáť Dallas pár bodov v blízkej budúcnosti.

„Hráči dnes boli odhodlaní, včera to bola pre nás zahanbujúca porážka, tak sme to dnes vložili do rúk veteránov a nesklamali“